Klej Tytan do EPDM i taśm okiennych

Klej TYTAN Professional ENERGY 2020 to komponent jedynego certyfikowanego przez Instytut Techniki Budowlanej energooszczędnego systemu montażu warstwowego ProEnergy. Największą przewagą kleju w kategorii profesjonalnej chemii budowlanej jest możliwość użycia zarówno przy mocowaniu taśm okiennych jak i gumy EPDM. To pierwszy taki produkt na rynku dedykowany montażystom stolarki otworowej.

TYTAN Professional ENERGY 2020 - KLEJ DO EPDM I TAŚM OKIENNYCHOferta produktowa Seleny, prekursora chemii budowlanej, należy do najszerszych na rynku nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W zależności od grup asortymentowych, udział spółki w branży waha się od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu %. Obecność w segmencie piany i silikony na rynku krajowym dochodzi do 40 %. Główną grupą Klientów -Wykonawców są montażyści.

Bliska i stała współpraca z tą grupą Wykonawców sprawia, że pod marką TYTAN Professional powstają produkty, które odpowiadają na ich faktyczne potrzeby i przede wszystkim znacznie ułatwiają im prace. Najnowszą odpowiedzią na zawodowe bolączki Montażystów jest jednoskładnikowy klej montażowy, którego mogą używać do mocowania taśmy okiennej, ale także do klejenia gumy EPDM. To pierwszy taki klej na rynku. Trzeba również zaznaczyć, że wchodzi w skład systemu TYTAN ProEnergy przeznaczonego do energooszczędnego montażu warstwowego, który jako jedyny został certyfikowany przez ITB.

Hybrydowy klej TYTAN Professional ENERGY 2020 utwardza się pod wpływem wilgoci z powietrza, nie zawiera rozpuszczalników, izocyjanianów ani wody. Przeznaczony jest do różnorodnych prac montażowych i wykończeniowych w budownictwie. Jednym z większych problemów przy montażu okien jest wszechobecny kurz i pył. Stosowane taśmy, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne bardzo szybko łapią wszystkie zanieczyszczenia pyliste i wtedy pojawia się duże ryzyko, że nie uda się ich użyć poprawnie, a czasem nawet w ogóle przykleić. Idealnie sprawdza się przy doklejeniu włókniny, a tym samym daje gwarancję łączenia i wykonania perfekcyjnego montażu stolarki otworowej. To niezwykle ważna kwestia, tym bardziej przy wymagającym i precyzyjnym montażu energooszczędnym.

INNE ZALETY KLEJU:

  • szybki i bardzo mocny chwyt początkowy
  • wyjątkowo elastyczna spoina
  • wysoka wytrzymałość końcowa
  • jednostronna aplikacja
  • odporny na warunki atmosferyczne i UV
  • doskonała przyczepność do większości podłoże

ZASTOSOWANIE KLEJU:

  • przyklejanie gumy EPDM do fasad
  • klejenie różnorodnych elementów do podłoży drewnianych, szklanych,
  • betonowych, metalowych (eloksalowane/lakierowane aluminium, ołów, miedź, mosiądz, stal, cynk), żywicy epoksydowej i z tworzyw sztucznych