Budomar – Salon Premium Okien i Drzwi

Ta firma nigdy nie stoi w miejscu. Zawsze dostosowuje się do stale rosnącego oczekiwania rynku. Jej właściciel odpowiada na najważniejsze pytania: po co istnieje firma, jakie ma przed sobą zadania, do czego dąży, jakie problemy klientów rozwiązuje i jak chce to robić? Mamy zaszczyt przeprowadzić wywiad z Panem Marcinem Matynią właścicielem Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi firmie BUDOMAR.

Marcin Matynia BudomarPanie Marcinie, bez wątpienia wiodą Państwo prym wśród wielu salonów okien i drzwi w regionie? Co tkwi w Państwa sile?
Jesteśmy firmą z 20-letnim doświadczeniem w branży stolarki okiennej. Przez ten czas zdobyliśmy ogromne doświadczenie, które poparte zostało wieloma zdobytymi przez nas nagrodami i certyfikatami jakości. BUDOMAR jest obecnie marką znaną i chętnie wybieraną na rynku lokalnym, i nie tylko. Mamy za sobą setki realizacji i dziesiątki zadowolonych klientów. Dbamy o rozwój własny, szkolimy nieustannie personel i podejmujemy coraz większe wyzwania zawodowe. Nie boimy się nawet najbardziej skomplikowanych zleceń i dokładamy wiele staranności przy każdym zleceniu. Wiemy, że najważniejsza jest dbałość o szczegóły i wiedza na temat najnowszych technologii stosowanych w Polsce i na świecie. Dynamiczny rozwój i innowacja są naszym znakiem firmowym. Staramy się być również konkurencyjni cenowo, ale na pierwszym miejscu stawiamy jakość, aby nasze okna, bramy, rolety służyły naszym klientom przez długie lata!

Jakie produkty są w ofercie firmy BUDOMAR i co je wyróżnia? Do kogo kierujecie swoją ofertę?
W naszej ofercie klient znajdzie wszystko, co jest potrzebne, aby mieszkanie czy dom spełniły jego marzenia. Współpracujemy z najlepszymi firmami, które stawią na jakość produktów taki jak MS Więcej niż Okna, POZBUD, Jezierski, Vetrex Parmax, Hörmann, Gros, Mirola, Sierant czy Delta. W swojej ofercie posiadamy okna, drzwi zewnętrzne, wewnętrzne oraz bramy garażowe. Opieramy się na sprawdzonych produktach i znanych producentach, dlatego naszymi klientami są: osoby prywatne, urzędy i instytucje, firmy remontowo-budowlane, deweloperzy. Wiedzą, że współpraca z nami do dobry wybór.

A co z montażem i z gwarancją?
Wiedza oraz 20-letnie doświadczenie w branży okiennej i drzwiowej pozwala nam świadczyć usługi najwyższej jakości. Posiadamy wyspecjalizowane grupy monterskie, które gwarantują profesjonalny montaż zakupionych u nas produktów, ich transport, serwis oraz przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne. Na produkty naszej Firmy udzielamy 5-letniej gwarancji, która obejmuje profil, szyby oraz właściwe działanie okuć. Aby sprostać oczekiwaną dzisiejszego klienta prowadzimy kompleksową obsługę od pomiaru, po doradztwo a następnie montaż i serwis.

W jaki sposób przekonujecie swoich klientów do siebie?
Wybór dobrego i zaufanego wykonawcy to klucz do sukcesu każdej inwestycji. Nowoczesne budynki cechują się dużymi wymaganiami wobec stolarki okiennej, stolarki bram garażowych czy rolet, w których ważna jest zarówno jakość produktu, jak i rodzaj montażu. Warto pamiętać, że niska cena często idzie w parze z niską jakością i przestarzałymi technologiami. Nie warto kierować się tylko ceną. Wybierając produkty stolarki, należy pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Inwestycja, która może się zwrócić w postaci oszczędności w opłatach za energię i zbędnych wydatkach na naprawę czy wymianę. Warto więc wybrać produkty najwyższej jakości i takie są w naszej ofercie.

