Zatrzask balkonowy czyli balkon zamknięty od zewnątrz

Drzwi balkonowe czy tarasowe mają standardowo ukucia obwiedniowe, które pozwalają zamykać je tylko od wewnątrz pomieszczeń. W praktyce jednak często żałujemy, że nie możemy mieć klamki również od zewnętrznej strony, by zamknąć za sobą drzwi po wyjściu na taras czy do ogrodu. Takie rozwiązanie może być przydatne np. zimą, kiedy nie chcemy wychładzać mieszkania, pozostawiając otwarte drzwi, lub latem, gdy z kolei nie jest wskazany napływ gorącego powietrza (szczególnie w domu z klimatyzacją) lub też nie chcemy doświadczyć wizyt owadów w naszym salonie, sypialni czy kuchni. Uciążliwe są również przeciągi spowodowane pozostawianiem otwartych drzwi.

Zatrzask balkonowy

Zatrzask balkonowy

Jest jednak proste i tanie rozwiązanie tego problemu, a mianowicie zatrzask balkonowy Winkhaus, który przytrzymuje otwarte skrzydło balkonowe w ościeżnicy. Kupuje się zestaw składający się z:

  • części ramowej montowanej na ościeżnicy drzwi balkonowych,
  • rolki zatrzasku przykręcanej na skrzydle (do okucia),
  • uchwytu montowanego po stronie zewnętrznej drzwi 
  • odpowiednich wkrętów mocujących.

Nie musimy mieć szczególnych umiejętności by samodzielnie poradzić sobie z montażem. Taki zatrzask można zamontować samodzielnie do większości jednoskrzydłowych okien balkonowych. Nie wpływa on ani na prawidłowe funkcjonowanie okuć, ani stan techniczny profili. Wystarczy zapoznać się z prostą instrukcją, a w razie potrzeby skorzystać z telefonicznej porady technika (tutaj nr telefonu). Wychodząc na balkon, zatrzaskujemy za sobą drzwi, pociągamy za uchwyt zamocowany po zewnętrznej stronie skrzydła. Gdy chcemy je otowrzyć, wystarczy lekko nacisnąć. Uchwyt jest dostępny w trzech kolorach: białym, brązowym i złotym dębie. Produkt jest dostępny w sklepie Winkhaus na stronie: www.sklep.winkhaus.pl.

 

Montaż zatrzasku balkonowego to bardzo prosta sprawa.