System EMO – tworzymy ciepłą przyszłość

Budownictwo pasywne i energooszczędne jest szybko rozwijającym się trendem nowoczesnej architektury mieszkalnej. Firma Stropex dołącza do tego nurtu wraz ze swoim nowym produktem EMO – innowacyjnym systemem, który idealnie wpisuje się w kreację ciepłego domu.

Na pewno wiele osób pamięta okna, pod którymi układane były zima różnego rodzaju materiały w celu zabezpieczenia pomieszczenia przed wychłodzeniem. Zimne powietrze wpadało do wewnątrz skutecznie niwelując ciepło. Ktoś może powiedzieć – wtedy były inne okna – i ma rację. Jednakże okna to nie wszystko.

Polskie okna charakteryzują się doskonałą jakością, można stwierdzić, że są jednymi z lepszych w Europie, a może i na świecie. Niestety tego samego nie można powiedzieć o ich montażu.

Energooszczędny Montaż Okna, a w skrócie EMO –  to innowacyjny system firmy Stropex. Nazwa może kojarzyć się z czymś odmiennym, odrealnionym i niestereotypowym. Jednakże w przypadku firmy STROPEX oznacza innowację i zmianę na lepsze. Jest to nowe spojrzenie na montaż stolarki okiennej, gdzie poza elementem energooszczędności zwróciliśmy uwagę na elementy mechaniczne. Ciepło jest wiodącym elementem – normy i oczekiwania ciągle się zmieniają, a my musimy za nimi nadążać.

termo-belka_(15).8249.bigAby w pełni dostosować system do potrzeb klientów firma Stropex stworzyła Termo-Belkę, która rozwiązuje wiele problemów występujących podczas montażu rolet w warstwie ocieplenia. Przede wszystkim chodzi o wyeliminowanie mostków termicznych, jakie powstają przy zastosowaniu rolety nadstawnej lub rolety montowanej na poszerzeniu. W warstwie izolacji możemy ukryć natomiast ciepłe nadproże, będące idealnym elementem cieplnym, do którego można domontować roletę. Termo-Belka wyszła naprzeciw problemowi zmniejszania otworu okiennego w przypadku zastosowania rolety nadstawnej lub Integro. Przy zastosowaniu systemu firmy Stropex nie ma potrzeby dobudowywania dodatkowej warstwy cegieł czy pustaków, gdyż nadproże zajmuje zaledwie 75 mm od stropu i całą przestrzeń pozostawia niezmniejszoną. Dodatkowym atutem są specjalne szyny niwelujące problem zakotwienia okna.

Aby być pewnym innowacyjności naszego rozwiązania, poprosiliśmy o opinię Instytut Techniki Budowlanej, Zakład Fizyki Cieplnej, Instalacji Sanitarnych i Środowiska. Oto odpowiedź:

Rozwiązanie systemu termoizolacyjnej zabudowy otworów okiennych i drzwiowych EMO Stropex pozwala na obniżenie liniowych współczynników przenikania ciepła, mostków cieplnych powstających na połączeniu ścian zewnętrznych ze stolarką okienną i drzwiową oraz zastosowanie tych systemów zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i budownictwie pasywnym oraz dodatkowo zapewnienie podwyższonej wartości współczynnika temperaturowego fRsi.

emo roleta

 www.stropex.pl

Źródło: Stropex