Ciepła Belka Garażowa, a co to?

Garaż to miejsce, gdzie głównie przechowujemy samochody, rowery lub inne przedmioty, ale czasami może służyć także jako miejsce do majsterkowania. Pomieszczenia te są również zintegrowane z naszym domem. Dlatego powinniśmy pomyśleć i zatroszczyć się o to miejsce szczególnie podczas montażu bramy garażowej. W jaki sposób to zrobić i co zastosować podpowie Adam Helman z firmy dookien.pl

Montaż na ścianie? Tak, ale dobrze!

Podczas otwierania i zamykania na bramę garażową, prowadnice i wszystkie inne elementy działają duże siły ściskające i rozciągające. Dlatego niezwykle ważne jest, aby części były przymocowane do ściany garażu w stabilny sposób. W zależności od materiału, z którego wykonana jest ściana, wymagane są różne elementy mocujące – wkręty, kołki, a np. wiertło do wywiercenia otworu należy dobrać odpowiednio do materiału, aby konstrukcja drzwi mogła trwale i bezpiecznie wytrzymać wszelkie obciążenia. Jeśli zrobimy to źle i powstaną luzy i mechanizm się opuści, może to zakłócić działanie mechanizmu blokującego, w najgorszym przypadku drzwi w ogóle nie da się otworzyć ani zamknąć.

montaz bramy garażowej

Szczelna brama garażowa to podstawa

Pamiętaj, że nieszczelna brama garażowa nie tylko oznacza wilgoć, lecz także uciekanie ciepła garażu, z domu. Warto więc zastanowić się nad kompleksowym zabezpieczeniem drzwi garażowych i raz na zawsze pozbyć się owych zagrożeń stwarzając im barierę nie do przejścia na długie lata. Tu z pomocą przychodzi Ciepła Belka Garażowa wykonana z Puernitu, która ma na celu ograniczyć do minimum straty ciepła i z pewnością przełoży się na obniżenie kosztów ogrzewania. Wyłożenie ościeża bramy Purenitem zapobieganiem powstawaniu mostków termicznych.

Ciepły montaz bramy garażowej

Dlaczego Purenit?

Purenit wytrzymuje duże obciążenia mechaniczne, jest wyjątkowo łatwy do przyklejania i może być wyposażony w szeroką gamę powłok. Nawet przy stałym narażeniu na wilgoć praktycznie nie dochodzi do pęcznienia materiału. Ze względu na swój stosunkowo wysoki efekt izolacyjny, purenit jest idealnym materiałem do szczegółowych rozwiązań bez mostków termicznych. Dlatego purenit jest często używany do elementów łączących, podwalin, etc., także do montażu bram garażowych.

specyfikacja purenitu

Więcej informacji  i szczegółów na temat Ciepłej Belki Garażowej: Adam Helman tel: 795-149-795