Funkcjonalne pomieszczenia na poddaszu

Przestrzeń na poddaszu traktowana jest głównie jako strefa rodzinna, miejsce spokoju i ciszy, w którym relaksujemy się i regenerujemy siły. Dlatego bardzo ważne jest aby poddasze było urządzone komfortowo, z dużą ilością naturalnego światła. Takie możliwości wykończenia poddasza stwarzają okna dachowe, które możemy zamontować w każdym pomieszczeniu. Najwyższa jakość okien dachowych FAKRO, ich wysoka trwałość i bezpieczeństwo sprawiają, że spełniają wymagania klientów na całym świecie.

Sypialnia

Sypialnia to wyjątkowe miejsce, w którym odpoczywamy, zbieramy energię, zapominamy o troskach i zmartwieniach. W zależności od wysokości pomieszczenia i kąta nachylenia dachu do sypialni architekci polecają szczególnie okna drewniane, otwierane obrotowo FTP-V, które można zamontować wyżej lub montowane niżej okna uchylno-obrotowe FPP-V preSelect. Sypialnia z oknami dachowymi to nie tylko naturalne światło na poddaszu, ale także zachody słońca lub gwiaździste niebo. Do budynków energooszczędnych i pasywnych producent rekomenduje specjalistyczne okna FTT charakteryzujące się bardzo dobrymi współczynnikami przenikania ciepła. Stosując akcesoria wewnętrzne do okien dachowych nawet podczas słonecznych dni w sypialni może zapanować przyjemny półmrok w chwilach gdy potrzebujemy odpoczynku.

ftp-v-secure
Pokój dla dziecka

Pokój dla naszych pociech musimy odpowiednio dopasowany według ich  potrzeb. Dużo naturalnego światła, a zarazem maksymalne bezpieczeństwo, które potrzebne jest podczas zabawy. Idealne do takich pomieszczeń bedzie okno obrotowe FTP-V Secure, które w standardzie wyposażono w elementy zwiększające ich bezpieczeństwo. Klamka z blokadą, która zabezpieczy przed niepożądanym otwarciem okna przez dziecko. Natomiast rozwiązanie antywłamaniowe zabezpieczą nasz dom przed włamaniem. Dodatkowo laminowana szyba od wewnątrz nie spowoduje zagrożenia w razie jej ewentualnego rozbicia.

Salon

Kiedy myślimy o własnym mieszkaniu, wyobrażamy sobie wnętrze oryginalne o niekonwencjonalnym wystroju. Takie możliwości stwarza aranżacja salonu na poddaszu gdzie światło jest doskonałym narzędziem kreowania przestrzeni. W salonie możemy zamontować różne okna od okien uchylno-obrotowych FPP-V preSelect, poprzez duże okna z podniesioną osią obrotu FYP-V proSky lub FDY-V Duet proSky, aż po okno balkonowe FGH-V Galeria. Wszystkie te okna umożliwiają łatwe podejście do okna po otwarciu skrzydła i wygodne przebywanie pod nimi. Takie okna dachowe otwierają dodatkową przestrzeń na poddaszu i umożliwiają kontakt z otoczeniem.

okna dachowe na poddaszu doświetlaja salon i jadalnieKuchnia

Któż powiedział, że pod skośnym dachem nie można urządzić kuchni. Oczywiście, że można. Wystarczy dostarczyć naturalne światło za pomocą okien dachowych o podwyższonej odporności na wilgoć FTU-V lub okien aluminiowo-tworzywowe PTP-V, a komfortowa kuchnia spełni każde wymaganie. Można w niej gotować, zmywać a odporne na wilgoć okna dachowe pozostaną „niewzruszone”.

ppp-v
Łazienka, salon kąpielowy

Na poddaszu musi być łazienka. Niektórzy urządzają salon kąpielowy. Właśnie do takich pomieszczeń rekomenduje się montaż oknien aluminiowo- tworzywowych otwieranych obrotowo PTP-V lub uchylnie-obrotowo PPP-V preSelect. Możemy wybrać okna w kolorze białym albo w kolorze okleiny złoty dąb lub sosna. Do każdego charakteru pomieszczenia można dobrać odpowiednie okno.

Korytarz

W korytarzu na poddaszu warto zamontować okno dachowe. Można je stosować zarówno w skośnych, jak i w płaskich dachach. Wtedy przestrzeń przeznaczona do komunikacji  doświetlimy naturalnym światłem. Jeśli okno nie jest wysoko zamontowane wystarczy zastosować okna obrotowe FTP-V. Jeżeli natomiast okna umieszczone są poza bezpośrednim zasięgiem użytkownika lub po prostu w płaskim dachu warto zastosować okna sterowane elektrycznie FTP-V Z-Wave. Za pomocą pilota lub przełącznika naściennego można sterować oknem i akcesoriami.

Więcej informacji na temat okien dachowych i ich funkcji na stronie:www.fakro.pl.