Najlepsi są wśród nas – Rekomendowany Salon Okien i Drzwi

Grzegorz Cendrowski (GC): Jak długo działa na rynku firma Multiko i co jest jej głównym obszarem działalności? Ile ma salonów i gdzie są zlokalizowane – dodajemy, że są to Rekomendowane Salony Okien i Drzwi?

Maciej Mazgaj (MM): Jako salony Multiko Architektura Okien działamy na polskim rynku od 2003 roku. Od samego początku nasza oferta obejmowała sprzedaż szeroko rozumianej stolarki okiennej. Jako główny cel stawiamy sobie najwyższą jakoś obsługi Klienta i prac montażowych oraz rozwój naszych kompetencji. Cały czas szkolimy się w kierunku wymagających i trudnych technicznie realizacji. To dla nas wyzwania, które bardzo lubimy podejmować. Po prawie 15 latach działalności, możemy poszczycić się tym, że w swojej ofercie posiadamy produkty takich firm jak: Vetrex, Pozbud, Adams, Centor, RK Aluminium, Novoferm, KAEMDE, Komsta, Rehau Relazzo, Anwis, Selt, Parmax, Baier czy Mirola. Ważne jest to, że działamy na kilku płaszczyznach. Oferujemy szeroki wybór stolarki okiennej, zaczynając od systemów PVC poprzez rozwiązania drewniane i drewniano-aluminiowe, na stolarce aluminiowej kończąc. Przez lata wyspecjalizowaliśmy się w dostawie wielkogabarytowych rozwiązań architektonicznych. Olbrzymie drzwi przesuwne i okna stałe, czy też strukturalne połączenia całoszklane to nasza domena. Oczywiście to jeszcze nie koniec. W swojej ofercie posiadamy również elementy osłonowe, bramy garażowe, drzwi oraz deski tarasowe i elewacyjne. Jesteśmy dumni z tego, że posiadamy trzy salony w województwie śląskim, mianowicie: w Bielsku-Białej, Rybniku i Chorzowie. Warto zaznaczyć, że każdy z salonów posiada Certyfikat Rekomendowanych Salonów Okien i Drzwi. To dla nas zaszczyt i ogromne wyróżnienie.

GC: Multiko to gwarancja jakości, ale także gwarancja niezależności. Jak sobie dobieracie Państwo dostawców i czym się w tym wyborze kierujecie?

MM: W doborze dostawców kierujemy się przede wszystkim troską o interesy Klienta. Potrafimy dostosować ofertę do najbardziej wymagającego Klienta. Nieważne czy to jeden produkt czy kilka różnych materiałów. Jeden dostawca czy kilka różnych firm. Nasza oferta musi być kompleksowa. Nie boimy się trudnych realizacji i projektów, dlatego zawsze wspólnie z inwestorem doprowadzamy do finalizacji nawet najbardziej skomplikowanych rozwiązań. Nasi dostawcy wiedzą, że możemy się poszczycić renomą. Świadczy o tym fakt, iż współpracują z nami tylko ci, którzy potrafią sprostać tym wysokim wymaganiom.

GC: Wiemy, że firma jest bardzo aktywna, jeżeli chodzi o kontakty z architektami. Dlaczego jest to takie ważne i czy architekci wsłuchują się w wasze podpowiedzi?

MM: Cieszymy się że architekci korzystają z naszej pomocy i zadają trudne pytania. Ciężko jest być specjalistą w każdej dziedzinie budownictwa, ponieważ rozwiązania i trendy zmieniają się gwałtownie. Aby ciągle być na bieżąco, należy poświęcić na to sporą ilość czasu. Dlatego mamy nadzieję, że nasza pomoc jako osób wyprzedzających trendy jest cenna.

Fot. Realizacja wykonana przez firmy Multiko.

GC: Jak może rozwijać się rynek sprzedaży i dystrybucji okien, drzwi, etc.? Czy takie firmy jaka Państwa zdominują rynek czy ciągle będzie bardzo rozproszony?

MM: Odważne rozwiązania okienne tzn. wielkogabarytowe i architektoniczne mogą wpłynąć na rynek w dość istotny sposób. Doradztwo, transport oraz montaż tego typu elementów wymagają dużego doświadczenia, wiedzy, a przede wszystkim wyspecjalizowanego sprzętu. Firmy takie jak nasza, które odpowiednio szybko zauważyły ten nurt są już w dużej mierze przygotowane do obsługi obiektów z wyżej wymienionymi rozwiązaniami. Miejsce na rynku znajdzie się dla każdego, lecz nie każda firma będzie w stanie obsługiwać wymagające obiekty architektoniczne.

realizacja dom

GC: Jakie są trendy w budownictwie w kontekście stolarki okienno-drzwiowej? Czy fakt posiadania własnych ekip montażowych jest dużym wyzwaniem, ale i korzyścią?

Obecne trendy wskazują przede wszystkim na dalszy wzrost zainteresowania wielkogabarytowymi przeszkleniami, nowoczesnymi systemami okiennymi oraz coraz lepszymi rozwiązaniami montażowymi. Wszystko również wskazuje na to, że  te, które cieszą się coraz większą popularnością będą posiadać nieszablonowe  rozwiązania architektoniczne.

GC: Multiko to także duże przeszklenia, to stolarka, ślusarka, ale i osłony p-słoneczne? Czy potrzebny jest do tego ciężki i specjalistyczny sprzęt?

MM: Zdecydowanie tak, przy montażu wielkogabarytowych okien wykonanie realizacji staje się praktycznie niemożliwe bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Natomiast dużym ułatwieniem może być zastosowanie nowoczesnej technologii. Posiadamy nowoczesny mini-żuraw wspomagający instalatorów w realizacji trudnych montaży. Dodatkowo poszerzyliśmy naszą działalność o wynajem, sprzedaż i serwis wyrobów holenderskiej firmy Hoeflon produkującej mini-żurawie, transportery samobieżne, chwytaki próżniowe i tym podobne urządzenia.

GC: Polska stolarka eksportem stoi. Czy firma planuje ekspansję eksportową czy jednak koncentruje się na rynku polskim, szczególnie Polski Południowej.

MM: Póki co MULTIKO ARCHITEKTURA OKIEN koncentruje się na polskim rynku, natomiast zlecenia eksportowe zdarzają się, lecz sporadycznie

GC: Życzymy samych sukcesów i może otwarcie jeszcze jednego salonu.

MM: Dziękuję.