Światło pod płaskim dachem – okno do dachów płaskich

Architektura poszukuje optymalnych form poddając sprawdzianowi coraz to nowe kształty obiektów. Budynki jednorodzinne z płaskimi stropodachami coraz śmielej wkraczają w krajobraz zdominowany przez obiekty ze skośnymi dachami. Sprzyja temu między innymi nowoczesna technologia, która umożliwia budowę szczelnych i termoizolacyjnych stropodachów. Dodatkowo zdobytą przestrzeń na płaskim dachu wykorzystać można jako taras, miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu czy nawet mały ogród. Zostaje tylko jedno pytanie. Jak doświetlić naturalnym światłem pomieszczenia pod płaskim dachem? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – okno do dachów płaskich  firmy FAKRO.

okno-do-dachu-plaskiego-dec-cl2-07

Nowatorskie produkty Fakro, okna do dachów płaskich typu F i typu C, łączą w sobie wysoką funkcjonalność i doskonałe parametry termoizolacyjne. Umożliwiają napływ odpowiedniej ilości naturalnego światła oraz pozwalają na przewietrzenie wnętrz pod płaskim dachem. Teraz każde tego typu pomieszczenie może być ciepłe i pełne naturalnego światła. Przeanalizujmy dane techniczne tych produktów. Specjalnie zaprojektowane kształty profili skrzydeł i ościeżnicy sprawiają, że okna do płaskich dachów Fakro charakteryzują się do 16% większą powierzchnią przeszklenia w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Po prostu, montując okna Fakro we wnętrzu zyskujemy więcej naturalnego światła.

Konstruktorzy okien do płaskich dachów nie zapomnieli również o bardzo ważnym aspekcie jakim jest energooszczędność. Przykładowo: okno typu F z czteroszybowym, pasywnym pakietem DU8 charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła dla tego okna U=0,76 W/m2K, wg. EN 12567-2, dlatego może być stosowane w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Stosując takie rozwiązania zaoszczędzimy na energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia w chłodne dni.

Jak obsługiwać okna umieszczone w suficie? Przecież bezpośredni dostęp do nich jest utrudniony.

Produkt został tak pomyślany, aby każdy inwestor znalazł coś dla siebie. Możemy wybrać okno nieotwierane, służące jedynie do doświetlenia. Możemy również zainstalować okno otwierane manualnie (za pomocą drążka) lub sterowane elektrycznie. Ta wersja posiada czujnik, który automatycznie zamyka skrzydło podczas deszczu. Do okien można zamontować rolety wewnętrzne, które służą do zasłonięcia zbyt ostrego światła, a także markizy zewnętrzne chroniące przed nagrzaniem. Postulat „wygoda użytkowania” spełniony w 100%. Przyglądając się ofercie zauważymy szeroką gamę standardowych rozmiarów. Okna typu F, z unikatowym na skale światową nowatorskim pakietem szybowym, mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze. Zakres rozmiaru waha się  od 60×60 do 120x220cm.

Jest to rozwiązanie umożliwiające wymianę starych, nieefektywnych naświetli na nowe okna. Okno do płaskich dachów to produkt spełniający wszelkie wymagania inwestorów budujących obiekty z płaskim dachem. Duża ilość światła, energooszczędność, wygodna obsługa oraz szczelność produktów sprawiają, że budynki z płaskimi dachami już wkrótce mogą zmienić nasz krajobraz. Więcej informacji o oknie do dachów płaskich na stronie producenta www.fakro.pl.

okna dachowe do dachów płaskich