Zawias drzwiowy – większa stabilność i ochrona przed wyważeniem

Roto udoskonaliło jeden z najpopularniejszych zawiasów do drzwi wejściowych Roto Solid B 170 R. Zmodyfikowany zawias gwarantuje jeszcze lepsze właściwości antywyważeniowe i większą stabilność. Można go stosować także do cięższych skrzydeł o masie do 160 kg.

Zawias Roto Solid

Udoskonalony 3-częściowy zawias w kształcie walca Roto Solid B 170 R. Zdjęcie: Roto

Zawias do drzwi wejściowych Roto Solid B 170 R został zmodyfikowany tak, by jeszcze lepiej spełniać potrzeby producentów i użytkowników. Udoskonalony 3-częściowy zawias w kształcie walca zyskał dodatkowe zabezpieczenie antywyważeniowe w postaci zestawu uzupełniającego: dwóch bolców i dwóch płytek zabezpieczających element zawiasu na ościeżnicy. Efektem jest jeszcze większa stabilność nawet ciężkich skrzydeł. Przy zastosowaniu trzech zawiasów i zabezpieczenia antywyważeniowego, maksymalny ciężar skrzydła drzwi może sięgać 160 kg. Jednocześnie nowa wersja zawiasu Roto Solid R ułatwia montaż i demontaż trzpienia od góry do dołu.

Modny design

Modyfikacje obejmują także kwestie wizualne. Wszystkie widoczne elementy zawiasu są dostępne w wersji malowanej proszkowo lub eloksalowanej. Pozwala to na zastosowanie dowolnego koloru standardowego i idealne dopasowanie elementu do założeń projektowych. Roto Solid B 170 R doskonale sprawdza się w drzwiach z PVC, z wypełnieniem dwustronnie zakrywającym profil. Dostępny jest w trzech wariantach skrzydła z rowkiem 16, 20 lub 24 mm. Zawias o długości 210 mm można zastosować zarówno z lewej, jak i z prawej strony skrzydła, w najpopularniejszych profilach z osią okucia 13 mm, przylgą 20 mm i zamkniętym wzmocnieniem skrzydła.

Nowe kolory zawiasów

Nowa generacja Roto Solid B 170 R robi wrażenie od strony wizualnej. Wszystkie widoczne części mogą być malowane proszkowo lub eloksalowane. Umożliwia to stosowanie szerokiej gamy kolorów i indywidualne dopasowanie designu. Zdjęcie: Roto

Łatwiejszy montaż

Jedną z mocnych stron nowej generacji zawiasu Roto Solid 170 R jest szybki i łatwy montaż. Nowością jest ujednolicona średnica otworu 5 mm dla wszystkich wkrętów mocujących i kołków oraz możliwość osobnego okuwania skrzydła i ościeżnicy. Zakres regulacji 3D (w poziomie +/- 2 mm, w pionie + 4 / -2 mm, docisk – 0,5 mm) pozwala na precyzyjne ustawienie skrzydła drzwi. Jednocześnie regulacja w żaden sposób nie wpływa na wygląd zawiasu.

Roto Solid 170 R jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań, także ze względu na wysoką jakość i trwałość. Tuleje z PVC z elementami z teflonu i trzpienie nośne ze stali nierdzewnej gwarantują długotrwałe działanie – bez konieczności konserwacji. Wkręty typu Torx także minimalizują zużycie, ponieważ siła nie działa punktowo, a rozkłada się na całej powierzchni. Większy moment obrotowy przyspiesza mocowanie bez ryzyka uszkodzenia profilu wewnętrznego.

 

 

Więcej informacji na temat produktu oraz kontakt z ekspertem na stronie internetowej: www.roto-frank.pl.