Inteligentne Rolety Bubendorff – to ultranowoczesne rolety z funkcją żaluzji.

Systemy osłon przeciwsłonecznych, z uwagi na ocieplenie klimatu, stają się często integralnym elementem szklanych fasad i elewacji budynków. Pełnią one zarówno funkcje użytkowe, w zakresie kształtowania komfortowych warunków środowiska wewnętrznego, jak i estetyczne – wpływając na wygląd budynku.

rolety z funkcja żaluzji to intymność

Miejsce montażu osłon przeciwsłonecznych – po zewnętrznej, lub wewnętrznej stronie elewacji w zasadniczy sposób wpływa na ich skuteczność. Zdecydowanie najkorzystniejsze są systemy zewnętrzne, ponieważ znacząco obniżają ilość promieniowania cieplnego, ułatwiając w ten sposób utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniach.  Wypełnione pianką termoizolacyjną, ruchome pióra rolet Bubendorff, ograniczają bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego na wnętrze budynku, a także stanowią element dekoracyjno-funkcjonalny jego elewacji.

Inteligentne rolety MONO ID3 francuskiej firmy Bubendorff zostały zaprojektowane tak, aby spełniać wymogi estetyczne współczesnych projektów fasad i elewacji. Posiadają ruchome lamele, łącząc tym samym funkcje rolety i żaluzji fasadowej. Możliwość ich otwierania pozwala na regulację dostępu światła i ciepła do wnętrza pomieszczeń, a także, co nie mniej istotne, posiadają zabezpieczenie antywłamaniowe. Dzięki czujnikom nasłonecznienia i temperatury, lamele mogą automatycznie reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne, czy też porę dnia. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie techniczne dostępne aktualnie na polskim rynku. Jest również doskonałą alternatywą dla żaluzji fasadowych, okiennic czy shuttersów.

Rolety z funkcja żaluzji to ochrona przed słońcem
Ochrona i prywatność

Rolety z funkcją żaluzji dają możliwość ochrony domowej prywatności, zachowując jednocześnie dostęp do widoku na zewnątrz. Skrzynka rolety może być zasłonięta elewacją (wówczas montaż rolet powinien być uwzględniony w projekcie elewacji) lub pozostać widoczna w przypadku montażu we wnęce okiennej. Rolety z funkcją żaluzji obniżają koszty klimatyzowania pomieszczeń poprzez zmniejszenie współczynnika nasłonecznienia latem, a zimą ograniczają straty energii cieplnej. Rolety zewnętrzne MONO ID3 doskonale współpracują z systemami „Inteligentnego domu”. Sterowanie i zarządzanie może odbywać się za pomocą pilota, telefonu, tabletu, zegara czy stacji pogodowej.

Najważniejsze cechy rolet z funkcją żaluzji zasilanych solanie:
  • odporność na silne wiatry
  • doskonałe właściwości termoizolacyjne
  • lamele wypełnione pianka termoizolacyjną
  • regulacja dopływu światła do pomieszczeń
  • bezinwazyjny montaż bez żadnych kabli
  • sterowanie radiowe, zdalne, grupowe i centralne,
  • 7 lat gwarancji na wszystkie części
Działanie rolety z fukncją żaluzji Unikalne rolety

Rolety MONO ID3 z ruchomymi lamelami to unikalne rozwiązanie generujące oszczędności w ogrzewaniu i schładzaniu domu, poprawiające jednocześnie bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Firma Bubendorff oferuje produkty wysokiej jakości i unikatowe rozwiązania sprawdzone na rynkach budowlanych w wielu krajach świata. W swojej ofercie posiada również unikalne rolety dachowe do dużych przeszkleń dachowych ROLAX.

porównanie właściwości żaluzji fasadowej i rolety z funkcją żaluzji

Więcej informacji na temat produktów na stronie www.inteligentne-rolety.pl