Skrzynka na listy w drzwiach wejściowych, dlaczego nie?

„Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone” – tak śpiewali Skaldowie. Czy w dzisiejszych czasach informatyzacji skrzynka na listy jest nam potrzebna? Jak najbardziej. Posiadanie skrzynki na listy nie jest dobrowolnym wyborem. Jeżeli nie ma się skrzynki można otrzymać mandat w wysokości nawet do 10,000 zł! Zgodnie z polskim prawem każdy właściciel nieruchomości gruntowej, na której znajduje się budynek mieszkalny oraz właściciele odrębnych budynków mieszkalnych są obowiązani umieścić skrzynkę pocztową. A gdzie taką skrzynkę zamieścić?

czarne drzwi z wrzutką na listy

Tradycyjna skrzynka

Skrzynka pocztowa to coś więcej niż zwykłe miejsce na przesyłkę pocztową do twojej nieruchomości. Styl, kolor i wykończenie skrzynki na listy przy drzwiach wejściowych będą miały duży wpływ na wygląd wejścia do twojego domu, dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednią skrzynkę na listy do twojej posesji. Niezależnie od tego, czy wymieniasz istniejącą skrzynkę na listy, czy chcesz, aby coś pasowało do zupełnie nowych lub obecnych drzwi, mamy do wyboru szeroką gamę skrzynek na listy.

Skrzynka w panelu drzwiowym

Skrzynka na listy może zostać zamontowana w panelu drzwiowym lub doświetlu. Jest to gotowy moduł, a jego szerokość możemy  dostosować do szerokości nakładki. Firma która produkuje skrzynki posiada określony wzór nakładki drzwiowej, gdzie skrzynka jest wkomponowana w panel drzwiowy – od zewnątrz jest tylko uchylna wrzutka na listy, która po zamknięciu powoduje, że wrzucona poczta spada do niższej przegrody, do której dostęp jest od strony wewnętrznej za pomocą otwieranych drzwiczek. Skrzynka jest ocieplana i posiada wszystkie certyfikaty termiczne.

żółte drzwi ze skrzynką na listy

Wrzutka na listy w panelu drzwiowym

Może być to funkcjonalny dodatek zarówno w drzwiach wewnątrz klatkowych, jak i zewnętrznych. Składa się z dwóch podstawowych części – frontowej oraz ramki wewnętrznej. Firma Paneldoor – producent wypełnień drzwiowych, w swojej ofercie posiada trzy kolory wrzutek: złoty, biały i srebrny. Wyrzutki wykonano z najlepszych materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych oraz promieni UV. Zamawiając drzwi z wrzutką na listy jesteśmy pewni, że nasza przesyłka dotrze nieuszkodzona. Wrzutka może być elementem pełnej skrzynki, pod warunkiem zamontowana skrzynki w panelu drzwi wejściowych, oczywiście od strony wnętrza domu.

„Skrzynka lub wrzutka na listy w drzwiach zewnętrznych to standard znany z USA, Anglii, Belgii, Szwecji. Wielu naszych klientów — producentów okien i drzwi – eksportuje do tych krajów swoje wyroby. Aby sprostać ich oczekiwaniom, wprowadziliśmy wrzutki na listy do asortymentu. Dodatkowo możemy wykonać model panelu drzwiowego z wrzutką na listy na indywidualne zamówienie, wg upodobań klienta czy architekta”; – mówi Michał Baran współwłaściciel firmy Paneldoor, producenta wypełnień drzwiowych. Wykonaliśmy już kilka takich zamówień na rynek holenderski, brytyjski czy amerykański — dodaje.

panel drzwiowy paneldoor

Zdjęcie: Panel drzwiowy Panledoor z wrzutką na listy w kolorze srebrnym

PANELDOOR tworzymy ekskluzywne drzwi

Paneldoor to prężnie rozwijająca się polska marka, która łączy w sobie młodość i doświadczenie Bogate wzornictwo i kolorystyka, różnorodność szklenia pozwalają dobrać wypełnienie drzwiowe nawet najbardziej wymagającemu Klientowi. „Wypełnienia drzwiowe Paneldoor sprawia, że każdy czuje się komfortowo we wnętrzu swojego domu. Mogą Państwo dopasować wygląd swoich drzwi do własnych upodobań i do wybranej stolarki okiennej. Jeśli chcą państwo zmodyfikować istniejący wzór dla firmy Paneldoor to NIE problem” – stwierdza Michał Baran.

wrzutka na dole drzwi

Zdjęcie: Przykład wrzutki na listy w panelu drzwiowym

Więcej informacji o ofercie firmy na stronie www.paneldoor.pl