Jak wybrać dobre okna, czyli poradnik zakupu w praktyce?

Branża stolarki okienno-drzwiowej to sektor, który na przestrzeni ostatnich lat niesłychanie się rozwinął. Zaaowocowało to większą konkurencją, profesjonalizacją branży, ale i mnożeniem się firm, które w zamian za tanią cenę proponują usługi kiepskiej jakości. Jak w gąszczu ofert wybrać tę najlepszą? Z pomocą przychodzi nasz program Rekomendowane Salony Okien i Drzwi. Poniższy tekst pokaże Państwu jak powinna wyglądać profesjonalna obsługa klienta. Grupa Solo (której salony otrzymały takie wyróżnienie) robi to wzorcowo i podzieli się tą wiedzą z Państwem.

Pierwszy kontakt

Montaż, wymiana okien to bardzo złożony i skomplikowany proces. Kto chociaż raz zetknął się z koniecznością montażu, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Przed samym montowaniem, klient musi podjąć wiele trudnych decyzji. Trzeba wybrać producenta okien oraz firmę, która zajmie się ich montażem. Nie jest to proste, ponieważ na rynku znajduje się wiele firm działających w branży stolarki okienno-drzwiowej. Dokonanie odpowiedniego wyboru nie jest, więc kwestią chwili. Warto przeanalizować różne oferty i wybrać dla siebie tę najkorzystniejszą. Decyzja o zakupie konkretnych okien nie może być pochopna, ponieważ wybiera się je na lata. Jak wybrać najlepszą firmę? Warto odwiedzić osobiście kilka punktów i zapytać o ofertę. Bogatym źródłem informacji jest Internet, gdzie nie tylko znajdziemy różne firmy i oferty, ale też przeczytamy opinie i oceny, które ułatwią wybór.

Grupa Solo oferuje profesjonalną pomoc w zakresie wyboru odpowiednich okien. Pracownicy służą fachowym doradztwem – z uwagą słuchają potrzeb klienta i dzięki temu dobierają dla niego najlepsze rozwiązania. Tylko odpowiednio zdefiniowana potrzeba pozwoli wybrać optymalną ofertę, która w pełni zadowoli klienta.
Istota pomiaru

Kiedy już podejmiesz decyzję o tym, aby zamówić stolarkę okienną w Grupie Solo, my przystępujemy do pomiarów otworów okiennych. Czynności te realizujemy bezpłatnie. Mimo to, wiele osób czasem decyduje się na pomiary we własnym zakresie. Jeżeli jednak nie jesteś pewny co do tego, jak prawidłowo taki pomiar przeprowadzić, lepiej pozostawić to nam. Dlaczego? Właściwy pomiar otworów ma kluczowe znaczenie w doborze odpowiednich okien. Wykonując pomiary otworów trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Okno musi być zwymiarowane w taki sposób, aby uwzględnić szczeliny. Umożliwią one bowiem swobodne przemieszczanie się ramy – kurczenie i rozprężanie pod wpływem wilgoci albo temperatury. O wielkości odkształceń decydować będzie m.in. kolor stolarki. Większą pracę profili okiennych zaobserwować można w ciemniejszych profilach. Dokonując pomiarów trzeba też uwzględnić miejsce na listwę, która znajdować się będzie pod oknem. Jest to tak zwana listwa podparapetowa. Nie ma jakichś sztywnych zasad, które konkretnie określałyby wielkość szczelin, które to muszą być zachowane pomiędzy ścianą a ramą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że za szerokie mogą znacząco utrudnić odpowiednie zakotwienie okna. Z kolei te zbyt wąskie po prostu słabo doszczelnią. Pianka potrzebuje odpowiednią ilość przestrzeni, aby w pełni się rozprężyć. Specjaliści Grupy Solo zawsze trzymają się podstawowych zasad przy dokonywaniu pomiarów. Dzięki temu dobierają optymalne wielkości stolarki, które zawsze perfekcyjnie pasują do danych otworów.

