Białe czy kolor – jakie okna zdadzą egzamin?

Biel to kolor, który przez ostatnie lata niepodzielnie panował w polskiej stolarce okiennej i w gustach klientów. Teraz trend ten zaczyna się zmieniać. Choć białe okna nadal są najchętniej kupowane, to coraz częściej decydujemy się również na kolorowe lub imitujące drewno. Jakie kolory cieszą się największą popularnością i jak ułatwić sobie dopasowanie okna do elewacji i aranżacji pomieszczeń wewnątrz domu?

Z kolorem okien jest trochę tak jak z barwą samochodu. Niby nie ma znaczenia bo przecież najważniejsze są parametry stolarki, ale  to właśnie kolor widzimy najczęściej i to on przykuwa nasz wzrok. Dlatego też, coraz częściej kupując okna pozwalamy sobie na rezygnację z przewidywalnej i neutralnej bieli, na rzecz wybarwień ciekawszych. Ta mała zmiana potrafi kompletnie zmienić wizerunek domu i nadać mu kompletnie inny, fascynujący charakter.
MS więcej niż OKNA w swojej ofercie ma ponad 40 różnych propozycji kolorystycznych okien PVC. Wśród nich nie brakuje dekorów inspirowanych wyglądem naturalnego drewna i metali – aluminium i stali, a także wzorów jednobarwnych. Na jaki się zdecydować? No cóż to zależy przede wszystkim od naszego gustu, a także planowanego koloru i rodzaju elewacji.

Kolor złoty dąb Kolor jest trendy

Do budynków utrzymanych w nowoczesnym stylu z pewnością najbardziej pasować będą okna o wyglądzie industrialnego metalu.  Firma MS więcej niż OKNA szczególnie poleca ciemnoszary dekor Anthratzitgrau oraz Metbrush Alu o strukturze szczotkowanego aluminium. Znakomicie odnajdą się też zdecydowane i nasycone barwy: ciemno-zielony, ciemno-czerwony czy granatowy.
Szeroki wybór czeka również tych, którzy szukają dekorów inspirowanych drewnem. Wśród najpopularniejszych wzorów znajdują się dekory dębowe: Sheffield Oak light, który wzbudził duże zainteresowanie na targach okiennych w Norymberdze, Mediolanie i w Paryżu. Natomiast rustykalny Winchester XA, którego dobrze uwidocznione słoje i sęki z pewnością zyskają uznanie poszukujących bliskości z naturą. Paleta kolorystyczna MS więcej niż OKNA obejmuje również dekory starsze, ale cieszące się stałą popularnością. Wśród nich na wymienienie zasługują: Złoty dąb, Orzech czy Dąb bagienny, a także – już tradycyjnej – odcienie bieli i kremów.

Dopasowanie koloru okien do elewacji domuA co z aranżacją wewnątrz?

Kiedy zastanawiamy się nad doborem stolarki okiennej i jej ewentualnej kolorystyce, myślimy przede wszystkim o jej dopasowaniu do elewacji budynku. Chcemy by obie barwy pasowały do siebie i tworzyły spójną, harmonijną i ciekawą estetycznie całość. Nader często zapominamy o tym, że nasze okna będziemy oglądać zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. I tu rodzi się problem. Niezwykle często okazuje się bowiem, że wybrany dekor ramy i skrzydła, choć doskonale komponuje się z elewacją, nijak nie pasuje do wymarzonej aranżacji sypialni czy kuchni. Co wtedy? Sposobem na uniknięcie tego problemu jest zdecydowanie się na okna dwukolorowe – oklejone inną okleiną z obu stron. Wówczas możemy cieszyć się urokiem ulubionego dekoru kiedy patrzymy na dom z zewnątrz, bez konieczności martwienia się o to jak wkomponować go w aranżacje wewnątrz. Więcej informacji na temat ofert firmy stronie: www.ms.pl.