Klinaryt – podwaliny pod idealny dom energooszczędny

Polska stolarka jest jednym z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki. Wydaje się, że tyle już osiągnięto w tej dziedzinie, że niewiele więcej da się stworzyć. Polscy projektanci, inżynierzy i konstruktorzy nie ustają jednak w staraniach i co chwilę tworzą ciekawe rozwiązania. Na naszych Konwentach czy innych spotkaniach branżowych wielokrotnie mówiono o tym, że potrzebne są podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne, że jest to jakaś luka, którą należy wypełnić. Dokonał tego pan Maciej Krawczyk, właściciel firmy Klinar, który branżę podwalin zna na wskroś.

Montaż i funkcjonalność
Zgodnie z trendami panującymi obecnie w architekturze, zapotrzebowanie na duże przeszklenia wciąż rośnie. Do tej pory problemem było uszczelnienie ruchomych drzwi, które właściwie należy traktować jako okna. Podwalina z klinarytu jest odpowiedzią na tę bolączkę branży. Produkty Klinar zachowują ciepło wewnątrz, co przekłada się na zmniejszenie strat energii i kosztów ogrzewania. W stolarce najważniejszy jest montaż. Warto o tym pamiętać i dopilnować aby podwaliny oraz elementy stolarki okiennej współgrały ze sobą i tworzyły funkcjonalne połączenie.

Podwaliny

Podwaliny

Czym jest podwalina pod nazwą PHS1KT z klinarytu. Na czym polega jego innowacyjność?
Klinaryt to nic innego jak podwalina pod drzwi podnoszono-przesuwne typu HS i HST oraz poszerzeń do wszelkiego rodzaju drzwi z PCV, ALU, drewnianych, kompozytowych. Składa się ze sztywnej i wytrzymałej listwy zaczepowej z kotwami montażowymi, Materiałem, którego użyto przy produkcji klinarytu jest polistyren ekspandowany o nazwie własnej klinaryt. W górnej części zwanej głowicą wpuszczona jest specjalna listwa z PCV w kształcie litery „T”. Listwa usztywnia cały element, można przykleić do niej specjalną taśmę rozprężną w klasie BG 1 . Głowica jest wyfrezowana z zapięciami i ściśle dopasowana do konkretnego progu HS. Ma to kluczowe znaczenie dla prawidłowego uszczelnienia, dzięki temu mamy pewność, że będzie pasowała do każdego progu. Bardzo ważnym elementem jest zintegrowana z całością dolnej części podwaliny PHS1KT listwa zaczepowa z twardego PCV. Umożliwia ona trwałe połączenie za pomocą stalowych kotew do podłoża. Podwalina typu PHS1KT Klinaryt wykonana jest ze styropianu. Jej kształt jest każdorazowo dostosowany i dopasowany do konstrukcji progu drzwi balkonowych. Umożliwia to i ułatwia zapewnienie właściwej szczelności połączenia konstrukcji okiennej z podwaliną i ościeżem.

Poszerzenia

Poszerzenia

Zalety klinarytu potwierdza także właściciel największej internetowej hurtowni stolarki budowlanej  Sklep.GrupaMAGNUM.eu – Tadeusz Romański:
– Nie zaskoczyło nas to, że podwaliny z Klinarytu stały się hitem w naszej hurtowni Sklep.GrupaMAGNUM.eu. Montażyści bardzo szybko przekonali się do zalet tego rozwiązania, które zwłaszcza w przypadku drzwi HST zdecydowanie ułatwiło im montaż drzwi wymagających bezwzględnej precyzji. W niektórych salonach okien Klinaryt stał się standardowym elementem podporowym (nie tylko do HST, ale także do drzwi wejściowych, gdzie nacisk osób stających na próg wymaga stabilnego podparcia na całej jego szerokości). Firmy które raz wypróbowały to rozwiązanie nie mają problemów z przekonaniem klienta do zalet Klinarytu.
Producenci okuć okiennych ROTO, MACO, WINKHAUS, SIEGENIA-AUBI, GU bezwzględnie wymagają podparcia szyny jezdnej na całej długości, co w praktyce często nie było wykonywane i stwarzało problemy z prawidłowym funkcjonowaniem PSK polegającym na tzw. klatkowaniu (skakaniu skrzydła podczas przesuwania).
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku nasza hurtownia na bazie KLINARYTU stworzyła podwalinę o nazwie GM-PSK1KT* (*wzór zastrzeżony), która rozwiązuje problem klatkowania i gwarantuje podparcie całej ramy oraz szyny jezdnej na całej długości.
Produkt ten spotkał się z wielkim zainteresowaniem i uznaniem wśród profesjonalnych salonów okien, ponieważ pozwala uniknąć problemów i ewentualnych reklamacji:
https://sklep.grupamagnum.eu/cieply-montaz-cieple-parapety/klinaryt-pod-progi-psk-z-podparciem-szyny-jezdnej-70-300-mm.html

Klinaryt to gwarancja dobrego montażu, nowatorskie rozwiązanie, które posiada wiele właściwości termicznych i wytrzymałościowych. Produkt jest ciekawym zamiennikiem poszerzeń systemowych wykonywanych z kształtowników PVC (stosowanych podczas montażu drzwi balkonowych HST).

Szczegółowe informacje: http://klinar.pl/