Inteligentne rolety Bubendorff jak lustro weneckie

Okno w łazience lub pokoju kąpielowym to niezwykle funkcjonalne, acz kłopotliwe rozwiązanie. Z jednej strony daje możliwość korzystania ze światła dziennego w łazience i ułatwia walkę z nadmierną wilgotnością powietrza w pomieszczeniu, z drugiej uniemożliwia swobodne użytkowanie pokoju kąpielowego, do którego w każdej chwili może „zajrzeć” ktoś z zewnątrz. Rozwiązaniem tego problemu są inteligentne rolety zewnętrzne Bubendorff, które działają jak lustro weneckie.

Tradycyjne lustro weneckie

Maksymalna dyskrecja – tak można by podsumować zadanie lustra weneckiego, które z jednej strony nie ma ograniczać dostępu światła słonecznego do pomieszczenia, z drugiej zaś ma uniemożliwiać podglądanie tego pomieszczenia z zewnątrz. Efekt, który znamy przede wszystkim z pokojów przesłuchań możemy uzyskać we własnym domu. Służy do tego specjalna folia, którą nanosi się na szyby okienne.

Folia „lustro weneckie” składa się z bardzo cienkiej warstwy mocnego metalu, który daje efekt klasycznego lustra (osoby patrzące w okno z zewnątrz nie widzą nic więcej poza swoim własnym odbiciem). Ta sama folia jednocześnie przepuszcza światło do wnętrza pomieszczenia (osoby patrzące przez okno widzą wszystko, co dzieje się na zewnątrz). Efekt działa tak długo, jak długo pomieszczenie znajdujące się za lustrem jest słabiej oświetlone od przestrzeni przed lustrem. To dlatego efekt lustra weneckiego znika po zmroku. Nieco inaczej działają inteligentne rolety zewnętrzne Bubendorff, dzięki którym możesz cieszyć się prywatnością w swoim własnym domu niezależnie od pory dnia.

Inteligentne rolety zewnętrzne Bubendorff

rolety Bubendorff jak lustro weneckieRolety zewnętrzne Bubendorff pozwalają uzyskać efekt lustra weneckiego bez oklejania szyb folią. Jednocześnie podnoszą komfort korzystania z pomieszczeń znajdujących się za roletą po zmroku stanowiąc skuteczne zabezpieczenie nie tylko przed wścibskim wzrokiem sąsiadów lub przechodniów.

Sekretem funkcjonalności rolet Bubendorff są ruchome lamele, które układają się pod takim kątem, żeby zapewnić jak największy dostęp światła do pomieszczenia, jednocześnie uniemożliwiając zaglądanie do niego z zewnątrz. To sprawia, że inteligentne rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach dziennych, jak i bardziej newralgicznych częściach domu – łazienkach i sypialniach oraz pokojach dziecięcych. Możliwość regulacji stopnia odchylenia lameli pozwala na swobodne zarządzanie nasłonecznieniem pomieszczenia, przy jednoczesnym zapewnieniu stopnia prywatności dostosowanego do bieżących potrzeb jego użytkowników.

Po zmroku, kiedy efekt tradycyjnego lustra weneckiego jest praktycznie niemożliwy do osiągnięcia, rolety Bubendorff wciąż zapewniają dyskrecję i swobodę korzystania z przestrzeni, nawet jeśli lamele pozostawimy w pozycji odchylonej. Oczywiście, ze względów bezpieczeństwa w nocy oraz podczas naszej nieobecności w domu poleca się szczelne zamknięcie lameli.

 

Więcej informacji o produkcie na stronie: www.inteligentne-rolety.pl