Nova BP – nowe horyzonty

Jak prowadzić najlepszy Salon Okien i Drzwi? 100 m2 powierzchni wystawowej, 100 modeli drzwi do obejrzenia i 100% zaangażowania w obsługę klientów. Piotr Pakulski prezes zarządu NOVA BP z Legionowa w kilku odpowiedziach odkryją tajemnicę siły swojej firmy. Dlaczego warto wybrać Nova BP.

Fot. Piotr Pakulski, prezes Nova BP

Fot. Piotr Pakulski, prezes Nova BP

Panie Piotrze rozwój Państwa firmy jest bezsprzecznie niezwykle dynamiczny. Jakie były jej początki?
Firma powstała ponad 20 lat temu, w ofercie firmy znajdowały się wówczas okna PVC oraz usługi montażowe. Początkowo firma mieściła się w małym lokalu przy ulicy Jagiellońskiej. Ponieważ nasza oferta bardzo szybko się poszerzała o kolejne produkty takie jak parapety wewnętrzne i zewnętrzne, okna drewniane i aluminiowe, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, rolety materiałowe, żaluzje, moskitiery, rolety zewnętrzne, drzwi antywłamaniowe, bramy garażowe, musieliśmy zmienić lokal na większy i przez kolejne osiem lat firma mieściła się przy ulicy Sowińskiego w budynku „ANAT” w Legionowie. W 2008 roku zmieniliśmy lokal na jeszcze większy i tak obecnie biuro mieści się przy jednej z głównych ulic Legionowa w nowoczesnym budynku (na zdjęciu) z dogodnym parkingiem dla samochodów.

Czy w przypadku firmy jaką jest salon okien i drzwi, miarą sukcesu biznesowego jest innowacyjność salonu?
Celem salonu okien i drzwi są dobre wyniki sprzedaży, inwestowaliśmy w rozwój naszego salonu po to by móc trafiać do jak największej liczby odbiorców, jednocześnie nadając naszym usługom status premium. Innowacyjność tutaj to z jednej strony poprawa jakości obsługi, z drugiej większy metraż, a więc więcej modeli produktów. Dzięki dużej powierzchni wystawowej można obejrzeć większość oferowanych przez nas produktów. Na wystawie mamy około 100 sztuk drzwi, wszystkie okna z najnowszej kolekcji, bramę garażową oraz ekspozycje rolet i żaluzji.

Jak tak ogromny wybór działa na klienta? Czy to nie przytłacza?
Nikt nie mówił, że budowa domu będzie łatwa (uśmiech) To oczywiście żart. Podejrzewam, że tak duży wybór, a dodatkowo w tak ważnej sprawie może utrudniać decyzję. Dlatego właśnie nasi klienci mają dostęp do naszej oferty cały czas na stronie internetowej, gdzie mogą dokonać pierwszej analizy, ponadto gwarantujemy pomoc w postaci wyspecjalizowanej obsługi. Zwracamy uwagę na to w jakich warunkach inwestor później będzie korzystał z produktu, na jakich parametrach najbardziej mu zależy i pomagamy w doborze najlepszych rozwiązań.

Nova BP _ Rekomendowany salon Okien i Drzwi z Legionowa

Natomiast zgromadzenie takiej oferty, to też nie lada sztuka.
Od początku naszej działalności przyświecała nam idea salonu, w którym klient zostanie odsłużony kompleksowo. Naszych patentów handlowych wybraliśmy nie przypadkowo, gdyż uważamy, że oferują najlepsze produkty a celem naszej firmy jest dostarczanie naszym klientom produktów najwyższej jakości. Przez te wszystkie lata udało nam się nawiązać współpracę z najlepszymi firmami branży budowlanej takimi jak: OKNOPLAST Kraków – okna PVC, POZBUD – okna drewniane; POL-SKONE – drzwi wewnętrzne i zewnętrzne; PORTA, DRE, CENTURION, INTENSO – drzwi wewnętrzne; GIPSY KINGS – drzwi szklane; PARMAX, WIKĘD, MARTOM, WIATRAK, DOORSY, ALUHAUS – drzwi zewnętrzne.; GERDA – której jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem drzwi antywłamaniowe, a także z firmami KRISPOL, HÖRMANN i NOVOFERM produkującymi bramy garażowe. W swojej ofercie posiadamy również pełny asortyment osłon okiennych firmy Anwis: żaluzje, rolety, plisy, moskitiery, rolety zewnętrzne oraz bogaty wybór parapetów wewnętrznych i zewnętrznych.

W waszej ofercie wyraźnie widać, że stawiacie na design. Czy są jakieś produkty, którymi możecie się pochwalić?
W trendach utrzymują się aranżacja pomieszczeń typu Loft. Nasza propozycja, zdaje się wciąż niezwykle nowatorska na rynku. Wprowadziliśmy do naszego asortymentu innowacyjny produkt jakim są drzwi i przeszklenia stalowe. Drzwi i witryny „loftowe” idealnie komponują się zarówno w industrialnych wnętrzach jak i w nowoczesnych, eleganckich przestrzeniach. Stanowią doskonały sposób na wydzielenie pomieszczeń, nie ograniczając przy tym dostępu do światła dziennego.

Konstrukcje „loftowe” są ponadto wyjątkowym elementem dekoracyjnym i nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Realizujemy projekty zarówno do wnętrz mieszkalnych jak i do powierzchni biurowych czy komercyjnych. Surowy wystrój wnętrza to typowy styl dla aranżacji loftowych. Żeby dodać wnętrzom nieco nowoczesności i przełamać oszczędność w dodatkach, stosuje się przeszklenia loftowe. Dzięki nim można podzielić przestrzeń na strefy, optycznie ją otworzyć oraz wpuścić do pomieszczenia naturalne światło. W ofercie mamy kompletne wyposażenie do wnętrz loftowych, dlatego możemy zaoferować: przeszklone ścianki działowe, duże okna industrialne, drzwi loftowe przesuwane lub otwierane.

20 lat doświadczenia w branży stolarki otworowej to niemało, co jeszcze uważacie za element Waszej siły jako firmy?
Myślę, że nie należy lekceważyć istoty montażu, ponieważ to od niego zależy czy okna będą realizować wszystkie swoje parametry. Posiadamy doświadczone ekipy montażowe, które świadczą oprócz pomiarów i usługi montażu usługi doradztwa technicznego. Nasi montażyści cyklicznie korzystają ze szkoleń co procentuje wysoką jakością usługi. Proponujemy oprócz standardowego montażu okien i drzwi montaż energooszczędny; tzw. „ciepły montaż” z zastosowaniem folii paroprzepuszczalnych i paroizolacyjnych oraz taśm rozprężnych. Nie zapominamy również o serwisie – gdyż aby okna funkcjonowała długie lata trzeba je serwisować.

Panie Piotrze, Nova BP posiada wiele certyfikatów m.in. tytuł VIP Rekomendowany Salon Okien i Drzwi. Czy takie certyfikaty mają znaczenie w pracy firmy?
Są to Znaki Jakości, które stanowią dodatkowy motor do działania dla naszej firmy. Taka konfrontacja z niezależną i specjalistyczną oceną jest niezwykle istotna dla rozwoju firmy. Dodatkowo Konwenty organizowane przez Stolarka VIP to dla nas okazja do szkoleń i praktykowania networkingu. Aby móc utrzymać innowacyjność rozwiązań w salonie, Nova BP stale szuka nowych możliwości rozwoju.

To może ostatnie pytanie, jaka jest Panów żelazna zasada, którą kierujecie się w pracy?
Stałe dążenie do najwyższej jakości usług dla naszych Klientów.