Trendy w klamkach do drzwi wejściowych w 2021 roku

Kiedyś klamki do drzwi były ostatnim detalem, na który zwracała uwagę większość klientów, ponieważ służyły one jedynie do otwierania i zamykania drzwi, ale obecnie używają klamek jako dowodu ich nowoczesności, elegancji, siły i statusu. Nowoczesne domy mają długie i duże klamki lub klamki z nadrukami i zamki otwierane za pomocą skanerów linii papilarnych lub aplikacji na smartfony. Ponadto coraz popularniejsze stają się klamki wpuszczane w drzwi.

Długie klamki, czyli pochwyty

Każdego roku drzwi wejściowe stają się większe, potężniejsze i mocniejsze. Rozmiary i długości klamek drzwi muszą dostosować się do tych zmian. Obecny trend pokazuje, że długość klamki jest mniej więcej taka sama jak wielkość drzwi, co dodatkowo podkreśla potęgę i nowoczesność domu. Dla wielu klientów to już nie tylko sposób otwierania drzwi, ale także sposób na pokazanie ich statusu i wpływu, co można osiągnąć również poprzez długość klamki – mówi Michał Baran, współwłaściciel firmy Paneldoor, produkującej wypełnienia drzwiowe z aluminium i PVC. I to jest właśnie powód, dla którego producenci drzwi wejściowych nie muszą wymyślać drzwi przyciągających wzrok, aby uzyskać dodatkową estetykę i efekt, ale mogą uzyskać to samo wrażenie, dodając klamkę – dodaje.

Opis: Klienci stali się trudniejsi do zadowolenia. Klamka nie jest już przedmiotem do otwierania drzwi, ale środkiem do pokazania statusu, elegancji, trendów

Wpuszczane klamki do drzwi wejściowych – Nowość!

W przeciwieństwie do tradycyjnych klamek z mocowaniami, wpuszczane klamki nie wystają z drzwi i nie dodają im innego wymiaru. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że drzwi nie mają klamki, ale kiedy się zbliżamy, dostrzegamy rowek, który możemy chwycić, aby otworzyć lub zamknąć drzwi. To świeży pomysł dla osób, które chcą się wyróżnić i pokazać wyrafinowanie i nowoczesność. Coraz częściej wykonujemy takie panele – stwierdza Michał Baran z firmy Paneldoor.

Ukryta klamka

Foto: Panel drzwiowy z ukrytą klamką wykonany przez firmę Paneldoor z Białegostoku.

Personalizacja i wyróżnienie dzięki niestandardowym wkładkom

Personalizacja nie jest już zarezerwowana tylko dla wystroju wnętrz, ale także dla dodatków do drzwi wejściowych, takich jak klamki. Wkładki mogą być w różnych kolorach lub materiałów, aby dopasować je do stylu drzwi lub domu. Niektórzy producenci chcą wykorzystać materiał, z którego wykonane są drzwi. W ten sposób produkowana jest rama ze stali nierdzewnej do klamki, zaś wkładka jest wykonana przez producenta drzwi z tego samego materiału co drzwi. To kolejny sposób na jeszcze bardziej wyróżnienie drzwi wejściowych.

nadruk na klamkach

Klamki ze skanerem linii papilarnych i inteligentnym systemem zamykania

Umieszczenie czytnika linii papilarnych bezpośrednio w klamce jest najbardziej praktyczne i oznacza najmniej pracy, ponieważ podczas otwierania drzwi ludzie dotykają go w obie strony. Dodatkowo nie ma konieczności adaptacji drzwi, dlatego klamki z czytnikami linii papilarnych cieszą się coraz większą popularnością wśród producentów drzwi wejściowych.

czytnik lini papilarnych w drzwiach

Zabarwienie

Kolorowe klamki do drzwi wejściowych cieszą się dużą popularnością ze względu na ich uniwersalność oraz nadanie ponadczasowego efektu drzwiom wejściowym i samemu domowi. Klienci mogą dopasować kolor klamki do akcesoriów w całym domu. Jeśli jaskrawoczerwona klamka do drzwi była kiedyś uważana za zbyt ekstrawagancką, dziś jest wyrazem odwagi i osobistej estetyki.

Pochwyty kolorowe

Fot. Kolorowe klamki ze stali nierdzewnej wzbogacają drzwi wejściowe, a także dom jako całość.

Klamki do drzwi wejściowych wykonane na zamówienie

Konsumenci i producenci drzwi wejściowych stają się coraz bardziej wymagający i wciąż szukają sposobów, aby przyćmić konkurencję. Producentem odnoszącym największe sukcesy w 2021 roku będzie ten, który będzie w stanie odpowiedzieć na to zapotrzebowanie i zaoferować niestandardowe projekty, już od pierwszego kroku lub dostosowując główne elementy klamki – mówi Michał Baran właściciel firmy Paneldoor, producenta wypełnień drzwiowych. Tak więc aby się wyróżnić wystarczą efektowne i ekstrawaganckie klamki do drzwi. Firma Paneldoor posiada w swojej ofercie wiele klamek, które z pewnością konsumentowi XXI wieku się spodobają.

Więcej informacji na stronie producenta www.paneldoor.pl