Lider jakości w regionie – wywiad.

Rekomendowane Salony Okien i Drzwi to certyfikat jakości produktów i obsługi klienta. Mają go najlepsi z najlepszych, a do nich należy firma ABR z Michałowa-Reginowa, salon firmy Krispol. Takie wyróżnienie nie jest dziełem przypadku, gdyż osoby prowadzące salon oraz ich pracownicy to prawdziwi profesjonaliści i pasjonaci. Wywiad, który udzielili nam Państwo Radosław i Joanna Cypryańscy, nie pozostawia wątpliwości, że klienci kupujący okna, drzwi, bramy czy rolety są w doskonałych rękach. To małżeństwo, ci właściciele mają wiele do powiedzenia. Więcej na ten temat w wywiadzie, który gorąco polecamy.

Grzegorz Cendrowski (Stolarka VIP): Firma ABR to renomowany salon okien i drzwi, bram, rolet etc. To także certyfikowany Rekomendowany Salon Okien i Drzwi. Jak, kiedy i gdzie zaczęła się Państwa przygoda z oknami?
Joanna K Cypryańska: Z branżą budowlaną oboje jesteśmy związani od dawna. Osobiście w tym roku obchodzę jubileusz 25-lecia prowadzenia działalności gospodarczej w tej dziedzinie. Początki były związane ze sprzedażą i montażem bram garażowych i przemysłowych oraz automatyki. 20 lat temu podjęliśmy owocną współpracę z firmą KRISPOL, która stała się naszym głównym dostawcą. Kiedy 12 lat temu KRISPOL wprowadził do swojej oferty stolarkę okienną, naturalną rzeczą było dołączenie jej do naszego portfolio. Wtedy też podjęliśmy decyzję, że naszym wiodącym profilem działalności będzie kompleksowa dostawa i montaż stolarki dla budownictwa jednorodzinnego.

Grzegorz Cendrowski: To już lata tradycji w sprzedaży okien i drzwi, montażu i serwisu, ale także, a może przede wszystkim, w obsłudze wymagającego klienta. Czym Wasz salon wyróżnia się, zwłaszcza na tle konkurencji, dlaczego ABR?
Radosław Cypryański: Od wielu lat jesteśmy liderem jakości na rynku i to jest naszym głównym atutem, który wyznacza wszystkie nasze działania. Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby w całym procesie obsługi nasi klienci czuli się komfortowo i bezpiecznie. W optymalny sposób wspomagamy inwestorów w trudnych wyborach. W pracy najważniejszy jest dla nas człowiek i jego potrzeby, a współpracę każdorazowo tworzymy w oparciu o wzajemne zaufanie i zrozumienie. Przyjazne, często wieloletnie relacje z naszymi klientami to klucz do sukcesu.

Za zdjęciu Joanna K Cypryańska

  Grzegorz Cendrowski: Pani Joanno, jest Pani z wykształcenia architektem. Z pewnością wykorzystuje Pani swoją wiedzę w kontaktach z klientami.
Joanna K Cypryańska: Z wykształcenia jestem projektantką wnętrz. Dzięki wiedzy architektonicznej na co dzień pomagam moim klientom rozwiązywać problemy związane z funkcjonalnością i estetyką ich nowego domu. Na etapie budowy tego typu doradztwo pozwala niejednokrotnie na korzystne zoptymalizowanie kosztów nie tylko samej stolarki, ale również wielu innych etapów inwestycji oraz uniknięcie błędów projektowych i wykonawczych

