Inteligentne rolety Bubendorff nie potrzebują prądu

Klienci rozważający instalację elektrycznych rolet zewnętrznych często obawiają się, że w razie pożaru lub innego niebezpieczeństwa rolety, które założono dla ochrony przed włamywaczami staną się poważnym zagrożeniem dla uwięzionych w budynku domowników. Tymczasem Inteligentne Rolety Bubendorff działają zawsze, nawet w przypadku awarii prądu. Jak to możliwe?

Inteligenten roleto żaluzje napędzane światłem

Innowacyjny silnik hybrydowy

Sekretem bezpieczeństwa rolet zewnętrznych marki Bubendorff jest napęd, który do opuszczania i podnoszenia rolet wykorzystuje energooszczędny silnik hybrydowy. To właśnie energooszczędność silnika napędzającego roletę – podczas cyklu opuszczenia i podniesienia rolety silnik pobiera jedynie 3W mocy – sprawia, że od momentu wystąpienia awarii do ponownego włączenia prądu rolety można podnieść/opuścić do 10 razy.

Możliwość standardowej obsługi rolet (tj. wykonywania cykli podnoszenia-opuszczania) niezależnie od dostępu do źródła zasilania to nie tylko bezpieczeństwo w razie pożaru lub innego zagrożenia, podczas którego niesprawna roleta mogłaby stanowić śmiertelne zagrożenie dla osób przebywających w budynku, ale również ogromna wygoda użytkowania.

Kiedy sąsiad nie może odsłonić okien…

Wyobraźmy sobie sytuację, w której rolety zewnętrzne opuszczono na noc. Jednak w nocy doszło do awarii, w wyniku której całe osiedle zostało pozbawione prądu do odwołania. Opuszczone rolety skutecznie blokują dostęp światła słonecznego do pomieszczeń, a my nie możemy zapalić nawet lampy… Pozostaje nam gorączkowe przetrząsanie domu w poszukiwaniu latarek lub świec.

Ta sama sytuacja w budynku wyposażonym w Inteligentne Rolety Bubendorff wygląda zupełnie inaczej. Napędzany silnikiem hybrydowym mechanizm bez trudu podnosi rolety umożliwiając mieszkańcom wykonywanie rutynowych porannych czynności.

Rolety Bubendorff z silnikiem hybrydowym lub panelem solarnym

System solarny

W nieco podobny sposób działają rolety zewnętrzne marki Bubendorff wyposażone w panele fotowoltaiczne. Z tym, że nie tyle pozwalają na kilkukrotne opuszczenie/podniesienie rolety w przypadku awarii zasilania sieciowego, co w ogóle go nie potrzebują do obsługi systemu. System jest w całości zasilany energią solarną. W ciągu dnia gromadzi się w baterii zamieszczonej wewnątrz kasety z roletą po to, by umożliwiać swobodne korzystanie z systemu niezależnie od pory dnia i nocy.

Elektryczne rolety zewnętrzne z zasilaniem solarnym są bardzo funkcjonalne i bezpieczne. Ich dodatkową zaletę stanowi możliwość montażu w dowolnych obiektach, również tam, gdzie wcześniej nie przewidywano instalacji elektrycznych rolet zewnętrznych i nie doprowadzono przewodów elektrycznych do wnęk okiennych. Coś, co rodzi obawy inwestorów rozważających montaż rolet z systemem solarnym to ograniczona żywotność baterii i związane z nią ryzyka. Rozładowana bateria może stanowić śmiertelne zagrożenie w przypadku niebezpieczeństwa. W praktyce ryzyko to jest niewielkie, gdyż żywotność baterii montowanych w systemach Bubendorff szacuje się na 20 lat.

Roleto- żaluzje Bubendorff zareagują zawsze, nawet bez prądu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji o produktach firmy Bubendorff na stronie: www.inteligentne-rolety.pl