Budomar Rekomendowany Salon okien i Drzwi

Mówi się o tym, że rynek w Polsce jest przesycony. Jaki więc mają Państwo pomysł na sprzedaż, a może eksport?
Sprzedaż na terenie Polski, gdzie rynek jest mocno nasycony i charakteryzuje się dużą konkurencyjnością, nie jest łatwa, ale przy umiejętnym zarządzaniu przynosi efekty. 20-letnie doświadczenie w sprzedaży stolarki wyróżnia nas jako sprzedawców na tle innych firm. Idąc o krok dalej, rozszerzyliśmy nasze działania o eksport. Od paru lat sprzedajemy nasze towary za granicę do Niemiec, Holandii, Irlandii, gdzie również odnosimy spore sukcesy. Mamy dużo zadowolonych klientów, którzy rekomendują nasza firmę.

Stolarka budowlana to nasza specjalność. Co cenią sobie zagraniczni odbiorcy w polskiej stolarce?
Polskie okna, drzwi, bramy czy rolety rozpoznawalne są już niemal w całej Europie. Zagraniczni klienci bardzo często wybierają polski produkt ze względu na solidność wykonania i szybkość dostawy. Dbamy o to, aby produkt, który opuszcza granice Polski, spełniały najwyższe oczekiwania klienta, nie wspominając o najwyższej jakości.

Udzielacie się Państwo również społecznie, uczestniczycie w akcjach charytatywnych? Proszę powiedzieć więcej na ten temat.
Jesteśmy bardzo silnie związani z regionem, w którym działamy, dlatego staramy się wspierać inicjatywy lokalne. Jesteśmy partnerem i mecenasem projektów związanych ze sportem czy edukacją. Wspieramy Akademię Piłkarską SOCCER w Bełchatowie, w której dzieci trenują i grają w piłkę nożną. Stoimy na stanowisku, że szacunek dla społeczeństwa ma zasadnicze znaczenie dla naszych dalszych sukcesów.

Budomar wspiera lokalne incjatywy

Dlaczego Pana zdaniem Znaki Jakości, takie jak Rekomendowane Salony Okien i Drzwi są takie ważne w dzisiejszych czasach?
Każda branża ma swoje tzw. prestiżowe certyfikacje. W dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Daje poczucie bezpieczeństwa konsumentowi, a samej firmie podwyższa prestiż. W oczach klientów firma zyskuje, gdyż postrzegana jest jako ta godna zaufania. Certyfikat jakości Rekomendowane Salony Okien i Drzwi to gwarancja, że nasza firma, nasze usługi i oferowane produkty są na najwyższym poziomie. Naszym celem jest dostarczanie doskonałych produktów i usług każdemu klientowi za każdym razem i to zostało docenione przez kapitułę programu, z czego jesteśmy dumni.

A jakie plany na przyszłość?
Cały czas obserwujemy rynek budowlany i zmieniamy się, aby zaspokoić potrzeby klientów zarówno tych indywidualnych jaki biznesowych. W dzisiejszych czasach klienci oczekują fachowej i kompleksowej obsługi, dlatego od nowego roku postanowiliśmy poszerzyć nasz asortyment, również o marki premium, a tym samym zwiększyć również zasięg naszej działalności tworząc nowe kanały dystrybucji. Tak więc Nowy 2020 rok zapowiada się bardzo ciekawie, wiele wyzwań przed firmą BUDOMAR.

Jakie słowa przychodzą Panu na myśl, po wypowiedzeniu słowa „BUDOMAR”?  
Każdy z nas chce być najlepszym, dlatego nasze motto brzmi: „BUDOMAR – PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAJLEPSZYCH”.

Rekomendowany salon Okien i Drzwi

Więcej informacji o ofercie firmy na stronie: www.budomar.net.pl