Sega Okna – 5-gwiazdkowy salon okien i drzwi

„Z największą przyjemnością stawiam 5 gwiazdek!!! Za pełen profesjonalizm Pani Ani przy doradztwie i wyczerpującej prezentacji przepięknych okien i drzwi oraz Panom za terminowe i fachowe wykonanie zlecenia zgodnego z zamówieniem”. Takie rekomendacje tylko uskrzydlają. Co należy zrobić, aby je otrzymywać opowie właściciel firmy Sega Okna Pan Sebastian Grzywa.

Sebastian Grzywa właściel Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi Sega OknaPanie Sebastianie jak wspomina Pan swoje początki w branży okien i drzwi? Od kiedy Pan pracuje w naszej branży, jak wyglądała Pana droga do sukcesu?

Doświadczenie zawodowe w branży stolarki budowlanej zdobywałem już od 1997r.  Przez 5 lat pracowałem na produkcji. To pozwoliło mi na zdobycie wielu nowych umiejętności, które później mogłem wykorzystywać na innych stanowiskach. Przede wszystkim zarządzanie czasem, umiejętność pracy w zespole, cierpliwość i zaangażowanie. Poznałem również zasady funkcjonowania i procesy produkcyjne.

A później…

Kolejnym krokiem w mojej zawodowej karierze była praca na stanowisku przedstawiciela handlowego. Byłem odpowiedziany za pozyskiwanie nowych klientów dla przedsiębiorstwa, zawieranie umów, obsługa klienta czy utrzymywanie kontaktów z obecnymi klientami. Na moich barkach spoczywało również budowanie wizerunku firmy, czyli to, jak będzie postrzegana przez klientów, społeczeństwo czy konkurencję.

Obserwując potrzeby rynku postanowiłem założyć własna działalność gospodarczą. Moim marzeniem było zbudowanie firmy, do której klienci sami będą zgłaszali się po okna. I tak w 2003r otworzyłem mały punkt handlowy zajmujący się sprzedażą okien i drzwi.  Z roku na rok przybywało nam zadowolonych klientów, rozszerzyliśmy nasz asortyment.

Sega Okna rekomendowany salon okien, dzrwi, bram, rolet

Do kogo skierowana jest państwa oferta, z kim współpracujcie, z jakimi dostawcami, jak ich dobieracie, czym się sugerujecie?

Sega Okna świadczy swoje usługi na terenie województwa śląskiego oraz w sąsiednich województwach. Specjalizujemy się w sprzedaży hurtowej i detalicznej stolarki okienno-drzwiowej oraz montażu okien. W naszej ofercie są okna PCV, drzwi, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, parapety, a także bramy garażowe. Współpracujemy z najlepszymi producentami ogólnopolskimi jak i lokalnymi, którzy kładą nacisk na jakość oferowanych produktów. Naszym salonie oferujemy okna firmy EKO-OKNA, PETECKI,okna dachowe firmy FAKRO, drzwi zewnętrzne firmy GERDA i KOMSTA, natomiast rolety firmy FILL i VERTEX.

Jakie trendy Panują Pana zdaniem obecnie w branży? Jakie produkty cieszą się obecnie największym zainteresowaniem ze strony klienta?

Już od kilku lat modne są duże przeszklenia. Pragniemy otwierać swoje wnętrza na ogród i wpuszczać do nich więcej światła. W projektowaniu budynków nieprzerwanie modny jest minimalizm, popularne są proste i minimalistyczne profile.  Warto także wspomnieć o tzw. ciepłym montażu, czyli montażu trójwarstwowym, który staje się standardem.

Ekologia i energooszczędność to kolejne trendy, które widoczne są również w samym rynku stolarki otworowej. Zaostrzające się przepisy dotyczące parametrów okien, sprawiają, że popyt na okna energooszczędne nie maleje, wręcz przeciwnie. Doskonałe parametry termoizolacyjne przyczyniają się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie oraz zanieczyszczenia powietrza.

 Panie Sebastianie, co Pana zdaniem stanowi o sile firmy Sega Okna? Czym się wyróżniacie na tle konkurencji, szczególnie w swoim regionie? Dlaczego warto właśnie u państwa kupić okna, drzwi, bramę, etc.?

Wieloletnie doświadczenie, wiedza, wysoka jakość i estetyka oferowanych produktów, konkurencyjne ceny, opieka pogwarancyjna – to główne atuty, które pozwoliły Nam wypracować stabilną pozycję na rynku oraz zdobyć zaufanie grona klientów. Do każdego interesanta podchodzimy indywidualnie dzięki czemu możemy dopasować ofertę do najbardziej wymagających klientów. Naszą motywacją są zadowoleni klienci, którzy dzięki poleceniom przynoszą kolejne zamówienia. Gwarantujemy wysoką jakość produktów, sprawną realizację i terminowość zamówień oraz profesjonalny montaż.

 Co według Pana, jest najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach?

Rynkowy sukces firmy zależy od pracowników, od ich nastawienia i motywacji do działania. W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw zrozumiało, że bardzo ważnym elementem w zarządzaniu firmą jest umiejętność wykorzystania wiedzy i odpowiedniego zarządzania nią.  Dlatego nasz zespół stanowią wykwalifikowani pracownicy, którzy ciągle podnoszą swoje umiejętności i wiedzę, która ma służyć potencjalnemu klientowi przy wyborze drzwi, okien, bramy czy żaluzji. Bierzemy udział w szkoleniach produktowych organizowanych przez naszych partnerów, ale także w spotkaniach branżowych jak Konwenty Stolarki VIP.

Czy salony z wieloma markami producenckimi mają przyszłość?

Posiadamy salon niezależny posiadający ofertę wielu producentów. Od początku naszej działalności chciałem budować własna markę na rynku lokalnym i mam nadzieję, że nam się to udało. W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, liczymy na to, że kiedy podejmujemy decyzję o zakupie i wymianie okien, drzwi, bramy, zostaniemy kompleksowo obsłużeni. Dlatego zmierzamy do tego, aby usatysfakcjonować klienta i dać mu kompletną ofertę a tym samym gwarancję, że dokonał dobrego wyboru. Tak więc moim zdaniem Salony multibrendowe są przyszłością naszej branży.

O co, z profesjonalną obsługą klienta?

Profesjonalna obsługa klienta i profesjonalny montaż – to kierunek, który nam przyświeca od początku działalności. Nie ma dobrej transakcji bez satysfakcji konsumenta. Oferta produktowa musi być dopełniona profesjonalizmem naszym, czyli właścicieli i naszych pracowników.

 Jeśli miałby Pan określić jednym zdaniem Firma Sega to…. To co by Pan powiedział?

Firma „SEGA”: TO ZESPÓŁ OSÓB Z PASJĄ DLA KTÓRYCH DOBRO KLIENTA JEST ZAWSZE NA I MIEJSCU.

Więcej informacji o ofercie firmy Okna Sega: www.oknasega.pl