Dom pełen ciepła – profile podokienne Klinar

Budowa domu to bardzo ważny etap. To nie tylko ogrom poświęconego czasu, mnóstwo wydanych pieniędzy, ale i sporo straconych nerwów. To inwestycja na lata, warto, więc wykończyć budowę przy użyciu najnowszych, ale i sprawdzonych technologii.  Do takich z pewnością zalicza się montaż warstwowy i ciepłe parapety. Dzięki nim zadbasz o dobrą aurę wnętrza i jego właściwą izolację.

profile-podokienne-i-podwaliny-pod-drzwi-podnoszono-przesuwne-1-1Montaż okien ważniejszy niż zwykle

Stale mówi się, że montaż stolarki jest jej najważniejszym elementem. Od stycznia 2017r. jego priorytet podniósł się o kolejny poziom. Stało się to za sprawą zaostrzenia wymagań technicznych stolarki, regulujących izolacyjność termiczną. Dyrektywy są wprowadzane stopniowo – od 2014 r. w budynkach mieszkalnych z bardzo dużymi oknami należy montować okna o współczynniku 0,9 W/m2K. Wraz z początkiem 2017r. dopuszczalne parametry otworów zostają obniżone o ok. 13-15 %: okna fasadowe i drzwi – 1,1 W/m2K, okna dachowe – 1,3 W/m2K. Ustalenia, które staną  się wiążące w roku 2020 jeszcze bardziej ograniczają te parametry: 0,9 W/m2K dla okien fasadowych i drzwi oraz 1,1 W/m2K dla okien dachowych. W związku z tym o ciepłym montażu mówi się coraz więcej i coraz konkretniej.

cert KlinarCiepłe parapety Klinar – rozwiązanie na miarę XXI wieku

Konkretniej się nie da. Profile podokienne  z polistyrenu ekstrudowanego produkowane przez P.P.H.U. KLINAR Maciej Krawczyk to unikatowy, autorski pomysł zastrzeżony na terenie UE. Na czym polega siła i funkcjonalność tego systemu? Przede wszystkim na tym, że następuje eliminacja mostków cieplnych, które powodują duże straty energii. Ciepłe parapety to element montażu warstwowego okna, który polega na  osadzeniu okien w warstwie ocieplenia muru dwu lub trójwarstwowego. Okna stanowią wtedy przedłużenie strefy izolacji. Dodatkowo, ciepły montaż powinien zabezpieczać mur przed wilgocią, przewiewami i rozwojem groźnych dla naszego zdrowia grzybów i pleśni. Należy pamiętać, że ciepły parapet musi być dopasowany do profilu okiennego. Firma  KLINAR stworzyła głowicę profilu z zapięciami – dzięki optymalnemu spasowaniu z konkretnym systemem okiennym uzyskuje się idealny stopień izolacji. Branża zna i docenia unikatowe produkty firmy Klinar. Co sądzi o nich nasz ekspert – Tadeusz Romański (właściciel największej internetowej hurtowni branżowej Grupy Magnum)?

  1. Czy jest szansa na upowszechnienie się takich produktów jak „ciepłe parapety”, podwaliny, poszerzenia produkowane przez firmę Klinar?

Ciepłe parapety Firmy KLINAR okazały się idealnym rozwiązaniem problemów, z jakimi zgłaszali się do nas klienci pytając jak zamontować okna, aby uniknąć nieszczelności i przemarzania w dolnej części okien. Wtedy też wspólnie podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu Internetu do zwiększenia świadomości klientów, czym są i co dają ciepłe parapety. (https://sklep.grupamagnum.eu/poradnik/czy-warto-montowac-okna-na-cieplych-parapetach.html )

Dziś śmiało mogę powiedzieć, że świadomość klientów w tym zakresie znacznie wzrosła. Niestety w przeciwieństwie do świadomości sprzedawców, którzy w dużej mierze oferują okna przez pryzmat ceny i sami zakładają, że klienta nie będzie stać na takie rozwiązanie. Ciekawe jest to, że dzięki fachowym publikacjom opisującym zalety stosowania tych rozwiązań, niejednokrotnie inwestor wymusza wykonanie montażu na ciepłych parapetach mając większą świadomość korzyści płynących z ich zastosowania niż sam sprzedawca okien. Ciepły montaż okien dzisiaj klientom bardziej kojarzy się z ciepłym parapetem niż z montażem warstwowym całego okna.

  1. Jakich argumentów użyć, aby przekonać klienta do zastosowania tzw. ciepłych parapetów?

Ciepłe parapety są idealnym rozwiązaniem do montażu okien. Po pierwsze, dają izolację muru, na którym jest zamontowane okno, co wpływa na polepszenie przepływu izoterm i tym samym gwarantuje zachowanie właściwości cieplnych okna (montaż na zwykłej listwie pod-parapetowej zdecydowanie pogarszał właściwości cieplne okien). Kolejna kwestia to szczelność połączenia okna z murem w miejscu montażu parapetów wewnętrznych i zewnętrznych ( tu najczęściej następują nieszczelności ). Dodatkowo ciepły parapet  i podwaliny eliminują naprężenia (dzięki liniowemu podparciu na całej szerokości), występujące przy zastosowaniu punktowych miejsc podparcia. W przypadku drzwi wejściowych i balkonowych gwarantują wytrzymałość (przy jednoczesnym braku utraty szczelności) w przypadku obciążenia osobą stającą na progu. Przy zastosowaniu piany między klinami jest to nierealne. Piana montażowa nie posiada wytrzymałości na ściskanie, skutkuje to utratą szczelności i przemarzaniem ram.

  1. Czy zauważalna jest świadomość montażystów/dilerów jeśli chodzi o zastosowanie ciepłego parapetu?

Jedną z zalet ciepłego parapetu jest przygotowany spad pod montaż zewnętrznych parapetów. Dodatkowo stają się one „głuche” – nie słychać dzwoniącego po nich deszczu. Coraz więcej firm sprzedających okna zauważa potrzebę szkolenia się w kwestii montażu okien. zastosowania ciepłych parapetów i podwalin, proszą o pomoc w zapoznaniu się z dostępnymi rozwiązaniami.

Innymi słowy, albo tak jak było na początku czyli wszystko jest ważne, ale montaż okien i drzwi jest najważniejszy i warto skorzystać z dostępnych i sprawdzonych technologii, a montaż powierzyć autoryzowanym, profesjonalnym ekipom monterskim – najlepiej z Rekomendowanych Salonów Stolarki.

hs_i_hst Klinaryt

Więcej informacji na stronie: www.klinar.pl