Energooszczędne i ekologiczne okna do Twojego domu.

Od kilku lat można zaobserwować rosnące zainteresowanie budownictwem energooszczędnym. Osoby budujące zdają sobie sprawę, że energooszczędny dom to nie tylko mniejsze zapotrzebowanie na energię cieplną, ale przede wszystkim jakość materiałów, z których dom został zbudowany i wykończony. Ważną kwestią dla zachowania ciepła wewnątrz pomieszczenia jest wybór odpowiednich okien i drzwi. Dlatego, projektując dom pasywny, warto zainteresować się oknami linii PASSIV-LINE ULTRA firmy AdamS. Jest to pierwsze, najcieplejsze i certyfikowane okno PVC przeznaczone do budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego!

EkoProdukt 2022_ Okna Passiv Line Ultra AdamS

Energooszczędne okna – ekologiczne okna

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zamontowane okna posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne oraz charakteryzują się ponadprzeciętną szczelnością na powietrze i wodę, tworząc swoistą tarczę chroniącą domowników przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Okno Passiv-Line Ultra może znacząco obniżyć zapotrzebowanie na energię pierwotną, co wyraźnie poprawia bilans energetyczny budynku. Tym samym przyczynia się do mniejszej szkodliwości dla środowiska naturalnego. Okno to zostało wyróżnione prestiżową nagrodą EkoProdukt 2022 w programie nieorganizowanym przez Stolarka VIP 2022.

Wyróżnienie dla okien Passiv Line Ultra - Ekoptrodukt 2022

Zaawansowana konstrukcja okna PASSIV-LINE ULTRA

Firma AdamS jako pierwsza w Polsce uzyskała certyfikat potwierdzający produkcję okien Passiv Line Ultra z certyfikowanych komponentów przeznaczonych do budownictwa pasywnego, przebadanych przez Passive House Institute w Darmstadt. Certyfikat wydał Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego z Gdańska.

Certyfikat domów pasywnych dla okien Passiv Line Ultra AdamS

W tym oknie zastosowano następujące rozwiązania techniczne:
  • w profilach zamiast wzmocnień wykorzystano termoplastyczne wkładki wzmocnione włóknem szklanym z tworzywa o nazwie Ultradur High Speed firmy BASF oraz wypełnienie komór pianą poliuretanową. Dzięki temu uzyskano parametr dla zestawiania ramy i skrzydła okna niezbędny w przypadku konstrukcji pasywnych;
  • w standardzie wyposażone w pakiet trzyszybowy, dwukomorowy o Ug=0,5 (W/m2K) z wklejoną szybą ECLAZ, dzięki której do pomieszczenia a przepuszczane jest 10% więcej światła Lt oraz energii słonecznej g, co pozwala na pozyskiwanie darmowej energii cieplnej ze słońca;
  • zastosowanie ciepłej ramki SWISSPACER ULTIMATE, uznanej przez Instytut w Darmstadt za niezbędną do spełnienia wymogów dla okien pasywnych, zmniejszającej mostek termiczny na styku ramki z szybami.
  • wysokiej szczelności, co jest kolejnym warunkiem, jakim musi wykazać się konstrukcja okienna, żeby mogła uzyskać status okna pasywnego. Uzyskany wynik to: szczelność Q100 = 0,06 m3/(hm).
Korzyści z zastosowania tego produktu

 

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.adams.com.pl