Rekomendowany lider z Niepołomic – Oknopol

Już od 2021 powszechne stają się wymogi WT2021 (nowe warunki techniczne), przerażenie, niepewność? Czy to wpłynie na liderów naszego rynku? Z jednym z nich mamy szansę dziś porozmawiać. Ze Stolarką VIP rozmawia Pan Grzegorz Dumieński, właściciel firmy OKNOPOL Niepołomice – Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi.

Oknopol najlepszy salon okien i drzwi z Niepołomic

Grzegorz Cendrowski Stolarka VIP: Panie Grzegorzu co się zmieniło od naszej ostatniej rozmowy z Państwem w 2018 roku (wywiad)?

Grzegorz Dumieński Oknopol: Od naszej ostatniej rozmowy świętowaliśmy już 20-lecie firmy. Wraz ze stażem nasz salon doskonale się rozwija, a przy ogólnym obrocie sprzedaż jest stabilna z tendencją wzrostową z roku na rok. Nasze wcześniejsze decyzje dotyczące wyboru okien zapewniających maksymalną izolację termiczną i energooszczędność sprawiły, że ustawa, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku nie stwarza dla nas żadnego ryzyka. Realizujemy wymagania WT2021 już od jakiegoś czasu, pomimo że dopiero teraz wymogi te stają się obowiązkowe.

Grzegorz Cendrowski : Domyślam się, że musi Pana również niezwykle cieszyć, że w 2021r. wśród standardów rynkowych będzie również ciepły montaż? Właśnie ten wątek intensywnie poruszaliśmy 2 lata temu.

Grzegorz Dumieński: Dokładnie jak już wspominałem 2 lata temu, ciepły montaż to metoda, która daje gwarancję, że zakupione okna będą spełniać swoje parametry. Już od kilku lat informowaliśmy naszych klientów o korzyściach, jakie wynikają z jego zastosowania. Klienci przekonywali się, by zainwestować w takie rozwiązanie, ponieważ montaż w systemie warstwowym zapewnia wysoką szczelność oraz chroni przed niekontrolowanymi stratami ciepła. Teraz jest to tylko stabilizacja tej sytuacji i otwieranie oczu na następne nowe i jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania. Naszym głównym dostawcą okien jest producent Okno-Pol Kraków, ponieważ nasze firmy łączy duch odkrywczości w poszukiwaniu coraz lepszych rozwiązań w każdym aspekcie stolarki budowlanej, włącznie z montażem.

Grzegorz Dumieński właściel Rekomendowanego salonu okien i Drzwi Oknopol z Niepołomic

Na zdjęciu: Grzegorz Dumieński właściciel Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi Oknopol z Niepołomic

Grzegorz Cendrowski : Początki waszej firmy koncentrowały się wokół okien plastikowych, jak jest teraz czego szukają inwestorzy?

Grzegorz Dumieński: Najpowszechniej wykorzystywane przez polskich konsumentów są okna aluminiowe, które są też rozwiązaniem optymalnym, ekologicznym, trwałym i estetycznym. Współczesne okna są zupełnie inne niż te sprzed kilkunastu, czy choćby kilku lat. Ogromny postęp, jaki dokonał się w ich produkcji, przyniósł udoskonalenie techniczne. Zmiany obejmują zarówno wygląd okien, jak i pełnione przez nie funkcje. W swojej ofercie posiadamy okna na systemach firm Aliplast, Aluprof i Schüco, których atutem jest wytrzymałość mechaniczna, trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne, niezawodność i wysoka estetyka. Okna aluminiowe umożliwiają zastosowanie szyb termoizolacyjnych, antywłamaniowych, dźwiękoszczelnych oraz szyb ornamentowych. Dają również duże możliwości pod względem konstrukcyjnym, dlatego coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Oczywiście okna aluminiowe to nie jedyny element naszego asortymentu, gdyż w swojej ofercie posiadamy okna PVC, drzwi wejściowe, bramy garażowe, rolety zewnętrzne, czy żaluzje fasadowe.

Grzegorz Cendrowski: Z tego co Pan mówi, dla firmy OKNOPOL Niepołomice istotne jest odpowiadanie na potrzeby klienta. W jaki sposób udaje się Wam realizować taką politykę firmy?

