Ciepły montaż bramy garażowej

Budując czy remontując dom, większość z nas koncentruje się na wyborze okien i drzwi oraz ich montażu. A co z bramą garażową i jej montażem? To także bardzo ważny element – w szczególności, gdy garaż przylega do budynku, a jest on potencjalnym źródłem strat ciepła. Co zrobić, jakich użyć produktów, aby nasza brama była „cieplejsza” – podpowie nam ekspert, Pan Adam Helman z firmy dookien.pl

Purenit - montaż bramy garażowejPrawidłowe przygotowanie otworu

Jeśli zależy Ci na długim i bezawaryjnym działaniu bramy, należy prawidłowo przygotować garaż do montażu. Ważnym elementem jest poprawne otynkowanie ściany, na której będą montowane prowadnice bramy. Idealną sytuacją byłaby możliwość zamontowania bramy w gotowym garażu, gdzie wszystkie ściany i sufit są już otynkowane i pomalowane. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Ciepły montaż bramy

Szczelny montaż okien i drzwi jest standardem. A jak zamontować bramę garażową, aby zmniejszyć straty ciepła w budynku? Z pomocą przychodzi nam innowacyjny, wszechstronny i rewelacyjny materiał – Purenit, który może być wykorzystany jako element przeznaczony do termoizolacji garażu!
Największe straty powstają na łączeniach poszczególnych segmentów oraz na styku bramy z ościeżnicą, a także ościeżnicy ze ścianą i podłogą garażu. „Dzięki wyłożeniu wnęki bramy ciepłą belką wykonaną z PURENITU pozbędziesz się problemów związanych z kosztowym docieplaniem pomieszczenia. Pamiętajmy, że nawet najlepsza brama nic nie da, jeśli montująca ją firma nieprawidłowo wykonana izolację” – mówi pan Adam Helman.

Purenit – innowacyjny materiał

Purenit - dookien.pl Płyty z Purenitu to sprawdzony sposób na izolację elewacji, elementów w wilgotnych pomieszczeniach, garaży, okien, balkonów, drzwi oraz wielu innych. Purenit posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jest też odporny na chemikalia. Może być klejony innymi materiałami, a ponadto jest odporny na wysokie temperatury i wilgoć. Nie pęcznieje, nie pęka i ma dużą nośność przy ściskaniu.
Dlatego warto zastosować Purenit w swoim garażu, aby był ciepły. Dodatkowo dzięki swojej gęstości 550 kg/m3 jest na tyle twardym materiałem, że można zastosować go jako próg najazdowy do garażu.

PURENIT – Ciepła Belka Garażowa – wys. 100 mm szer. 50 mm długość 1,22 mb
Dostępne rozmiary:
Wysokość od 38 mm do 400 mm
Szerokość od 50 mm do 80 mm

Więcej informacji na temat Purenitu na stronie: www.dookien.pl