Wybór salonu stolarki okienno-drzwiowej

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, które wiąże się z wieloma wyborami – począwszy od elewacji, a skończywszy na szczegółach, takich jak klamki czy listwy podłogowe. Chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i zgodne z naszymi oczekiwaniami. Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniej stolarki okienno-drzwiowej. W tym przypadku istotne jest, aby wybrać punkt dystrybucji, który pomoże nam w znalezieniu systemu idealnego dla nas oraz naszego domu.

Wybierając salon stolarki, w którym kupimy okna do naszego domu, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele czynników – w tym na asortyment oraz na zaangażowanie oraz fachowość sprzedawców i ich wiedzę na temat oferowanych systemów.

Kompleksowa obsługa

Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę to oferta danego salonu stolarki. Najlepiej jeśli punkt dystrybucji jest w stanie zapewnić nam pełen pakiet wyposażenia okienno-drzwiowego. Pozwala nam to podczas jednego montażu doprowadzić dom do stanu surowego zamkniętego, a więc zabezpiecza budynek przed ewentualnym włamaniem i kradzieżą. Dobrze, jeśli salon oferuje również pełną automatykę dedykowaną dostępnym systemom okienno-drzwiowym czyli system zarządzania domem inteligentnym. Daje to pewność, że jest on kompatybilny z wybranym przez nas wyposażeniem, a jego instalacja przebiegnie jednocześnie z montażem okien, co pozwoli uniknąć późniejszych poprawek i ewentualnego naruszania konstrukcji okna.
W przypadku, gdy elementy stolarki zamawiane są w różnych salonach istnieje duże ryzyko, że montaż nie odbędzie się w ten sam dzień. To z kolei ułatwia kradzież zamontowanych elementów, fragmentów instalacji, a także pozostawionych w budynku narzędzi. Kompleksowy zakup gwarantuje również spójność stylistyczną oraz kolorystyczną poszczególnych elementów stolarki. Firma Awilux Polska dostarcza kompleksowe rozwiązania zarówno dla domów, jak i obiektów użyteczności publicznej oparte na technologii niemieckiej firmy SCHÜCO, która jest gwarancją najwyższej jakości oraz estetyki. Większość oferowanych rozwiązań dostępnych jest w palecie renolitów drewnopodobnych oraz okładzin w kolorach RAL, a niektóre z systemów występują również w kolorach AutomotiveFinish, która inspirowana jest metalicznym efektem karoserii samochodowej. Ponadto część z oferowanych przez firmę profili pozwala nam wybrać różne kolory dla ram wewnętrznych i zewnętrznych. Umożliwia to dobranie kolorystyki do elewacji zewnętrznej oraz charakteru wnętrza. Dodatkowo firma posiada w swojej ofercie systemy dla domu inteligentnego. Są ona kompatybilne z systemami okienno-drzwiowymi dostępnymi w ofercie. Po zapisaniu kilku ustawień czujniki samoczynnie mogą reagować na ilość światła słonecznego, opady atmosferyczne czy temperaturę lub włączać i wyłączać dane urządzenia o wybranych przez domowników godzinach.

Profesjonalne doradztwo

Stolarka okienno-drzwiowa to bardzo rozległy temat i nie każdy z nas jest ekspertem w tej dziedzinie. Zadaniem doradców klienta jest kompleksowa pomoc i fachowa porada w kwestii oferowanych systemów. Ważne, aby sprzedawcy indywidualnie podchodzili do każdego klienta oraz jego potrzeb, a także mieli rozeznanie w kwestiach konstrukcyjnych oraz obowiązujących normach budowlanych.
Doradca klienta powinien przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad dotyczący domu, jego usytuowania oraz stylu życia przyszłych domowników. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, warto zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem. W trosce o najmłodszych mieszkańców Awilux wprowadził do oferty pakiet AWI KIDS oraz AWI KIDS Safe+. Unikalny system otwierania skrzydeł oraz specjalna szyba ze szkła laminowanego zapewniają pełną ochronę przed nieszczęśliwymi wypadkami. Z kolei niskoprogowe rozwiązania do drzwi balkonowych to ogromne ułatwienie i dla maluchów uczących się chodzić jak i dla osób starszych bądź osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie zakłócają one swobodnej komunikacji, a zarazem są niewidoczne, więc nie wpływają na estetykę konstrukcji. Ważna jest również znajomość aktualnych norm budowlanych oraz to czy oferowane okna odpowiadają wymaganym współczynnikom przenikania ciepła.

Kompleksowe rozwiązania do Twojego domu

Firma Awilux posiada kilkadziesiąt punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Profesjonalni doradcy oraz szeroki asortyment najwyższej jakości rozwiązań zapewnia kompleksową obsługę klienta i zakup kompletnego systemu do naszego domu. Mnogość propozycji pozwoli nam wybrać stolarkę, która spełni wszystkie wymagania technologiczne oraz wizualne. Oferta firmy jest bogata i odpowiada na potrzeby mieszkańców oraz wymagania dyktowane przez aspekty konstrukcyjne budynku. Pracownicy oraz partnerzy firmy Awilux regularnie biorą udział w szkoleniach z zakresu rozwiązań SCHÜCO oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu wykwalifikowana kadra oraz doradcy w profesjonalny sposób doradzą nam oraz pomogą wybrać odpowiednie dla nas rozwiązania.
Wybór odpowiedniego salonu to pierwszy krok do zakupu właściwych dla nas rozwiązań z zakresu stolarki. Kompetentna obsługa oraz szeroki asortyment pozwoli nam wybrać system idealny dla naszego domu i taki, który odpowiada potrzebom wszystkich domowników. Punkty sprzedaży firmy Awilux Polska oferują pełną gamę rozwiązań z zakresu stolarki okienno-drzwiowej, które są gwarancją najwyższej jakości i estetyki.

www.awilux.pl