Klamka czy pochwyt do drzwi zewnętrznych- ekspert Paneldoor podpowiada.

Wybór klamki klasycznej lub pochwytu dla drzwi zewnętrznych domu ma istotny wpływ na nasz codzienny komfort korzystania z drzwi. Wskazujemy zalety każdego z rozwiązań oraz przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego domu.

Aby udzielić odpowiedzi na pytanie klamka czy pochwyt, należy uwzględnić kilka kwestii. Pierwszą jest dobór materiału, z jakiego wykonane są drzwi wejściowe np. z drewna, aluminium czy PVC, ich ogólną masę oraz styl  np. klasyczny lub nowoczesny. Ważną rzeczą jest również dobranie właściwej klamki lub pochwytu do samych drzwi, w odpowiednim kształcie czy kolorze – stwierdza Michał Baran z firmy Paneldoor, producenta wyplenień drzwiowych.

Dobieramy klamkę do drzwi zewnętrznych

Na rynku znajdziemy szeroki wybór kształtów oraz dostępnych materiałów z których wykonane są klamki do drzwi. Popularne w produkcji klamek są aluminium, mosiądz, a także szkło. Kształt klamki to podstawa. Bardzo dobrze sprawdzają się modele o opływowych kształtach. Każdy kant klamki jest odczuwalny dla użytkownika w codziennych sytuacjach i obniża komfort. Dla drzwi zewnętrznych domu lepiej sprawdzają się klamki podłużne. Możemy dobrać model na podłużnym szyldzie, szyldzie dzielonym lub na okrągłej rozecie.

Dlaczego warto wybrać pochwyt do drzwi?

Jeśli jesteś pewien, że wolisz drzwi wejściowe bez klamki, to powinieneś dokładnie przejrzeć ofertę na pochwyty. Wybór tego właściwego nie jest prosty, zwłaszcza teraz, kiedy producenci stawiają na finezję i duży wybór. „W odróżnieniu od klamki pochwyt znacznie ułatwia operowanie drzwiami, uławia otwieranie, szczególnie drzwi o większej powierzchni skrzydła oraz masie. W przypadku drzwi o szerokości skrzydła 100 cm lub więcej okazuje się znacznie praktyczniejszy. Warto kierować się zasadą – im większa masa drzwi, tym większe wskazanie dla zastosowania pochwytu. Montuje się go najczęściej tylko od strony zewnętrznej, natomiast po stronie wewnętrznej stosuje się klasyczną klamkę, ale w naszej ofercie znajdziemy pochwyty przeznaczone tylko do wewnątrz” – mówi Michał Baran dyrektor handlowy Paneldoor. „Rączka wykonana z włókna węglowego oraz z włoskiej skóry ręcznie obszywanej czarną nicią czy szkła„.- dodaje.

Otwarcie drzwi na odcisk palca w pochwycie drzwi

Pochwyt oferuje również szerszą ofertę dodatków technologicznych mających wpływ na funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Otwieranie drzwi bez klucza z wykorzystaniem elektronicznych zamków jest coraz bardziej popularne. Rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w obiektach komercyjnych, lecz także w budynkach mieszkalnych. Odpowiednie okucia i elektroniczne rozwiązania pozwolą, np. na automatyczne otwieranie skrzydła, a po zamknięciu – jego samoczynne zamknięcie i zaryglowanie. W ofercie firmy Paneldoor znajdziemy również takie rozwiązania.

Klamka czy pochwyt do drzwi zewnętrznych – podsumowanie

Należy dobierać klamkę lub pochwyt według własnego uznania i gustu. Każde z tych rozwiązań, ma swoje zalety, jednak głównym kryterium doboru jest rodzaj materiału, z jakiego wykonane są drzwi oraz ich ogólna wielkość (waga).

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.paneldoor.pl