Okna na taras i do kuchni. Nowości produktowe w Amex-Bączek.

Niezwykle szczelny system przesuwny i okna dostępne w trzech wariantach wysokości skrzydła – to nowe produkty serii „G” zaprezentowane ostatnio przez Amex-Bączek.

Linia okien i drzwi spod znaku „G” produkowana jest na profilach marki Gealan. Dotychczas w ofercie dostępne były dwa warianty tego systemu: G-LINE 74 i G-LINE 82. Prezentowane liczby odzwierciedlają głębokość profilu, z którego produkowane są okna – odpowiednio 74 i 82,5 mm. Teraz Amex-Bączek wprowadza na rynek kolejne rozwiązanie – system przesuwny G-SLIDE 74.

    Amex-Bączek nowe produkty w ofercie g-Slide Na taras i do kuchni

Dzięki precyzyjnie dopasowanym uszczelkom poprowadzonym po całym obwodzie, G-SLIDE 74 charakteryzuje się wysoką szczelnością oraz odpornością przed wiatrem i deszczem. Z powodzeniem może nie tylko pełnić funkcję przesuwnych drzwi tarasowych, ale także podłużnych okien do kuchni wkomponowanych w zabudowę. Nową „przesuwkę” aktualnie można wykonać tylko w schemacie A (skrzydło przesuwane z przeszkloną częścią stałą), ale w przygotowaniu jest już schemat C z dwoma skrzydłami przesuwanymi na zewnątrz i dwoma przeszklonymi częściami stałymi.

okno do kuchni - Amex-Bączek nowe produkty G-Slide

W G-SLIDE 74 stosowane są systemy okuć ROTO Patio Inowa i klamki ROTO Line dostępne w kilkunastu kolorach oraz wariantach: standard, z kluczykiem, z przyciskiem, a także pod roletę. Same okna wykonać można w ponad 50 kolorach. W standardzie są: orzech, złoty dąb, mahoń, antracyt oraz winchester.

Odświeżona „82”, czyli moc możliwości

Kolejną nowością jest zupełnie odświeżony G-LINE 82. Ten system okienno-drzwiowy został mocno zmodyfikowany. Geometria profilu wzbogacona została o nową, wystającą wewnątrz okna komorę ramy, która pełni funkcję dodatkowej ochrony antywłamaniowej. Z kolei skrzydło dostępne jest w trzech wariantach wysokości: 82, 74 i 67 mm. Standardem w Amex-Bączek jest wersja „środkowa” – 74 mm.

Okna G-LINE 82 mają trzy uszczelki i po sześć komór w ramie i skrzydle. Dostępne są zarówno w technologii STV®, czyli z szybą o grubości 50 mm wklejaną na sucho, jak również z cieńszym pakietem szybowym (48 mm) z tradycyjnymi uszczelkami. System charakteryzuje konkurencyjnym współczynnikiem przenikania ciepła Uw na poziomie 0,77 (dla okna referencyjnego w technologii STV® i z zastosowaniem ciepłej ramki).

G-Line 82 - Amex BączekWarto zaznaczyć, że G-LINE 82 dostępny jest nie tylko w tych samych kolorach, co opisywany wyżej G-SLIDE 74. W tym przypadku paleta kolorów wzbogacona została o ponad 70 barw dostępnych w technologii acrylcolor. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że jest to niezwykle trwała struktura krycia zewnętrznej strony profilu szkłem akrylowym mieszanym z płynnym PVC.

W system okienno-drzwiowym G-LINE 82 stosowane są okucia marki Siegenia, dostępne także z dodatkowymi zaczepami przeciwwyważeniowymi, dzięki którym można osiągnąć klasę bezpieczeństwa RC2. Amex-Bączek dedykuje do tego systemu dwa rodzaje klamek: nowoczesna serię Medos DUBLIN oraz bardziej tradycyjny wzór marki HOPPE Atlanta z technologią antywłamaniową Secustik®.

Więcej informacji o produkcie  na stronie producenta: www.amex-baczek.pl