Timber prezentuje okna w domu modelowym

Pierwszy w Polsce Dom Modelowy Fakro posiada firma Timber z Cieszyna. Jest to nowa skala doświadczeń dla konsumenta. Stworzony został po to, aby dać sporą dawkę inspiracji architektonicznych oraz designerskich. Właściciele posiadają jeden z najbardziej nowoczesnych salonów, w poprzednim roku nagrodzony tytułem Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi. Pan Tomasz Bolek dziś udziela wywiadu Stolarce VIP. Zobaczcie!

Tomasz Bolek właściel rekomendowanego Salonu Timber w Cieszynie

Panie Tomaszu, kiedy to się zaczęło i jakie są efekty wprowadzenia takiej innowacji w Pana salonie?
Budowę Domu Modelowego Fakro rozpoczęliśmy w maju 2015 roku. Prace trwały trzynaście miesięcy. W czerwcu 2016 roku Dom Modelowy ujrzał światło dzienne. Jaki jest efekt? Posiadamy największą w Polsce ekspozycję okien dachowych. W naszym salonie zobaczyć mogą Państwo aż 19 różnych modeli okien Fakro. Na naszej stronie internetowej prezentujemy namiastkę tego, co czeka w naszym salonie. Efekty są namacalne, bo właśnie o możliwość kontaktu z produktem nam chodziło.

Nasi inwestorzy mogą kreować swoje pomysły pod wpływem wizyty w naszym salonie okien i drzwi na ul. Stawowej – w salonie, który mierzy 360m2, który zawiera wszystko co jest potrzebne do spokojnych zakupów łącznie z kącikiem dla dzieci. W konsekwencji jesteśmy liderem na rynku o czym świadczy ten pozytywny odbiór jakim jest na przykład tytuł Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi. Jesteśmy niezwykle dumni i wdzięczni za to, że możemy się tak prężnie rozwijać.

Czy takie rozwiązanie jest dopasowane do pracy z klientem indywidualnym?
Jak najbardziej, ale odbiorcami naszej oferty w równej mierze są firmy deweloperskie, firmy budowlane, odbiorcy hurtowi, składy budowlane oraz biura projektowe. Zawsze indywidualnie podchodzimy do każdego zamówienia. 27 000 sprzedanych okien jest dowodem, że jesteśmy najczęściej wybieraną firmą na Śląsku Cieszyńskim. Dziękujemy, to każdy inwestor osobna się do tego przyczynił. Zwyczajnie wierzymy, że każdy dom zasługuje na naprawdę dobre okna czy drzwi.

Wnętrze rekomendowanego salonu w CieszynieWnętrze rekomendowanego salonu okien i drzwi w CieszynieWnętrze rekomendowanego salonu Timber w CieszynieRekomendowany salon okien i drzwi Timber z CieszynaProfesjonalan obsługa klienta w Salonie Okien Timber w Cieszynie

Zdecydowanie aktualny lider na rynku. Czy myśli Pan, że taki stan uda się utrzymać? Jak tego dokonać?
W branży istniejemy od 27 lat, doświadczenie nauczyło nas wiele o stolarce otworowej. Utrzymanie takiego statusu jaki mamy teraz na pewno nie będzie łatwe, ale od samego początku prowadzenie firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami. Przez te lata udało nam się nawiązać współpracę ze znakomitymi producentami takimi jak Fakro. Tytuł autoryzowanego partnera, jest już poważnym fundamentem. Przez tan czas stale staramy się zabezpieczać przyszłość zarówno swoją jak również bagaż doświadczeń wykorzystujemy by uchronić naszych klientów przed wieloma błędami. Taki sposób działania pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Tak, ale błędy chyba zdarzają się najlepszym co wtedy?
Błędy zdecydowanie zdarzają się nawet najlepszym. Jednak na określenie „najlepszy” pracuje się umiejętnością zareagowania na te błędy, a przede wszystkim umiejętnością przewidzenia ich wcześniej, wtedy właśnie mimo wszystko można ich uniknąć. Chcemy mieć pewność, że nic nie odbije się na projektach naszych inwestorów. Dlatego przykładamy dużą wagę do montażu. Lepiej unikać niesprawdzonych ekip montażowych. Timber gwarantuje niezawodność oraz czystość po montażu, dzięki własnej odpowiednio przygotowanej grupie montażowej.

Timber z Cieszyna realizacje

Jako autoryzowany partner Fakro rozumiem, że specjalizujecie się w oknach dachowych?
Jak najbardziej, tak jak wspominałem jesteśmy wyposażeni w szeroką gamę okien dachowych. Ale poza okna dachowymi , można w naszej ofercie znaleźć można znacznie więcej, okna PVC i rolety firmy Oknoplast, okna drewniano-aluminiowe firmy Fakro Innoview, drzwi wewnętrzne produkcji Porta, drzwi wejściowe Parmax, bramy garażowe Wiśniowski – podaję jako przykłady. Wszystkie produkty z naszej ofert pochodzą od najbardziej renomowanych producentów stolarki otworowej.

A co z montażem?
Mówi się, że 50% sukcesu to dobry produkt a drugie 50% to prawidłowy montaż. Dlatego mamy własne ekipy montażowe, które ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w wielu szkoleniach. Timber to gwarancje niezawodności. Dlatego na potwierdzenie otrzymaliśmy tytuł Ambasadora Dobrego Montażu Okien i Drzwi od firmy Illbruck.

Na co stawia salon stolarki otworowej Timber?
Gwarancja i troska, a wszystko w trosce o użytkownika i jego najbliższych. Robimy to po to, by dom był symbolem bezpieczeństwa i komfortu.

Więcej informacji na temat oferty na stronie: www.timber.pl