Ciepła belka garażowa – zastosowanie, montaż, korzyści

Często garaż w bryle budynku jest pomijany przez projektantów, wykonawców czy po prostu nieświadomych Inwestorów. Jak więc odpowiednio odizolować termicznie posadzkę w garażu? Belka uzupełniająca z purenitu pod bramę garażową z pewnością będzie najlepszym rozwiązaniem na wyeliminowanie mostka termicznego. Jak ją zamontować? Podpowiadają eksperci firmy Windoormatic – wszytko z Purenitu.

Purenit to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych w branży stolarki otworowej. Bardzo często stosowany jest jako podwalina pod okna i drzwi. Stanowi też doskonale rozwiązanie na obniżenie linii okien górą lub uzupełnienia po bokach.

   

Belka z purenitu idealnie sprawdza się także pod bramą garażową. Zamontowana w dolnej części, skutecznie oddziela posadzkę w garażu od zewnętrznego podjazdu (kostki brukowej, płyt czy betonu). Belkę purenitową bramy garażowej powinno się montować na wyrównanych podłożach przy użyciu dedykowanego kleju bez rozpuszczalnika. Na tak osadzoną belkę z purenitu możemy przykleić gres lub płytki.

Sama dylatacja między częścią zewnętrzna i wewnętrzną powinna być wypełniona tzw. elastomerem (silikon). Belka purenitowa musi być zabezpieczona od strony zewnętrznej membraną EPDM (hydroizolacja) na całej swojej szerokości. Membrana musi zostać połączona z hydroizolacją fundamentu, powinna też zachodzić na boczne ściany otworu bramy.

Firma Windormatic to uznany producent podwalin przeznaczonych głównie do montażu stolarki okiennej, drzwiowej, bram garażowych. W ofercie firmy znajdziemy gotowe rozwiązania tworzone pod indywidualne zmówienie jak purenitowy próg pod bramę garażową. Firma Windoormatic ora jej produkty z purenitu otrzymały wiele uznanych wyróżnień jak: Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2023 czy Innowator Podkarpacia 2022.

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.windoormatic.pl