Okna czarne jak smoła – nowy trend

Czerń zawsze była modna. Ale nie w budownictwie i aranżacji wnętrz. Tu w ostatnich latach panowała biel, a ciemne barwy pełniły jedynie rolę dodatków. Trend ten był wyjątkowo mocny w stolarce okiennej – wszak jeszcze do niedawna białe okna PVC były nie tylko jedynymi słusznymi, ale i jedynymi dostępnymi! Teraz to się zmienia. Przyszedł czas na profile w głębokiej czerni. Takie jak proponuje MS więcej niż OKNA.

O ile białe okna uznawane są za neutralne, a te w okleinach inspirowanych drewnem idealnie pasują do budynków utrzymanych w klasycznym stylu, to czarne profile to propozycja dla właścicieli budynków na wskroś nowoczesnych. Dla tych, którzy podążając za światowymi trendami wzorniczymi nie boją się odważnych zestawień i nietuzinkowych rozwiązań.

MS wiecej niz OKNA ALU-LOOK Jet Black matt CC+

OKNA ALULOOK Jet Black matt CC+ oferowane przez producenta MS Więcej niż Okna

W komplecie z czernią

Czarne okna doskonale czują się w prostych, minimalistycznych budynkach gdzie podkreślają ascetyczność i surowość bryły. Jeśli tylko odpowiednio dobierzemy rodzaj oraz kolor dachu i elewacji całkowicie odmienią charakter domu. A we wnętrzach? Świetnie kontrastując z szarością betonu lub fakturą muru stwarzają niepowtarzalny charakter w loftach i przestrzeniach industrialnych. Z białymi ścianami tworzą duet elegancki i zadziwiająco świeży. Trudno się więc dziwić, że szturmem zdobywają uznanie inwestorów i architektów.

Wpisując się w ten trend, firma MS więcej niż OKNA proponuje produkty wyróżniające się  doskonale czarnym, jednorodnym wybarwieniem. Udało się go uzyskać dzięki zastosowaniu na oknach Alu Look okleiny Jet Black matt CC+. Na matowej, chropowatej powierzchni nie widać śladów palców, zabrudzeń ani refleksów słońca. Co warto podkreślić, czarną folię zastosować można po jednej lub po obu stronach profili. W tym drugim przypadku, wnętrze okna (widoczne po otwarciu) ma kolor antracytowy. Zastosowanie okleiny Jet Black matt CC+ pozwoliło również skutecznie zabezpieczyć profile przed nadmiernym nagrzewaniem się, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku ciemnych nośników.

– Folię Jet Black matt CC+ wykonano w technologii Cool Colors PLUS. Charakteryzuje się ona grubszą warstwą akrylatu – 60 µ i trójwarstwową strukturą z dodatkową białą warstwą od strony rewersu, dzięki czemu oferuje jeszcze lepsze właściwości absorpcyjne. Dzięki temu czarne okna MS można montować nawet w budynkach narażonych na bardzo duże nasłonecznienie. – wyjaśnia Artur Głuszcz, dyrektor ds. produkcji MS więcej niż OKNA.

MS wiecej niz OKNA ALULOOK Jet Black matt CC+

MS więcej niż OKNA ALULOOK Jet Black matt CC+

Jak smoła

Czerni okien ALU Look w okleinie Jet Black Matt CC+ nie burzą również inne elementy. Okucia starannie ukryto. Zaś utrzymana w ciemnej barwie ramka międzyszybowa CHROMATECH ultra zapewnia wyjątkowy przestrzenny efekt. Oczywiście niezależnie od koloru, podobnie jak wszystkie okna MS, doskonale spełnia  swoją rolę izolacyjną chroniąc przed ucieczką ciepła. Całość uzupełnia klamka – oczywiście również ubrana w czerń. Wyraźnie zaznaczone załamania i kanciasta forma Hoppe Secustik® TOULON stanowią uzupełnienie nowoczesnego charakteru okien. Podobnie jak w przypadku ram, klamka pokryta jest matową, odporną na zabrudzenia i odciski palców powłoką. A do tego, dzięki mechanizmowi zabezpieczającemu Secustic® zapewnia zwiększone bezpieczeństwo domownikom.