Viavac – duże przeszklenia i co dalej? Montaż szkła – przyssawki do szyb.

Duże przeszklenia od kilku lat wiodą prym wśród trendów w nowoczesnym budownictwie. Dużo światła, minimalizm, estetyka. To główne powody dla których konsumenci decydują się na szklane ściany. Projekt sporządzony przez architekta jest satysfakcjonujący dla klienta i wydaje się łatwy do realizacji. Jednak montaż nie jest już taki prosty. Często okazuje się, że nie odbędzie się on bez udziału specjalistycznego sprzętu. Dlatego coraz większym zainteresowanym cieszą się firmy oferujące wszelkiego rodzaju podnośniki.

Podnośniki próżniowe są idealnym rozwiązaniem dla łatwego, bezpiecznego i bezuszkodzeniowego montażu elementów szklanych i innych elementów elewacji. Firma VIAVAC dostarcza szeroką gamę specjalistycznych urządzeń podciśnieniowych, między innymi chwytaki do szyb, tym samym oferując najlepsze rozwiązanie do montażu różnego rodzaju szkła. Dzięki przyssawkom montaż fasad staje się łatwy i bezpieczny. Wynajem przyssawek to idealne rozwiązanie dla montażystów, którzy chcą, aby ich prace przebiegały szybko i bezpiecznie.

Viavac -Balanser

Viavac -Balanser

Firma VIAVAC Polska zajmuje się wynajmem przyssawek, a także sprzedażą i kompleksowym serwisem owych urządzeń. Przyssawki do szyb, które oferujemy są zasilane akumulatorowo. Ssawki do szkła mają wymienne uszczelki, które w przypadku zużycia, można w prosty sposób wymienić. Chwytaki do szkła mają ergonomiczny kształt i niewielkie rozmiary, dzięki czemu montaż staje się prosty, a podczas transportu nie zajmują dużo miejsca. Kompaktowa budowa ssawek do szyb GlassBoy minimalizuje uszkodzenia podczas transportu, jak i na budowie. W ofercie dostępne są także ręczne przyssawki do szkła – o udźwigu 80 kg.

Podnośniki podciśnieniowe – podstawowe cechy

ViavacChwytaki do szkła są zasilane akumulatorem, dzięki czemu podczas pracy nie jest wymagane zasilanie zewnętrzne. Przyssawki do szyb mają wszechstronne zastosowanie, istnieje możliwość dopasowania do różnego rodzaju, rozmiaru i    wagi podnoszonych materiałów (podnoszenie poziomo, pionowo lub po skosie, sztywnych i nieporowatych elementów, o gładkiej lub delikatnie strukturyzowanej powierzchni. Uszczelka przyssawki może zrekompensować nierówności (do około 2mm).Ssawki do szkła mają solidną oraz galwanizowaną konstrukcję, która jest odporna na złe warunki atmosferyczne. Istnieje możliwość pracy podczas opadów deszczu, śniegu oraz przy ujemnych temperaturach. Podnoszone elementy są wolne od uszkodzeń, montaż szkła staje się łatwy i bezpieczny.Każda ze stron danego elementu pozostaje wolna, dzięki czemu następuje łatwiejsza instalacja, eliminująca problemy wynikające z użycia lin oraz pasów. Kompleksowa obsługa to oszczędność czasu

VIAVAC to bezpieczny montaż

Viavac 5Przyssawki do szkła – podstawowe cechy bezpieczeństwa urządzeń: dobrze słyszalne ostrzeżenie, informujące o słabym poziomie podciśnienia, duży zbiornik próżni, zapobiegający nagłej utracie próżni, wskaźnik naładowania akumulatora, dodatkowe zabezpieczenia (pasy), dwa niezależne układy podciśnienia – dotyczy modelu GLASSBOY dc (dual circuit).

Więcej informacji na stronie http://www.viavac.com/pl/