CIEPŁE OGRODY ZIMOWE W SYSTEMIE DREWNO-ALUMINIUM

Ogrody zimowe przenoszą w świat niezwykły: pełen światła, ciepła i przyrody, a jednocześnie dbają o wyciszenie, bezpieczeństwo oraz estetykę.Główną zaletę tej niezwykłej architektury ze szkła, drewna i metalu stanowi poczucie ekskluzywności życia w otoczeniu roślin o każdej porze roku. Decyzja o budowie ogrodu zimowego z pewnością podniesie wartość materialną domu i komfort estetycznego życia.

Idea tworzenia konstrukcji szklanych istniała już w XVI wieku i była synonimem pozycji społecznej ich właścicieli. Dopiero w połączeniu z odpowiednią technologią przemysłową współczesny dom zespolony z konstrukcją mieszkalnego ogrodu zimowego staje się symbolem nowoczesności na miarę czasu. Poprzez dokładnie rozplanowany układ konstrukcji budowanej oranżerii lub fasady, uwzględniający miejsce, rodzaj oszklenia, zacienienie i oświetlenie, ogrzewanie i przewietrzenie oraz indywidualne preferencje można sobie pozwolić na nowy wymiar życia i luksusu.ogrody_zimowe_na_dworze

Konstrukcja

Każda konstrukcja ogrodu zimowego jest wykonywana na indywidualne zamówienie naszego klienta, który w zależności od swoich upodobań dokonuje wyboru materiału (rodzaj i kolor drewna, typ, wygląd oraz odcień zewnętrznych elementów aluminiowych konstrukcji). Służymy fachową poradą techniczną, aby zapewnić optymalną funkcjonalność projektowanego ogrodu zimowego. Dbamy także o to, aby każda wykonana przez nas konstrukcja była stabilna statycznie, prezentowała się estetycznie oraz optymalnie wpasowała się w bryłę architektoniczną budynku.Ważne są także takie parametry, jak: skuteczna izolacja cieplna, dobra wentylacja wnętrza i doskonała ochrona akustyczna. Budując dla ogrody zimowe, stosujemy te same zasady, którymi kierujemy się przy produkcji okien i drzwi.  Dbamy o energooszczędność wyrobów oraz o zminimalizowanie nakładów pracy i kosztów związanych z ich użytkowaniem i konserwacją.

obrobka_drewna_ogrody_zimowe

Materiały

Drewno jak żaden inny materiał utożsamiany jest z ciepłem i bezpieczeństwem. Posiada najlepsze właściwości izolacyjne, dając w połączeniu z nowoczesną technologią wysoką trwałość wykonanych z niego wyrobów. Dlatego też oferowane przez nas konstrukcje drewniane to spełnienie trzech podstawowych wymagań stawianych tego typu produktom: gwarancja najskuteczniejszej izolacji, bezpieczeństwa i atmosfery ciepła. W tym celu konstruując okna, drzwi i ogrody zimowe łączymy wysokogatunkowe drewno z wysublimowaną technologią. Stosowane przy produkcji procesy obróbki termicznej, klejenia warstwowego oraz impregnacji sprawiają, że drewno jest wyjątkowo wytrzymałe. W sytuacji gdzie trzeba osiągnąć dobrą statykę konstrukcji stosujemy nowoczesną metodę łączenia elementów klejonego drewna z wysokogatunkową stalą, której zadaniem jest zwiększyć wytrzymałość projektowanych elementów nośnych w projektowanych oranżeriach. Takie unikatowe rozwiązania, pozwalają tworzyć bardzo śmiałe i nowatorskie zarazem rozwiązania konstrukcyjne dzięki którym uzyskujemy niepowtarzalne śmiałe rozwiązania nowoczesnej architektury.  Zewnętrzna powłoka aluminiowa minimalizuje nakłady związane z konserwacją obiektu. Profile aluminiowe wykonane są zgodnie z wymiarem konstrukcji. Większość połączeń jest spawana. A następnie po obróbce szlifowania są powlekane proszkowo specjalistycznymi powłokami co gwarantuje dobrą odporność mechaniczną i ładny wygląd przez długie lata eksploatacji. Dobór zewnętrznego kształtu profili aluminiowych pozwala nadać każdej konstrukcji ogrodu zimowego odpowiedni charakter w zależności od potrzeb i upodobań.

