Nowoczesne okna, drzwi czy bramy garażowe

Nowoczesne okna, drzwi czy bramy garażowe zapewniają użytkownikom szereg korzyści, które powodują, że korzystanie z nich jest komfortowe i bezpieczne. Producenci oferują też swoje wyroby w ramach rozwiązań systemowych. Dla konsumentów oznacza to łatwiejszy wybór, jednolity design poszczególnych elementów i możliwość wzbogacenia stolarki otworowej o dodatkowe komponenty, zwiększające jej funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Zgodnie z oczekiwaniami współczesnego odbiorcybrama wyposażona w napęd elektryczny, nowoczesne okna, drzwi czy brama garażowa powinna być:

      • wygodna w użyciu,
      • estetyczna,
      • bezpieczna,
      • łatwa w montażu
      • dostępna w przystępnej cenie.

Rozwiązania systemowe pozwalają producentom na poszerzenie gamy ich wyrobów i dobrze odpowiadają na potrzeby konsumentów. Możliwość wyboru rozwiązań systemowych, w których poszczególne elementy są do siebie odpowiednio dopasowane, zarówno pod względem technicznym, jak i w zakresie estetyki, stanowi udogodnienie dla użytkowników. Oznacza prostszy montaż, spójny design, bezpieczeństwo użytkowania, a także łatwiejszy wybór. Jest to korzystne również z punktu widzenia producentów, którzy w ramach systemu mogą zaproponować odbiorcom kompleksową ofertę swoich wyrobów.

Systemowa ochrona

Wybierając system rozwiązań pochodzących od jednego producenta, mamy pewność, że wchodzące w jego skład elementy będą do siebie pasować i razem współgrać, tworząc funkcjonalną całość. Dobrym przykładem jest tu zakup bramy wyposażonej w napęd elektryczny. Każdy z tych produktów można nabyć osobno u różnych producentów. Należy jednak pamiętać, że może się to wiązać z zakłóceniem prawidłowego funkcjonowania bramy – tłumaczy Krzysztof Horała, Prezes Hörmann Polska, firmy produkującej bramy, drzwi i napędy. Działanie bramy i napędu oferowanych w ramach jednego systemu zostało przebadane i certyfikowane wspólnie, przy uwzględnieniu współpracy tych dwóch elementów.

Zakupione osobno brama i napęd nie posiadają wspólnego badania i są montowane praktycznie tylko na odpowiedzialność montera. Przekłada się to na poziom bezpieczeństwa użytkownika oraz na długość eksploatacji wyposażonej w taki napęd bramy. W ramach rozwiązań systemowych firma Hörmann oferuje nowoczesny dwukierunkowy system sterowania radiowego umożliwiający obsługę bramy garażowej, bramy wjazdowej, drzwi, okien czy rolet. Zapewnia on maksymalny komfort obsługi i pełne bezpieczeństwo. System wykorzystuje specjalny sposób kodowania sygnału, który praktycznie uniemożliwia przechwycenie go przez potencjalnego włamywacza.

niski próg RotoWygodny dostęp do budynku

Rozwiązania systemowe obejmują także elementy wpływające na walory użytkowe całej konstrukcji, na przykład progi. Mają one duży wpływ na szczelność i funkcjonalność drzwi. Dostępny w naszej ofercie system niskich progów do drzwi wejściowych i balkonowych z izolacją termiczną to wygodne rozwiązanie.  Rozwiązanie to spełnia wymogi budownictwa bez barier. Ich wysokość nad gotową podłogą po zamontowaniu nie przekracza 20 mm. Jednocześnie stanowią one skuteczną barierę dla ucieczki energii cieplnej – mówi Andrzej Wróblewski, ekspert ds. technologii okien i drzwi Roto. To rozwiązanie systemowe jest dostępne w 15 wariantach głębokości zabudowy – od 40 do 140 mm.

Progi mogą być stosowane do drzwi wykonanych z praktycznie każdego materiału tj. drewna, aluminium czy też PVC, otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz. W skład systemu Roto wchodzą wszystkie elementy niezbędne do wykonania progu i uzyskania właściwych parametrów cieplnych. Są to np. profile poszerzające, podporowe czy odwadniające, folia przeciwwilgociowa. Co ważne, producenci mogą także skorzystać z elementów umożliwiających odpowiednie połączenie progu z ościeżnicą: różnorodnych łączników progu i łączników słupa, dopasowanych do konkretnych systemów profili. Zamontowany w ten sposób próg będzie zapewniał wygodny dostęp do budynku i niezawodne działanie przez długie lata.

Świat się zmienia, a wraz z nimi zmieniają się wyroby, z których na co dzień korzystamy. Rozwiązania systemowe z zakresu stolarki otworowej niosą ze sobą korzyści zarówno dla producentów, jak i dla potencjalnych nabywców, którzy nie muszą już wybierać spośród różnorodnych i często nie pasujących do siebie elementów. Jeśli zdecydujemy się na produkty sprawdzonych i renomowanych firm, otrzymamy gwarancję wysokiej jakości i wieloletniego użytkowania.