Na co zwrócić uwagę, chcąc podnieść wygodę i bezpieczeństwo korzystania z drzwi wejściowych przez domowników?

Chronią dom przed nieproszonymi gośćmi, deszczem i wiatrem, poprawiają właściwości izolacyjne budynku, a także zapewniają domownikom prywatność – to najważniejsze funkcje, jakie pełnią drzwi zewnętrzne do domu czy mieszkania. Aż trudno w to uwierzyć, że ich historia sięga już ponad 4 tysięcy lat. Przez ten czas przeszły długą drogę – od drewnianych wrót do świątyń aż do dostępnych w wielu wersjach drzwi zewnętrznych do domu. Dziś śmiało mogą być nie tylko ochroną, ale i ozdobą. Tym bardziej, dokonując wyboru skrzydeł wejściowych, klient stoi przed nie lada dylematem. Na pytanie, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, odpowiedź brzmi – takie, które będą łączyć w sobie trzy cechy: bezpieczeństwo, energooszczędność oraz walory estetyczne.

Drzwi wejściowe mają się ładnie prezentować – to oczywiste. Jednak niemniej istotnym czynnikiem, zwłaszcza, gdy w domu są małe dzieci, jest wygoda utrzymania ich w czystości. Przykładowo drzwi wykonane z drewna trzeba konserwować i do mycia używać odpowiednich preparatów. W przeciwieństwie do nich drzwi aluminiowe są o wiele łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Stolarka aluminiowa stanowi nowy trend w podejściu do budownictwa komercyjnego. Jest to POŁĄCZENIE TRWAŁOŚCI I FUNKCJONALNOŚCI Z ESTETYKĄ. Łatwe do utrzymania w czystości, wyróżniają się stabilnością konstrukcji i wysoką odpornością na czynniki pogodowe. Zapewniają też dużo lepszą izolację termiczną od skrzydeł stalowych. Niewątpliwie będą też dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają bezpiecznych drzwi antywłamaniowych.
Oprócz standardowych rozwiązań antywłamaniowych, w które wyposażone są wykonane z aluminium wkłady drzwiowe PanelDoor, firma oferuje również systemy inteligentne, jak chociażby możliwość otwierania po dotknięciu palcem czy na pilota. Z pewnością większości z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się zapomnieć kluczy do domu. Teraz nie będzie to już problemem. Czytnik linii papilarnych pozwala na otwarcie drzwi dowolnym palcem, oczywiście bez konieczności ich dotykania. Jest to nie bez znaczenia, gdy weźmiemy pod uwagę tak istotny, zwłaszcza w dobie pandemii, czynnik, jakim jest ochrona przed rozprzestrzenianiem się wirusów i infekcji.

W swojej ofercie firma posiada możliwość zamontowania w drzwiach samozamykaczy albo tzw. spowalniaczy zamykania. Samozamykacz przełoży się na wygodę korzystania z drzwi. Jego zastosowanie docenimy zwłaszcza wtedy, gdy w domu są małe dzieci, często zapominające o domykaniu skrzydła. Wyeliminuje to także problem trzaskania, będący zmorą rodziców. Dość wspomnieć, że zamontowanie w drzwiach prowadzących do ogrzewanych pomieszczeń zamykaczy, zagwarantuje nam szybkie i pewne zamknięcie drzwi za wchodzącą osobą i ochronę przed ucieczką ciepłego powietrza z pomieszczenia i całego budynku.

Firma PanelDoor oferuje wkłady drzwiowe w różnorodnym wzornictwie – dopasowanym do stylu naszego domu. Aby przyspieszyć wybór odpowiedniego modelu, w swej rozbudowanej ofercie producent wyróżnił trzy style wzornicze: prestiż, nowoczesność oraz klasyka. Oczywiście firma oferuje również szeroką gamę akcesoriów do drzwi wejściowych. W zależności od modelu i stylu drzwi można wybrać uchwyty, kolory i szyby, aby stworzyć indywidualnie wykreowane drzwi wejściowe. Zachęcamy do odwiedzenia strony producenta i wybranie sobie wymarzonego modelu: www.paneldoor.pl