Optymalne i uniwersalne okna MSline+ MD

Swymi wyjątkowymi parametrami zbliżają się do wymagań stawianych produktom pasywnym. Modele MSline+ MD są jeszcze cieplejsze, cichsze i szczelniejsze, niż ogólnodostępne okna energooszczędne.

msline_odwewOkna MSline+ MD to wyjątkowo nowoczesny, a zarazem jeden z najbardziej uniwersalnych produkt, jaki powstał w fabryce firmy MS więcej niż OKNA. Przeszklenia wyprodukowano w oparciu o innowacyjny system, który pozwolił uzyskać parametry dotychczas trudne do osiągnięcia. Jednocześnie te dostosowane do wymagań współczesnego budownictwa okna są bardzo ekonomiczną inwestycją, gdyż ich cena jest przystępna. Szczególne właściwości jakie oferują mogą przynieść znaczne zyski energetyczne w wielu domach.

Okna energooszczędne dzięki profilom

msline_odzewDla osiągnięcia wyjątkowej izolacyjności cieplnej model MSline+ MD powstał w oparciu o nowatorskie profile niemieckiej marki SALAMANDER bluEvolution. Mają one aż 82 mm szerokości i 6 komór, co razem daje podwyższone parametry termiczne. Ponadto okna MSline+ MD są wyposażone w trzecią uszczelkę środkową w ramie i słupku przeszklenia, co również wpływa na podniesienie właściwości termoizolacyjnych. Nie bez znaczenia jest także osiągnięta dzięki temu lepsza szczelność, a co za tym idzie podwyższona izolacyjność akustyczna. Okna energooszczędne firmy MS więcej niż OKNA są zatem bardzo ciepłe i jednocześnie wyjątkowo ciche. Ale nie koniec na tym, gdyż ich specjalne, zgrzewane laserowo, 2-milimetrowe stalowe wzmocnienia, wpływają na ogromną wytrzymałość, wysoką sztywność konstrukcji i odporności na obciążenie wiatrem (nawet wiejącym z siłą 158 km/h). Jednocześnie okna gwarantują dużą wodoszczelność, która wraz z termoizolacyjnością jest jednym z najistotniejszych parametrów przeszkleń. Okna MSline+ MD poradzą sobie nawet z ulewnym deszczem, padającym przy wietrze wiejącym z prędkością150 km/h i o sile parcia równej 107 kg/m2.

Ciepłe okna z wyjątkowymi szybami

Firma MS więcej niż OKNA oferuje swój nowoczesny produkt wyposażony w pakiet trzyszybowy SUPERtermo (ich współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,5 W/m2K). Dostępne są z fabrycznie instalowaną stalową, cynkowaną, ciepłą ramką MS, co sprawia, że przeszklenia osiągaj wyjątkowy (pięciokrotnie lepszy od okien z powszechnie stosowaną ramką aluminiową) współczynnik przenikania ciepła Uw=0,79 W/m2K. Okna MSline+ MD możemy też wybrać z dowolnym kolorem ramki CHROMATECH o Uw=0,73 W/m2K oraz z ramką MULTITECH, gdzie Uw=0,71 W/m2K.
Dzięki swym parametrom przeszklenia firmy MS więcej niż OKNA spełniają wymogi obowiązujących przepisów Polskiego Prawa Budowlanego, dotyczącego maksymalnego współczynnika przenikania ciepła. Jednak to nie wszystko, gdyż okna MSline+ MD z pakietem szyb SUPERtermo swymi parametrami termicznymi zbliżają się do norm, jakie obowiązują okna pasywne, co jest znacznym osiągnięciem.
Wyjątkowość zastosowanych szyb polega też na tym, że są dużo jaśniejsze od innych dostępnych na rynku przeszkleń. Wyposażone zostały w powłoki niskoemisyjne ClimaGuard Premium2, które przekładają się na rekordowe parametry przenikania światła dziennego oraz energii słonecznej.

Okna MSline+ MD na medal

msline_mdStandardowy model okien wyposażony jest w pakiet komfortowych okuć obwiedniowych MACO oraz pakiet bezpieczeństwa z trzema ryglami antywłamaniowymi. Przeszklenia mają zamontowaną nowoczesną klamkę METZ z mechanizmem Secustic, zabezpieczającą przed próbą dostania się z zewnątrz do budynku. Akcesoria antywłamaniowe w zestawieniu z nowoczesną stylistyką stolarki dostępnej w jednym z 40 kolorów, już ze standardowego modelu MSline+ MD czynią produkt wyjątkowo atrakcyjny. Jeśli dodamy, że okno może uzyskać współczynnik przenikania ciepła o wartości 0,73 W/m²K, wpuszcza do wnętrza więcej światła i energii słonecznej, doskonale tłumi hałasy, gwarantuje wyjątkową sztywność oraz szczelność, a wszystko to za niewygórowaną cenę, nie ma wątpliwości, że to model doskonały. Warto wiedzieć, że produkt firmy MS więcej niż OKNA spełnia wymagania energetyczne, które będą obowiązywać dopiero w 2021 roku. Pojawienie się tego modelu na rynku nie przeszło więc bez echa. Nowoczesne okna MSline+ MD, ze względu na swe wyjątkowe parametry techniczne i przystępną cenę, otrzymały wyróżnienie w konkursie TOPTEN 2017. Nagradzane są w nim najbardziej energooszczędne polskie produkty, powstające zgodnie z zasadami poszanowania środowiska.

Więcej informacji na: www.ms.pl