Obróbka drewna i lakierowanie

Oferujemy bogaty wybór gatunków drewna oraz wiele możliwych sposobów ich wybarwienia. Posiadamy nowoczesne maszyny oraz specjalnej konstrukcji prasy, dzięki czemu sami wykonujemy wszystkie elementy nośne w ogrodach zimowych. Stosujemy od lat sprawdzone metody doboru i układania poszczególnych warstw drewna dzięki czemu uzyskujemy galanteryjną jakość tak wykonanych detali.  Elementy konstrukcji obrabiane są na nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie CNC które pracują w systemach 3 D i są kompatybilne z projektami jakie wykonujemy dla poszczególnych zleceń.Następnym procesem jest dokładne szlifowanie powierzchni aż do uzyskania idealnej struktury drewna. Wszystkie elementy oranżerii są wielokrotnie impregnowane oraz lakierowane, dzięki czemu powstaje perfekcyjna, gładka powierzchnia z widoczną strukturą drewna. Łączenie wszystkich elementów konstrukcyjnych odbywa się przy użyciu specjalnych połączeń stalowych, które przenoszą wszystkie obciążenia i zapewniają dobrą sztywność i statykę tak wykonanej konstrukcji. W efekcie nasze konstrukcje służą przez długie lata. A 10 letnia gwarancja jaką możemy przypisać dla każdej wykonanej konstrukcji potwierdza tę jakość i zastosowaną technologię.

ogrody_zimowe_drewno

Szklenie

Doradzamy również naszym klientom, jak dobrać parametry szkła zespolonego (wkłady termiczne, jedno- i dwukomorowe ze szkła specjalistycznego, będące również filtrem UV). Kolor zastosowanego szkła również nadaje konstrukcji odpowiedni ton wybarwienia. Bardzo ważnym parametrem jest izolacyjność szyb zespolonych, która w naszych produktach waha się w przedziale od 0,4 do 1,0 W/(m2K). Duże powierzchnie szkła wymagają dodatkowo wzmocnienia ich budowy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz konstrukcji.Dla zapewnienia dobrej szczelności powierzchni dachowej w ogrodach zimowych stosujemy bardzo unikatowe systemy – poszczególne tafle szkła zespolonego montowane są z zakładką jednej szyby względem drugiej. Tak wykonany dach zapewnia najlepszą szczelność i bezawaryjne użytkowanie przez długi okres czasu. Wykonanie szkła dachowego oferujemy w opcji łączenia szkła hartowanego z szybami klejonymi na przemian z foliami ochronnymi klejonymi warstwowo. Ponadto stosuje się również pakiety szkła samoczyszczącego w połączeniu z filtrem UV.  Stosując nowoczesne rozwiązania techniczne możemy wykonywać bardzo duże gabaryty elementów drzwi przesuwnych jak i przejścia z narożnymi elementami szkła wykonanych stykowo. Co jeszcze bardziej podkreśla nowoczesny charakter naszych konstrukcji.

Okucia okien i drzwi

Dwadzieścia lat naszych doświadczeń owocuje również umiejętnością doboru sprawdzonych podzespołów i mechanizmów do produkowanej przez nas stolarki. Dotyczy to zwłaszcza okuć, które muszą działać precyzyjnie przez wiele lat. W elementach ruchomych stolarki stosujemy produkty renomowanych firm, takich jak: Sigenia, ROTO  i GU.

Wykonanie i montaż

Nasza firma oferuje wykonanie kompleksowej usługi począwszy od profesjonalnego doradztwa technicznego, pomiar, projekt w wersji 3D oraz wykonanie produktu, aż po jego montaż na obiekcie.

Więcej informacji na: www.rduch-borek.pl