Piana utwardza się pod wpływem wilgoci i rekomendowana jest do szerokiej gamy zastosowań w budownictwie, jak montowanie, uszczelnianie, wypełnianie, izolowanie. Dzięki nowoczesnej recepturze i zwiększonej ekspansji początkowej montażysta stolarki okiennej może uzyskać z puszki do 40% większą wydajność. To jednokomponentowy produkt nowej generacji, zimowa Piana pistoletowa 65 O2 TYTAN Professional, której największą zaletą jest możliwość pracy w jeszcze bardziej ekstremalnych warunkach, przy temperaturze dochodzącej do –20 º C.
W związku ze zbliżającą się porą roku i coraz cięższymi warunkami atmosferycznymi, bardzo ważne jest dla mnie, żeby swój sezon na montaż okien, przedłużyć maksymalnie. Wcześniej zimowej 65’tki można było używać w temperaturze otoczenia dochodzącej do -10 stopni. Nowa receptura to strzał w dziesiątkę, tym bardziej, że nie ma na rynku piany, która już od 15 lat gwarantuje wydajność na poziomie nawet wyższym niż wskazuje jej nazwa, czyli 65. – stwierdza Marcin Marchewka, właściciel firmy montażowej.
Dla nas – producenta profesjonalnej chemii budowlanej, nadrzędną wartością jest m.in. bezpieczeństwo, nie tylko wykonawcy, ale również użytkownika końcowego. Piany TYTAN O2 nie emitują szkodliwych oparów MDI podczas aplikacji, co zostało potwierdzone przez SP Provning Forskning Swedish Institute. Nasze produkty, sklasyfikowane przez The Building Informaction Foundation RTS z Finlandii jako materiał budowlany klasy M1. Również po utwardzeniu są bezzapachowe oraz nie emitują formaldehydu, amoniaku i MDI. – zauważa Magdalena Murzyn, Product Manager w firmie SELENA. Dodatkowo produkt posiada formułę ‘Ozon – friendly’, co oznacza, że zimowa piana nie zawiera freonów – gazów typu Chloro – Fluoro – Carbon, które przyczyniają się do niszczenia powłoki ozonowej. Piana jest odporna na pleśnie i grzyby oraz na działanie wysokich i niskich temperatur (od -60°C do +100°C). Po utwardzeniu pianę można ciąć, piaskować, gipsować lub malować, a jeszcze świeżą, w przypadku zabrudzeń, usunąć czyścikiem.