Dobra klamka okienna to podwójne zabezpieczenie okna

Dobrze zabezpieczone okna to również odpowiednie klamka. Z jednej strony chodzi o zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem, a z drugiej o bezpieczeństwo przebywających w domu dzieci. Klamka z kluczykiem jest dodatkową przeszkodą dla złodziei i jednocześnie podnosi bezpieczeństwo najmłodszych domowników.

3klamka-z-kluczykiem-model-luxembourg-anodowana-na-kolor-stali-nierdzewnejOkno zamykane na klucz

Do okien o podwyższonej odporności na włamanie polecana jest seria klamek z kluczykiem Secu100 firmy HOPPE , spełniająca wymagania norm PN-EN 1627–1630. Klamka zablokowana kluczykiem w znacznym stopniu utrudnia próby tzw. inteligentnego włamania, polegające na przesunięciu okucia przedmiotem wsuniętym od zewnątrz okna, by je otworzyć. W tym przypadku taka metoda włamania zawodzi, ponieważ klamka skutecznie blokuje przesuw okucia. Od wewnątrz działa ona niczym drzwi zamykane na klucz – tylko posiadacz kluczyka może odblokować klamkę, a tym samym otworzyć okno. Obsługa takiej klamki nie sprawia kłopotu osobom dorosłym. Natomiast dzieciom uniemożliwia samodzielne otwarcie okna – pod warunkiem, że kluczyk nie zostawimy w wkładce. Klamką Secu100 można także zaryglować okno uchylone, co pozwala wietrzyć pomieszczenia bez obawy o bezpieczeństwo dzieci.

 

 
1klamka-z-przyciskiem-hoppe-model-tokyo-aluminiowa-anodowana-na-kolor-stali-nierdzewnej
 
Klamka z przyciskiem

Ten rodzaj klamki jest skonstruowany w taki sposób, że przy jej obracaniu trzeba równocześnie wciskać przycisk. To utrudnienie zabezpiecza okna przed otwarciem przez dzieci, zapewniając im bezpieczeństwo. Klamki HOPPE z przyciskiem pasują zarówno do okien z PCW, aluminium, jak i drewnianych (kliknij).

 

 

2klamka-hoppe-secustik-model-luxembourg-aluminiowa-anodowana-na-kolor-stali-nierdzewnej
Niespodzianka dla włamywacza

Klamka HOPPE Secustik® to klamka nieposiadająca ani kluczyka ani przycisku, a mimo to utrudniająca sforsowanie okna od zewnątrz. (Wyspecjalizowani włamywacze potrafią w taki sposób otworzyć niezabezpieczone okno w kilka sekund.) Klamka HOPPE Secustik® (kliknij) jest wyposażona w opatentowany mechanizm, który blokuje możliwość obrotu trzpienia klamki od strony zewnętrznej, utrudniając niepożądane otwarcie okna. To rozwiązanie ma za zadanie zaskoczyć włamywaczy i spowodować, że zrezygnują z próby wejścia do domu. Klamki okienne HOPPE są bardzo łatwe w montażu. Przykręca się je dwoma wkrętami. Szczegóły znajdziesz na: www.winkhaus.com.pl/plpl