Okna Alu Look – dwa w jednym

Czy można jednocześnie cieszyć się wygodą jaką oferują okna wykonane z PVC i modną stylistyką aluminiowych profili? Owszem. Proponowana przez MS więcej niż OKNA linia ALU LOOK to optymalny wybór dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z zalet tworzywa, a jednocześnie marzą o modnej, industrialnej stylistyce domu.

Piękny dom to coś więcej niż tylko bryła. To kompozycja składająca się z wielu elementów, które powinny do siebie pasować. Jednym z nich jest stolarka okienna. Inne okna pasują do budynków klasycznych i stylizowanych np. popularnych dworków, inne zaś do tych na wskroś nowoczesnych. Do tych ostatnich architekci polecają modne, ale niestety kosztowne aluminiowe profile. Na szczęście produkty te mają swoją alternatywę – okna PVC ALU LOOK marki MS więcej niż OKNA, które oferując wszystkie walory stolarki z tworzywa, do złudzenia przypominają chłodny metal.

Jak aluminium

MS więcej niż OKNA jako pierwsza firma na polskim rynku wprowadza okna o prostopadłych zgrzewach i aluminiowym designie. Zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz łączenia w skrzydle oraz ramie okien z linii ALU LOOK poprowadzone są pod kątem 90o. Dzięki temu występujące w szarej lub czarnej okleinie okna wiernie oddają wygląd profili aluminiowych

MS więcej niż OKNA jako pierwsza firma na polskim rynku wprowadza okna o prostopadłych zgrzewach i aluminiowym designie. Zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz łączenia w skrzydle oraz ramie okien z linii ALU LOOK poprowadzone są pod kątem 90o.

ALU LOOK dzięki prostym, nieco kanciastym liniom krawędzi wyróżniają się wyjątkową stylistyką. Specjaliści MS więcej niż OKNA jako pierwsi opracowali i wdrożyli unikalną technologię łączenia profili w skrzydle i ramie pod kątem prostym (technologia HFL) – i to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To rozwiązanie, jest znacznie bardziej eleganckie niż tradycyjne łączenie pod kątem 45 stopni i jeszcze mocniej upodabnia okna MS do profili aluminiowych. Efekt wzmacnia barwienie w masie na kolor szary, okleiny utrzymane w modnych odcieniach szarości, antracytu i głębokiej czerni, a także wykończenie powierzchni: subtelne matowe, satynowe lub z efektem szczotkowania. Linię uzupełniają komfortowe okucia Multi-Matic austriackiej firmy MACO. Oferują one m.in. blokadę uniemożliwiającą zatrzaśnięcie uchylonego skrzydła np. przez przeciąg i mechanizm automatycznego jego domykania, podnośnik skrzydła, pakiet zaczepów antywłamaniowych, a także klamkę METZ lub TOULON, która produkowana jest przez niemiecką firmę Hoppe wyłącznie dla MS więcej niż OKNA. Klamka ta wyposażona jest w mechanizm Secustik® zabezpieczający przed otwarciem skrzydła z zewnątrz. Dostępna jest w kilku kolorach pasujących do wyboru oklein.

Nie tylko look

MS wiecej niz OKNA ALU_LOOK (5)Ale ALU LOOK to nie tylko stylistyka i rozwiązania estetyczne. Okna, podobnie jak wszystkie rozwiązania MS więcej niż OKNA wyróżniają się znakomitymi parametrami izolacyjności. Opierają się na solidnych rozwiązaniach linii MSline+ MD zachowując jej wszystkie parametry. I tak okna ALU LOOK zbudowane są z profili o szerokości 82 mm. Mają sześć komór w skrzydle i siedem w ramie. Dodatkowo w ramie zastosowano mocne, zgrzewane laserowo wzmocnienie stalowe o grubości 2 mm. Rozwiązania te pozwoliły uzyskać współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw=0,71 W/m2K przy zastosowaniu ciepłej ramki międzyszybowej MULTITECH. Jeśli zdecydujemy się na stalową ramkę MS, współczynnik ten wyniesie Uw=0,79 W/m2K, natomiast przy użyciu ramki CHROMATECH – Uw=0,73 W/m2K. (współczynniki dla okna referencyjnego).

Inne parametry?

MS wiecej niz OKNA ALU_LOOKCo z czynnikami atmosferycznymi i akustyką? I tu ALU LOOK zdają egzamin. Współczynnik tłumienia hałasu Rw na poziomie 35 dB jest znacznie korzystniejszy niż w przypadku konkurencyjnych produktów. Odporność na obciążenie wiatrem C3/B3 oznacza, że okna wytrzymują ciśnienie 1200 Pa wywołane przez porywy o prędkości 158 km/h z siłą parcia 122 kg/m2. Nie przepuszczają też wody. Nawet przy ulewnym deszczu, kiedy wiatr wieje z prędkością 150 km/h z siłą parcia 107 kg/m2 (wodoszczelność 1050 Pa). Linia ALU LOOK zadowoli także tych, którzy marzą o dobrze doświetlonych wnętrzach. Współczynnik przenikania światła słonecznego Lt na poziomie 73%  przy izolacyjności cieplnej Ug=0,5 W/m2K, gwarantują, że w naszym domu będzie nie tylko ciepło ale i jasno. Poza tym, dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania energii cieplnej g=53%, możemy mieć nadzieję na dodatkowe zyski ciepła ze słońca nawet w sezonie zimowym.

Więcej o produkcie na stronie: www.ms.pl