Jest trwała i wyjątkowo odporna. Nowoczesna i lekka. Oferuje parametry energooszczędności, takie jak okna z drewna czy PVC, a do tego wygląda oszałamiająco. Stolarka aluminiowa to rozwiązanie, które docenia coraz większe grono inwestorów publicznych i prywatnych. Rozwiązanie, które w zasadzie nie ma wad.
Okna i drzwi z profili aluminiowych to kwintesencja świetnego designu i najlepszej funkcjonalności. Materiał ten, dzięki swojej specyfice i parametrom oferuje architektom
i inwestorom szerokie pole do popisu. Aluminium jest lekkie, ale równocześnie niezwykle sztywne i wytrzymałe na obciążenia, dlatego powszechnie wykorzystuje się je do budowy ścian osłonowych. Ponadto, jest bardzo plastyczne – okna i drzwi z profili tworzy się na zamówienie, co pozwala na produkcję stolarki w oryginalnych kształtach i formach.
Uwagę przyciąga przede wszystkim niepowtarzalny szyk metalu. Chłodne, industrialne, wyróżniające się minimalistyczną prostotą profile to doskonała propozycja do budynków nowoczesnych. Obecnie istnieją rozwiązania, w których rama jest tylko minimalnie widoczna, a całą przestrzeń zajmują przeszklenia. Z drugiej strony profile aluminiowe sprawdzają się również w budynkach utrzymanych w klasycznym stylu. A to dlatego, że Reynaers proponuje swoje produkty w niezwykle szerokiej gamie wybarwień i dekorów – nawet tych inspirowanych naturalnym drewnem (w sumie ponad 400 propozycji). Mało tego! Okna mogą z jednej strony być utrzymane w innym kolorze i rodzaju wykończenia, niż z drugiej!
Bezpieczeństwo
Stolarka aluminiowa wyróżnia się również znakomitymi parametrami izolacyjności akustycznej i termicznej. Choć metal kojarzy się z chłodem, to zastosowanie wysokiej jakości unikalnych uszczelek i wkładów termicznych wewnątrz komór, pozwala na osiągnięcie energooszczędności nawet na poziomie budownictwa pasywnego (w opcji HI+). Poza tym, aluminium – w odróżnieniu od okien PVC czy drewna – jest zdecydowanie bardziej odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie zmienia koloru i nie odkształca się pod wpływem promieniowania UV. Nie straszna mu wilgoć (co bywa problemem w przypadku drewna), ani grzyby. A do tego oferuje znacznie większą odporność na działanie ognia i dymu, a także… potencjalnych włamywaczy (Reynaers oferuje szereg zabezpieczeń antywłamaniowych).
Na lata
Stolarka aluminiowa to również ukłon w stronę ekologii. Cienkie profile umożliwiające stosowanie dużych przeszkleń to gwarancja skutecznego doświetlenia wnętrz. Z kolei możliwość stosowania osłon przeciwsłonecznych przeciwdziała nadmiernej ekspozycji na słońce i minimalizuje wydatki na klimatyzację.
Ale ponad wszystko inne – aluminium to materiał bardzo trwały i przyjazny środowisku.
– Jak pokazują najnowsze badania, czas życia aluminiowych elementów elewacji wynosi co najmniej 75 lat, a minimum 95% aluminium można ponownie wykorzystać. Oznacza to, że całkowity czas życia może sięgać nawet 1500 lat! Tak długa żywotność stolarki to nie tylko mniejsze problemy w eksploatacji, ale też mniej odpadów.