Grzegorz Dumieński: W prowadzeniu salonu kluczem z pewnością jest odpowiednio dobrany asortyment. W naszym salonie znaleźć można systemy energooszczędne, drzwi tarasowe podnoszono – przesuwne, okucia antywłamaniowe, okucia bezpieczne dla dzieci i wiele innych. Wybierając drzwi zewnętrzne można przebierać w ofercie największych polskich i światowych producentów jak: Hörmann i Wiatrak. Starannie dobrany asortyment pozwala w jednym miejscu dokonać kompleksowego zakupu okien, drzwi czy bramy garażowej zarówno odbiorcom indywidualnym, jak i podmiotom realizującym większe inwestycje. Dodatkowo nasz salon już od dawna specjalizuje się w montażu w systemie warstwowym, czy też montażu w warstwie ocieplenia, dzięki czemu ilość zrealizowanych inwestycji zbudowała zaufanie do naszej firmy.

Grzegorz Cendrowski :Dlaczego tak ważne jest rozumieć potrzeby klienta, czy to oznacza stale się dopasowywać?

Grzegorz DumieńskiTo odbiór klientów decyduje o naszej pozycji na rynku. Nie chodzi tu o dopasowywanie w sensie podporządkowywania, lecz o budowanie partnerskiej relacji. To potrzeba jest matką wynalazku. Z naszymi inwestorami chcemy być blisko, dzięki czemu wiemy jakie są ich potrzeby, a oni wiedzą, że nam na tej wiedzy zależy. Staramy się uczestniczyć w życiu społeczności, ogromną radość sprawiło mi uczestniczenie w apelu dotyczącym bezpieczeństwa na drodze, który odbył się w szkole podstawowej. Pomogliśmy zapewnić dla każdego ucznia odblaski do bezpiecznego poruszania się.

Grzegorz Cendrowski: Co jeszcze ma znaczenie? Jak dobieracie sobie dostawców, czym się sugerujecie?

Grzegorz Dumieński: Głównym dostawcą stolarki już od 2000 roku jest Okno-Pol Kraków i dlatego podam go za przykład. Okna PVC i ślusarka aluminiowa spełniają wszystkie wymagania stawiane współczesnemu budownictwu, czym poświadczają certyfikaty i aprobaty akredytowanych jednostek badawczych – takie same podejście prezentujemy do każdego naszego dostawcy. Wymagamy gwarancji jakości i szukamy producentów, którzy również tego od siebie wymagają.

Salon Oknopol

Salon Okien i Drzwi Oknopol przy ul. Grunwaldzkiej 11 w Niepołomicach

Grzegorz Cendrowski: Panie Grzegorzu, co Pana zdaniem tkwi w sile firmy OKNOPOL? Co sprawia, że wyróżniają się Państwo na tle innych firm?

Grzegorz Dumieński: Myślę, że jednym z elementów jest nasze nieprzerwane dążenie do samorozwoju. Pracownicy firmy nieustannie uczestniczą w seminariach, sympozjach i konwentach, również tych organizowanych przez Stolarkę VIP, gdzie poznają nowinki z branży. Grupy montażowe przechodzą szkolenia potwierdzone autoryzacją. Dodatkowo każda z grup specjalizuje się w montażu innego asortymentu. Nabywcy mogą mieć pewność, że zakupione przez nich produkty zostaną zamontowane zgodnie z zaleceniami producenta co pozwoli na ich prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat.

Grzegorz Cendrowski : Najciekawsza realizacja, spektakularna realizacja, którą chciałby się Pan pochwalić?

Grzegorz Dumieński: Realizacje, dające nam największą satysfakcję to te, które wymagają niestandardowych rozwiązań, projekty pozwalające na wykazanie się nam w pełnej krasie naszym szerokim doświadczeniem i umiejętnościami. Jednocześnie nie ma takich projektów, których nie jesteśmy w stanie wykonać jak na przykład wymiana tylko kilku okien. Każdy projekt traktujemy z równym zaangażowaniem. ( red. Poniżej film z montażu firmy Oknopol)

Grzegorz Cendrowski :Jeśli miałby Pan określić jednym zdaniem Firma OKNOPOL to…. to co by Pan powiedział

Grzegorz Dumieński: OKNOPOL to rzetelna firma. Nam warto zaufać.

Grzegorz Cendrowski: Dziękuję za rozmowę.

Grzegorz Dumieński: Ja również dziękuję .

Więcej informacji o rekomendowanym salonie okien i drzwi Oknopol z  Niepołomic na stronie: www.oknopol.pl