Elite Exte XT – mariaż tradycji i innowacji

Finał programu Innowacyjne Rozwiązania VIP 2017 już za nami. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się podczas XVI Konwentu Stolarki w Gniewie. Jednym z wyróżnionych produktów jest nowy system skrzyń roletowych EXTE EliteXT.

To zwieńczenie wieloletnich prac firmy, które łączy w sobie to, co najlepsze: prostotę, funkcjonalność, a jednocześnie innowację. System wychodzi naprzeciw tendencjom współczesnej architektury. Duże okna skierowane są na południe dla pozyskania energii słońca w pasywny sposób. Ze względu na wielkość i termikę wymagają osłon zewnętrznych. Najważniejszą zaletą systemu EXTE EliteXT jest zmienne położenie otworu rewizyjnego, co umożliwia stosowanie z każdym rodzajem okien (w tym HST) i w każdej konstrukcji ścian.

HST RACo wyróżnia ten produkt?

System Elite Exte XT to połączenie wielu rożnych i uniwersalnych zastosowań. Połączenie rolety i moskitiery rolowanej tak dla okien jak i drzwi balkonowych. Bardzo istotną zaleta moskitiery okiennej jest to, ze nie ogranicza ona pojemności skrzyni roletowej. W efekcie można ją dołożyć w dowolnie późniejszym momencie, w tym już po zamieszkaniu w nowobudowanym czy remontowanym obiekcie. Innowacyjnym rozwiązaniem jest moskitiera drzwiowa. Specjalna konstrukcja prowadnicy roletowej posiada kasetę moskitiery rolowanej bocznej, co daje znakomity komfort użytkowy. Pionierskim rozwiązaniem jest opcja zamontowania w skrzyni EXTE EliteXT żaluzji zewnętrznej zamiast rolety. Żaluzja zewnętrzna daje znakomitą możliwość regulacji światła słonecznego jak żadna inna osłona zewnętrzna. Ma jeszcze jedna istotną zaletę – duże szerokości – nawet 4,5m w jednym płaszczu.

HST RSMontaż, czyli prostota jest siłą

Projektanci i inżynierowie EXTE przemyśleli nowy produkt w najdrobniejszych szczegółach. Montaż skrzyni roletowej na oknie odbywa się w sposób prosty i dający gwarancje szczelności tego połączenia, co potwierdzono stosownymi badaniami. Zadbano także statykę okna montowanego razem z roletą w skrzyni EXTE EliteXT, kolejne innowacyjne rozwiązanie – adapter stalowy i ewentualne konsole statyczne.

Funkcjonalność, czyli oszczędność energii

Energooszczędność to obecnie jeden z najważniejszych wyznaczników stolarki. Nie zapomnieli o nim także inżynierowie EXTE. Najnowszy system zaprojektowano zgodnie z obowiązującymi wymaganiami, często znacznie je przewyższając. System roletowy EXTE EliteXT podlega ustaleniom Rozporządzenia w Sprawie Oszczędzania Energii (EnEV). Zgodnie z nim, skrzynia roletowa musi spełniać najwyższe standardy termoizolacyjne. Niebagatelne znaczenie maja również parametry izolacyjności akustycznej systemu EXTE EliteXT, co wyróżnia ten system na tle oferty rynkowej.

żaluzja 2

www.exte.de/fensterzubehoer/pl