Deski tarasowe Twinson zachwycają widokiem

System tarasowy TWINSON firmy Deceuninck został wykorzystany do budowy tarasu widokowego na Słowiańskiej Górce w gminie Widuchowa (okolice Szczecina). Przykład tej realizacji pokazuje, jak taras z kompozytu może sprawdzić się w projektach użyteczności publicznej.

deski kompozytowe na tarasy Twinson

Połączenie technologii i designu w rozwiązaniach TWINSON sprawia, że deski tarasowe doskonale prezentują się w otoczeniu natury. Sam obiekt zbudowany jest na kształt pierścienia, aby w pełni wykorzystać potencjał krajobrazu okolicy i odpowiednio się w nią wkomponować. Całość ma około 10 metrów wysokości, zapewniając funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Potwierdzają to testy obciążeniowe przeprowadzone przez Laboratorium Konstrukcji Budowlanych, które poświadczają wysokie parametry wytrzymałościowe. Deski tarasowe posiadają również atest niepalności.

Wytrzymałe deski tarasowe

W realizacji tarasu (lata 2020-2021) użyte zostały deski CHARACTER MASSIVE (lite) oraz ESSENTIAL TERRACE (komorowe), które charakteryzują się trwałością oraz wytrzymałością. Pierwsze z nich są drobno ryflowane lub szczotkowane. Ich atutem jest fakt, że pozwalają na dowolne projektowanie skomplikowanych kształtów tarasów. Brzegi dociętych desek wyglądają bardzo estetycznie i przez to nie muszą być maskowane dodatkowymi listwami.
Deski ESSENTIAL TERRACE występują w wersji ryflowanej dwustronnie (delikatniej i głębiej). Charakteryzują się nie tylko nowoczesnym połączeniem designu oraz estetyki, ale przede wszystkim komfortem użytkowania przez wiele lat. Dodatkowo dzięki antypoślizgowej (opór poślizgu PTV ≥ 50) powierzchni zapewniają bezpieczne korzystanie z tarasu o każdej porze roku.

Przy tego typu inwestycjach istotnym czynnikiem jest również odporność na czynniki atmosferyczne oraz działanie mikrobów. Deski TWINSON posiadają 25 lat gwarancji na biodegradację oraz 10 lat gwarancji na wady produkcyjne. System ESSENTIAL TERRACE i CHARACTER MASSIVE występuje w sześciu naturalnych kolorach: korzenny brąz, leszczynowy, orzech włoski, szary, stalowy oraz grafitowy.

Więcej informacji na temat produktów i kontakt do eksperta na stronie: www.deceuninck.pl