Dookien.pl, specjalista w dostarczaniu i przetwarzaniu Purenitu

Purenit to nowy, choć już całkiem znany, rodzaj materiału funkcjonalnego, który zachwyca swoją wszechstronnością i specyficznymi właściwościami.  Może być stosowany do budowy i izolacji termicznej elementów budowlanych. Dlaczego warto go zastosować przy montażu okien, drzwi, bram czy rolet, odpowie Adam Helman, specjalista od Purenit’u.

PURBASE, markowy modułowy, ciepły parapet na bazie Purenit’u
Adam Helman właściel marki Purbase

Na zdjęciu Adam Helman ekspert od przetwarzania purenitu oraz właściciel firmy dookien.pl i marki PURBASE.

PURBASE to innowacyjny nowy produkt pod okna i drzwi. Dlaczego? Ponieważ spełnia wszelkie wymagania dotyczące termomodernizacji nowoczesnych budynków! Jest modyfikacją standardowego ciepłego parapetu z XPS i wstawki z Purenitu, a powstał w oparciu o długoletnie doświadczenia i fachową wiedzę. PURBASE dzieli standardowy „ciepły parapet” na trzy bazy montażowe, dzięki czemu montaż jest szybszy, okna mogą być ustawiane na klinach montażowych – nie jest wymagane specjalne przygotowywanie otworu! – stwierdza Adam Helman. Jak dodaje, Wiele firm zajmujących się sprzedażą i montażem stolarki zastosowało to rozwiązanie z bardzo pozytywnym skutkiem.

Elastyczny, ekonomiczny, zorientowany na przyszłość

Prawie żaden inny materiał budowlany czy izolacyjny nie łączy tylu zalet, co Purenit. Stosowany jako komponent do budowy elewacji, wysokiej jakości surowiec do montażu okien, drzwi, bram garażowych – wyznacza standardy nowoczesnego budownictwa.  Jak powstaje obrazuje poniższy film:

PURBASE – ciepła belka garażowa

Decydując się na wysokiej jakości bramę garażową, często zastanawiamy się, jaki wybrać montaż, aby zmniejszyć straty cieplne? Dlatego firma dookien.pl, specjalista w przetwarzaniu Purenitu, poszła o krok dalej. Wymyśliła, opracowała i stworzyła innowacyjny, markowy PURBASE stosowany na połączeniu styku bramy z ościeżnicą, ścianą lub podłogą! „Ciepła belka garażowa cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów” – podkreśla Adam Helman.

Ciepła belka garażowa - Purbase

Eko sprawa, która się opłaca

Nie trzeba dodawać, że purenit nie zawiera konserwantów (formaldehydu) i jest całkowicie obojętny biologicznie. Ponadto podczas przetwarzania w zasadzie nie ma odpadów i nadaje się do recyklingu.

PURBASE – ciepła płyta ościeżnicowa

Wychodząc naprzeciw inwestorom i wykonawcom, odpowiadając na ich zapytania odnośnie do przygotowania otworów okiennych do montażu stolarki okiennej i drzwiowej, wprowadziliśmy do sprzedaży gotowe formatki z purenitu. Formatki te są o grubości 2 cm lub 3 cm i służą do prawidłowego wykończenia surowego otworu okiennego. Szczególnie sprawdzają się wówczas, gdy montaż stolarki odbywa się na taśmach rozprężnych.  „Mam nadzieję , że i ten produkt zostanie ciepło przyjęty przez naszych odbiorców” – podkreśla Adam Helman.

Purbase nowy modułowy ciepły parapet

 Purenit przekonuje jasnymi faktami: Wydajność w pigułce

Ten wysokowydajny materiał funkcjonalny można przykręcać, jest odporny na wilgoć, twardy, lekki, łatwy w obróbce, odporny na temperaturę, termoizolacyjny, odporny na chemikalia, może być laminowany i łączony z innymi materiałami. Co więcej, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami

Dookien.pl to specjaliści od PURENITU i marki PURBASE. „Nasz dział techniczny przygotowuje projekty podwalin do wymagań klienta. Zajmujemy się frezowaniem na potrzeby różnego rodzaju zamówień, praktycznie do każdego okna czy bramy garażowej. Fachowo doradzamy wybór najlepszych rozwiązań. Wymierzamy, docinamy, a następnie produkujemy i wysyłamy” – mówi właściciel firmy Dookien.pl Adam Helman.