Jakie drzwi wejściowe wybrać? Paneldoor podpowiada.

Prawie żadna inna część Twojego domu nie jest tak eksponowana jak drzwi wejściowe. To miejsce, w którym witasz się z przyjaciółmi i rodziną, odbierasz paczkę od kuriera, list od listonosza. Drzwi wejściowe wiele mówią o tym, jaki to dom, a może nawet kto mieszka w środku.

Istnieje duża różnorodność opcji do wyboru w drzwiach wejściowych, począwszy od stylu, jak i konstrukcji (drewno, PVC, aluminium, kombinacje tych materiałów)). Wybór „wejścia” do domu, czyli drzwi zewnętrznych może cię nieco przytłoczyć czy utrudzić, ale na szczęście istnieją pewne praktyczne kwestie, które pomogą pokierować procesem decyzyjnym.  Jakie? O tym opowie nasz ekspert Michał Baran z firmy Paneldoor – producenta wypełnień drzwiowych.

Styl

Twoje drzwi wejściowe powinny pasować architektonicznie do reszty domu. Ale możesz skorzystać z okazji i pozwolić temu elementowi powiedzieć coś o tobie. Czy jesteś człowiekiem tradycyjnym? Może więc klasyczne drzwi są właśnie dla Ciebie? A może lubisz styl nowoczesny? Duże, masywne drzwi aluminiowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, więc nie krępuj się wyrazić siebie. Firma Paneldoor w swoje ofercie posiada serie: elegancja i prestiż, nowoczesność i klasyka. Dzięki temu potrafi zaspokoić gusta każdego klienta – mówi Michał Baran.

Rozmiar

Standardowe pojedyncze drzwi mają zazwyczaj szerokość 80-90 cm. Czy Twoje wejście jest standardowe? A może potrzebujesz czegoś większego, na przykład bardzo szerokich drzwi? Obecnie modne są drzwi z naświetlami, czyli bocznym lub górnym przeszklonym elementem. Naświetla boczne mogą znajdować się po obu stronach drzwi –dzięki temu nasze drzwi zewnętrzne nabierają bardzo modnego charakteru i są w stanie rozświetlić nawet najciemniejszy korytarz bez okna.

Drzwi zewnętrzne z naświetlem bocznymMateriał

Drzwi wykonane mogą być z drewna, PVC lub aluminium. Obecnie jednak najmodniejsze drzwi zewnętrzne to drzwi aluminiowe. Dlaczego? Ponieważ nie tylko chronią przed utratą ciepła i gwarantują doskonałą ciszę, ale stanowią znakomite zabezpieczenie przed zmiennymi czynnikami pogodowymi. Drzwiom zewnętrznym wykonanym z aluminium nie będą straszne lipcowe upały, styczniowy mróz czy jesienna plucha. W ofercie firmy Paneldoor znajdziemy wypełnienia aluminiowe, który jest kluczowym elementem drzwi.

Akcesoria

Niezależnie od tego, jakie drzwi wybierzesz, użyj koloru, szkła, okuć i akcesoriów, aby nadać im indywidualnego charakteru. Firma Paneldoor oferujemy do wyboru powłoki drewnopodobne tzw. DECORAL, kolory z palety kolorów RAL, kolory strukturalne, okleiny najlepszych producentów. Pochwyty, które znajdują się w ofercie firmy charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, stabilnym mocowaniem oraz niepowtarzalnym designem. Natomiast szkło w wypełnieniach doda drzwiom lekkości i rozjaśni wejście do domu, wpuszczając naturalne światło do przedsionka.

Stwórz własne drzwi i następnie poproś przyjaciół, rodzinę i sąsiadów, aby zapukali i ocenili twój wybór. Pełną ofertę znajdziesz TUTAJ… https://www.paneldoor.pl/oferta-2/