Zawsze na czas

Czas i terminowość to niezwykle ważne kwestie przy realizacji takich zadań jak montaż okien. Nieterminowość, opóźnienia w realizacji prac to niestety problem, który w branży budowlanej pojawia się bardzo często. Zachowanie odpowiednich terminów to dla Grupy Solo priorytet. U nas nie ma miejsca na jakiekolwiek opóźnienia i problemy wynikające z niedotrzymania wcześniej określonych terminów. Przy sprzedaży handlowiec Grupy Solo zawiera stosowną umowę, w której określony jest termin w przedziale tygodniowym. Jest to czas, w którym sprzedawca i nabywca muszą spełnić dokładnie określone założenia. Termin zawsze obowiązuje obie strony. Naszym priorytetem jest to, aby zrealizować wszystkie warunki umowy w terminie, który zawarty jest w umowie. W dzień montażu nasi fachowcy pojawiają się na czas. Termin zostaje oczywiście ustalony z klientem. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek spóźnienia. Przyjazd jest zawsze potwierdzany w dzień montażu. Dzięki temu wszelkie ustalenia pomiędzy stronami zostają zachowane, a harmonogram robót nie ulega żadnym zmianom. Ma to olbrzymi wpływ na to, aby usługa wykonana została sprawnie i w przewidzianym czasie.

Dostawa i bezpieczny transport

Dostawa stolarki okienno- drzwiowej wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Grupa Solo używa do jej transportu specjalnie przystosowanych pojazdów. Samochody są zabezpieczone i odpowiednio wyposażone. Stojaki zamontowane na samochodach umożliwiają transport asortymentu bez żadnego ryzyka o jakiekolwiek uszkodzenia. Zabezpieczone okna bez problemu docierają do klienta na miejsce montażu, gdzie ekipa montażowa może przystąpić do ich ostatecznego zamontowania.

Montaż, czyli jak to powinno wyglądać?

Każdy montaż poprzedzony jest przygotowaniem otworów. Czyszczone są glify, a podłoże skrupulatnie zabezpieczane przed zabrudzeniem lub ewentualnym uszkodzeniem. Następny krok to dokładne sprawdzenie wymiarów otworów. Montażyści muszą upewnić się, że okna zostały odpowiednio rozlokowane. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek pomyłki. Ościeżnice bez skrzydeł montowane są w murze. Na początku montuje się je na drewnianych klockach. Później można ustawić odpowiednie luzy montażowe. Następnym krokiem jest klinowanie. Rozpoczyna się je od naroży, żeby skutecznie unieruchomić ramę. Ustawiamy poziom i pion okien za pomocą poziomicy. Następnie metrówką sprawdzamy przekątne.

Do zespolenia ramy ze ścianą montażyści mogą użyć kotwy lub dyble. Kotwy przykręca się do ściany już po sklinowaniu, ale samo ich przytwierdzenie do ramy wykonuje się przed obsadzeniem w otworze. Z kolei dyble wkręca się po odpowiednim ustawieniu ramy i jej zaklinowaniu już w docelowym miejscu.

Kolejny krok to założenie kwater. Oczywiście po tym sprawdzona zostaje prawidłowość ich działania. Okna muszą zostać odpowiednio uszczelnione. Do tego stosujemy piankę poliuretanową, którą wypełnia się miejsca pomiędzy ościeżnicą a murem. Jednak jeszcze przed zastosowaniem pianki warto nieco skropić mur wodą. Dzięki temu pianka zdecydowanie lepiej zwiąże elementy. Montując przeszklenia bardzo duże gabarytowo na czas związania pianki używamy poziomych oraz pionowych rozpórek. Jest to rozwiązanie, które zapobiega wyginaniu się profili. Po kompleksowym montażu sprzątamy ewentualne pozostałości, folie z ram okiennych, odpady powstałe w trakcie realizacji prac.

Dobre wrażenie             

Który etap w trakcie procesu sprzedaży okien i ich montażu jest najważniejszy? Tak naprawdę trudno to jednoznacznie stwierdzić. Niezwykle ważne jest to, aby na każdym etapie kontaktu klienta ze sprzedawcą wszystko odbywało się z godnie z ustaleniami. Firma musi zachować wysoki standard obsługi i pełen profesjonalizm. Każdy pracownik, który ma kontakt z klientem, powinien zachowywać się odpowiednio, ponieważ ma to wypływ na wizerunek całej firmy.

Grupa Solo to zespół profesjonalistów i ludzi świadomych tego, jak ważne jest odpowiednie podejście do klienta. Każdy z pracowników jest w pełni odpowiedzialny za decyzje podejmowane na swoim stanowisku pracy. Każdy jest też ukierunkowany na to, aby w swoich działaniach optymalnie zaspokajać potrzeby klienta. Grupa Solo to fachowcy, którzy świetnie znają produkty marki i posiadają szeroką wiedzę z zakresu stolarki okiennej. Dzielą się swoja wiedzą z klientami, dzięki czemu pozytywnie kreują wizerunek firmy. Pozostawienie dobrego wrażenia u klienta zawsze procentuje na przyszłość.

www.grupasolo.pl