Grzegorz Cendrowski: Firma ABR to firma rodzinna: mąż i żona i oczywiście inni pracownicy. Jaki jest podział obowiązków i kto odgrywa jaką rolę w firmie. Czy da się pogodzić życie prywatne z zawodowym?
Joanna K Cypryańska: Firmę prowadzę wspólnie z mężem, który ma na swojej głowie część techniczną, związaną z doradztwem, pomiarami, prawidłowym montażem, logistyką oraz zapleczem technicznym. W działaniach wspomaga go nasz znakomity kierownik Rafał oraz pozostali monterzy. W naszym Salonie Sprzedaży dla wyrównania energii w firmie pracują wraz ze mną same kobiety. Ponieważ uwielbiam kontakt z ludźmi, naturalnie moją główną rolą jest indywidualne doradztwo produktowe. Dodatkowo zajmuję się działaniami marketingowymi związanymi z prowadzeniem mediów społecznościowych i strony internetowej oraz pracami administracyjnymi, które są konieczne przy prowadzeniu firmy. Pozostałe koleżanki pracujące razem ze mną mają podzielone role. Agata jest doradcą handlowym klienta. Do jej zadań należy również obsługa reklamacji. Druga koleżanka pełni funkcję asystentki, wspomagając nasze działania handlowe związane z obiegiem dokumentów sprzedażowych i magazynowych, pilnowaniem zakupów i stanów magazynowych oraz dbaniem o wizerunek naszego biura.
Oboje z mężem mamy wiele wspólnych cech. Poza zamiłowaniem do branży budowlanej, jesteśmy również zdyscyplinowanymi perfekcjonistami i tytanami pracy, więc w wielu aspektach to dla nas idealne połączenie. Na szczęście różnimy się talentami i nabytymi umiejętnościami. Dlatego zarówno w pracy, jak i w domu mamy podzielone zadania i raczej nie wchodzimy sobie w kompetencje. To jest bardzo wspierający układ, ale jak wiadomo, wiadomo… nie wszystko złoto co się świeci, ponieważ wiele tematów związanych z pracą przenosimy na nasze prywatne relacje i wówczas nie zawsze jest kolorowo…

Grzegorz Cendrowski: Pani Joanno, kilka tygodni wstecz zdobyła Pani wyjątkowe wyróżnienie LIDER PROFESJONALNEGO DORADZTWA W BRANŻY BUDOWLANEJ w XIX edycji konkursu Polish Businesswoman Awards. To nobilituje, ale także zobowiązuje do jeszcze większej dbałości o detale, do samorozwoju i dawania znakomitego przykładu innym, prawda?
Joanna K Cypryańska: Nie czuję się nobilitowana ani zobowiązana do jeszcze większych wysiłków, ale z pewnością czuję się doceniona i uskrzydlona. Nigdy nie pracowałam dla wyróżnień, ponieważ zawsze największą nagrodą była i jest dla mnie satysfakcja klienta. Niemniej jednak nie ukrywam, że to niezwykle miłe uczucie znaleźć się w gronie tak wspaniałych firm i osobistości z różnych dziedzin biznesu. Od lat jestem w intensywnym rozwoju osobistym i nieustannie podnoszę sobie poprzeczkę, zwracając przy tym szczególną uwagę na własne potrzeby i pragnienia. Dlatego na dzień dzisiejszy nie widzę już możliwości na większe wysiłki w tym zakresie. Tylko dzięki takiemu balansowi jestem w stanie dawać wiele dobra innym ludziom.
Wracając do otrzymanej nagrody, chciałabym wspomnieć, że najcenniejsze jest dla mnie to, że jako kobieta zostałam dostrzeżona i doceniona za umiejętności i wkład, jaki wnoszę do branży budowlanej, która nadal kojarzona jest głównie z mężczyznami. Tym samym, wbrew wielu niesprawiedliwym stereotypom chciałabym, aby kobiety związane z tą dziedziną dostrzegły, jak istotną rolę odgrywają i jak duże mają znaczenie dla rozwoju i różnorodności tego sektora.

