Wymagania w zakresie szeroko rozumianej energooszczędności budynków sukcesywnie rosną. Wkrótce (już w 2020r.) staną się one nie tylko zaletą nowoczesnego budownictwa, ale nakazem prawa budowlanego. Dlatego już dzisiaj warto pomyśleć o energooszczędnym domu i wyposażyć nasze okna w ciepłe profile podokienne – tzw. ciepłe parapety.
Polski rynek ciepłych parapetów to przede wszystkim firma Klinar, ale czym jest ciepły parapet? Jest to profil podokienny wykonywany z polistyrenu ekstrudowanego XPS lub twardego styropianu technicznego. Jego znakomite właściwości fizykochemiczne takie jak-wysoka wytrzymałość na ściskanie i niski współczynnik przewodzenia ciepła gwarantują bardzo wysoką jakość montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Zadaniem „ciepłego parapetu” jest uszczelnienie dolnego połączenia ramy okiennej z murem. Trudno przecenić zalety stosowania tego rozwiązania. Praktycznie przy pomocy jednego elementu uzyskujemy znakomite uszczelnienie dolnej ramy okna z otworem okiennym, jednocześnie przygotowując odpowiednio wyprofilowane podłoże pod parapet zewnętrzny i wewnętrzny. Montaż stolarki na „ciepłych parapetach” jest jednym z rozwiązań zawartych w najnowszej instrukcji Instytutu Techniki Budowlanej „Montaż okien i drzwi balkonowych.
Profil podokienny staje się produktem, po który ludzie świadomi jego zalet sięgają coraz częściej. Wiedza dotycząca materiałów i montażu okien ciągle wzrasta, zatem profil podokienny staje się naturalnym uzupełnieniem przy prawidłowym montażu okna.
„Trzeba uświadamiać klientów, że ciepły montaż to faktyczna oszczędność energii, co jest poparte wynikami badań, a jak świadomość coraz większej części Klientów będzie duża to przełoży się też na tą ekonomiczną część zagadnienia” – mówi właściciel firmy Klinar – Maciej Krawczyk.
Więcej informacji o ciepłych parapetach tutaj: www.klinar.pl