Purenit – „inteligentny” materiał do montażu dużych okien

Duże okna są ciężkie, bo wyposażone są w dwukomorowe pakiety szybowe. Żeby nie sprawiały kłopotów w użytkowaniu, muszą być dobrze zamontowane. Dlatego przy montażu ważne jest stabilne podparcie okna na całej długości oraz solidne zamocowanie w przegrodzie. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań; Purenit, Klinaryt, poszerzenia systemowe PVC , a nawet ciepłe pustaki niemieckiej firmy Stahlton. Dlaczego warto wybrać Purenit? Co to jest Purenit?  Gdzie go można kupić?

Purenit podwalina pod okna

Co to jest Purenit i jak powstaje?

Purenit powstaje z odpadu poliuretanu, do którego dodaje się składniki utwardzające. W ten sposób powstają płyty o różnej grubości i gęstości nawet do 550 kg/m3. Jest trwały i odporny na wodę, chemikalia, wysokie temperatury oraz na starzenie, nie degradują go kleje z rozpuszczalnikami ,- stwierdza Adam Helman z firmy dookien.pl – dystrybutor podwalin z Purenitu w Polsce. Materiał ten jest stosowany jako wielofunkcyjny materiał konstrukcyjny, alternatywa dla materiałów drewnopochodnych. Ze względu na to, że Purenit można łączyć poprzez skręcanie lub klejenie z innymi materiałami, jest chętnie wykorzystywany m.in. przy montażu okien, drzwi czy rolet, szczególnie o dużych gabarytach.

Zastosowanie i zalety Purenitu przy montażu dużych przeszkleń

Purenit może wytrzymać duże obciążenia mechaniczne, jest wyjątkowo „przyjazny” dla kleju i może być pokryty szeroką gamą powłok. Nawet przy stałej ekspozycji na wilgoć praktycznie nie występuje pęcznienie. Dzięki stosunkowo wysokiemu działaniu izolacyjnemu jest idealnym materiałem w szczególności, gdzie chcemy pozbyć się mostków termicznych. Dlatego Purenit jest często stosowany przy montażu drzwi zewnętrznych czy dużych okien – jako przedłużenie ramy, kantówka okienna, skrzynka roletowa, próg drzwiowy. Stosowany również w drzwiach, ścianach działowych i elementach kompozytowych, jako materiał panelowy, a także jako prefabrykowane rozwiązanie krawędzi dachu (element attyki).

Purenit dookien.pl

Przetwarzanie Purenitu

Purenit jest łatwy do cięcia oraz można go obrabiać za pomocą typowych narzędzi i maszyn do obróbki drewna, podobnie jak obrabia się zwykłą płytę wiórową. Pozostałości, czyli resztki po obróbce można bez problemu podać recyklingowi. W przypadku połączeń śrubowych zaleca się nawiercić otwory i zachować odpowiednią odległość od krawędzi – zastosowanie wiertła HSS jest wystarczające.

Purenit do okien

Adam Helman Purenit jest niesamowicie „inteligentnym” materiałem i żaden inny materiał nie oferuje takich właściwości. Dlatego decydując się na duże okna i przeszklenia warto zastosować podwalinę z Purenitu. Firma Dookien.pl, dystrybutor ogólnopolski, docina elementy na żądaną wysokość i frezuje do konkretnych profili okiennych, aby zapewnić optymalne połączenie z elementami konstrukcyjnymi.
Reasumując, można stwierdzić jeżeli planujecie państwo wymianę lub montaż nowych okien czy drzwi, warto zapytać o tzw. ciepły montaż, którego integralną częścią będzie zastosowanie odpowiedniej podwaliny, z których Purenit może być najlepszą alternatywą – i stwierdza pan  Adam Helman z firmy dookien.pl.

Więcej informacji  znajdziesz na stronie i u doradców firmy: www.dookien.pl