Windmar okna z Pomorza

Windmar, salony sprzedaży stolarki otworowej prowadzone przez małżeństwo Pana Wojciecha i Marzenę Żelechowskich. Aby dowiedzieć się więcej o kulisach działalności i powstaniu firmy zaprosiliśmy do rozmowy Pana Wojciecha Żelechowskiego – właściciela salonów wyróżnionych w programie Rekomendowane Salony Okien i Drzwi. Wywiad przeprowadziła Aleksandra Kanderska ze StolarkaVIP.

Windmar Wojciech Żelechowski

for. Wojciech Żelechowski

Panie Wojciechu jakie były początki firmy?
Firma Handlowo Usługowa WINDMAR powstała 26 czerwca 2004. Na początku był to jeden salon w Tczewie, następnie otworzyliśmy kolejny salon w Chwaszczynie. Jesteśmy Autoryzowanym Salonem Sprzedaży firmy VETREX. Zajmujemy się sprzedażą i montażem okien z PVC, drewna i aluminium oraz związanych z nimi akcesoriów; rolet, żaluzji, markiz, parapetów, a także niezbędnych w każdym budynku mieszkalnym lub użytkowym bram garażowych oraz drzwi zewnętrznych.

Działacie Państwo na rynku lokalnym, ale jak duży jest to rynek, czy jest to Gdańsk czy też całe województwo?
Podstawowym terenem aktywności firmy WINDMAR jest przede wszystkim województwo Pomorskie oraz ościenne województwa: kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie. Najwięcej inwestycji mamy w takich miastach jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Kartuzy, Kościerzyna, Kwidzyn, , Malbork, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Starogard Gdański, Sztum, Wejherowo, a przede wszystkim Tczew.

Jakie są trendy w stolarce, czego obecnie poszukują konsumenci i czy Państwo spełniacie ich oczekiwania?
Funkcjonalne rozwiązania oraz energooszczędność to główne kierunki rozwoju współczesnego budownictwa. Świadomość klientów rośnie i wybierają energooszczędne produkty. Obecnie najmodniejsze są  drzwi tarasowe podnośno-przesuwne (HST), które po otwarciu nie zabierają cennej przestrzeni wewnątrz, to produkt cieszący się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo takie drzwi łączą wnętrze z otoczeniem, dzięki czemu taras i ogród stają się naturalnym przedłużeniem salonu. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami, możemy zaoferować naszym klientom najlepsze i innowacyjne rozwiązania, spełniając ich oczekiwania i marzenia.

Z kim współpracujecie?
Asortyment produktów, które oferujemy klientom pochodzi tylko od sprawdzonych i uznanych na rynku producentów. Okna firmy VETREX i POZBUD oraz KAEMDE, rolety i żaluzje od firm PORTOS, SELT oraz MIROLA, bramy garażowe HÖRMANN i WIŚNIOWSKI, drzwi VETREX, WIKĘD, CAL, POZBUD. Firmy te są gwarancją najwyższej jakości wyrobów. Cieszymy się, że wielu naszych zadowolonych klientów rekomenduje nasz salon, a także usługi i poleca je swoim znajomym. W naszej opinii jest to najlepsza forma reklamy.

Windmar rekomendowany salon okien i drzwi

For. Montaż okien firmy Vetrex potwierdzone badaniem na szczelność przez MLTB.

Panie Wojciechu, co Pana zdaniem tkwi w sile firmy Windmar? Co sprawia, że wyróżniają się Państwo na tle innych firm? Może profesjonalne doradztwo, profesjonalna ekipa montażowa?
Dzięki wysokim kompetencjom w zakresie sprzedaży i montażu okien z powodzeniem realizujemy najtrudniejsze zadania. Dysponujemy ekipą monterów o najwyższym poziomie kwalifikacji i kompetencji w zakresie montażu stolarki otworowej. Najlepszym potwierdzeniem ich umiejętności i doświadczenia jest wykonanie już w 2011 roku pierwszego w Polsce montażu okien w warstwie ocieplenia z wykorzystaniem systemu Illbruck MOWO.

Aby się wyróżnić, cały czas podnosimy swoje kompetencje, szkoląc się, śledząc nowinki montażowe a także produktowe, biorąc udział w targach a także współpracując z architektami. To pozwala nam zadowolić każdego klienta i spełnić jego marzenia o wymarzonym domu – wymarzonych oknach.  Do tego dochodzi profesjonalna obsługa klienta zarówno ta w salonie jak i na budowie.  Naszym klientom oferujemy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. W dzisiejszych czasach najważniejsze to kompleksowa obsługa klienta.

Najciekawsza realizacja, spektakularna realizacja, którą chciałby się Pan pochwalić?

W każdym miesiącu realizujemy kilka ciekawych inwestycji gdyż staramy się sprostać oczekiwaniom klientów, zarówno w doborze stolarki jak i jej montażu. Chciałbym się pochwalić jedną ostaniach jesiennych realizacji. Klient wybrał okna PVC firmy Vetrex V82 w najmodniejszym kolorze antracytowym, z  dwukomorowym pakietem szybowym, potrójnym układem uszczelek i eleganckimi klamkami. Montowaliśmy kilka okien jednoskrzydłowych, kilka witryn, suwankę Alversa. Oczywiście montaż został wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną, stosując najlepsze materiały do montażu. Na potwierdzenie naszych kompetencji montażowych przeprowadziliśmy badanie szczelności połączenia okna z ościeżem wykonane przez Mobilne Laboratorium Techniki Budowanej  z Wałbrzycha – oczywiście zakończone wynikiem pozytywnym.

Jakie jest motto firmy?
Motto firmy WINDMAR brzmi: „Nigdy nie podpiszemy się własną marką pod produktem lub usługą, która nie ma w sobie tego, co jest najlepsze w nas samych”.

Więcej informacji o firmie i produktach na stronie: www.windmar.com.pl