Na zdjęciu Radosław Cypryański

Grzegorz Cendrowski: Powracając do rynku okien i drzwi A.D 2023, co się dzieje z rynkiem, czy dojrzewa, czy się kurczy, a może wręcz przeciwnie? Kierujecie Państwo ofertę stolarki budowlanej do klientów średnio i bardzo zamożnych. Czy ich przybywa?
Radosław Cypryański: Już od czwartego kwartału ubiegłego roku odczuliśmy spowolnienie na rynku budowlanym. W tym roku obserwujemy ewidentne spadki w sprzedaży stolarki PVC. Wzrosła nam natomiast sprzedaż stolarki aluminiowej, bram garażowych i przemysłowych. Dobrze sprzedają się również drzwi. Jako mała firma rodzinna, świadcząca głównie usługi dla klientów indywidualnych, od lat prowadzimy taką politykę sprzedaży, aby nasz kalendarz monterski był zapełniony na trzy miesiące do przodu, i to na szczęście udaje nam się cały czas utrzymywać. Zauważyliśmy również, że coraz więcej zamówień na stolarkę przygotowujemy dla małych domów o powierzchni 70-120 m2 oraz tych dużych o powierzchni powyżej 250 m2. Coraz rzadziej trafiają się nam zlecenia na domy rzędu 150-200 m2, które jeszcze do niedawna stanowiły główny wolumen naszej sprzedaży. To pokazuje, że zmienia się zarówno rynek, tendencje, jak i zasób portfeli naszych klientów.

Grzegorz Cendrowski: Gdybyście Państwo mieli powiedzieć w kilku słowach, jakie są plusy prowadzenia takiej działalności, to co by to było i dlaczego?
Radosław Cypryański: Wspólne prowadzenie rodzinnej firmy pomaga nam budować i utrzymywać silne więzi. Praca razem wzmacnia relacje i wzajemne zaufanie. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyznaczać wspólne cele oraz wartości. Ponieważ obydwoje interesujemy się budownictwem, praca jest dla nas również formą rozwijania wspólnej pasji. Dzięki wspólnym celom i zainteresowaniom mamy większą motywację, determinację i zaangażowanie w prowadzeniu firmy. Rodzinna firma to w naszym przypadku także silna marka oparta na wieloletniej historii, zaufaniu i relacjach, które osobiście tworzymy z klientami. Wzajemne wsparcie i zaufanie pomaga nam również w radzeniu sobie z trudnościami, których każdy z nas czasami doświadcza na polu zawodowym.

Grzegorz Cendrowski: Rynek budowlany nieustannie się zmienia. Energooszczędność, ekologia, inteligentne budownictwo, zrównoważony rozwój są w modzie. Czy podołamy tym trendom i sprostamy oczekiwaniom coraz bardziej wymagających konsumentów?
Radosław Cypryański: Rzeczywiście, rynek budowlany jest bardzo dynamiczny i cały czas należy być gotowym na zmiany. Coraz większe znaczenie przywiązuje się do energooszczędności, inteligentnych rozwiązań i zrównoważonego rozwoju. Wzrasta świadomość ekologiczna i potrzeba ograniczenia zużycia energii. Klienci oczekują efektywnych systemów izolacji termicznej, coraz częściej zwracają uwagę na wpływ budownictwa na środowisko, wybierając np. materiały z recyklingu. Rozwój technologii przyczynia się do powstawania inteligentnych domów, które są w stanie optymalizować zużycie energii, zapewniając jednocześnie komfort, wygodę i bezpieczeństwo. Powoli wzrasta również znaczenie zrównoważonego rozwoju w branży budowlanej i sądzę, że naszym obowiązkiem jest podejmować działania mające na celu minimalizację negatywnego wpływu na środowisko, przyczyniając się jednocześnie do lokalnego rozwoju społeczno-gospodarczego.
Joanna K Cypryańska: Niezwykle istotne jest to, abyśmy dostosowywali się do nowych trendów i umieli spełniać oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów. Nieustannie musimy inwestować w nasz rozwój osobisty i branżowy oraz nowe rozwiązania technologiczne, które umożliwią nam dostarczanie bardziej energooszczędnych i ekologicznych produktów. Uważam, że równie istotne jest to, abyśmy edukowali naszych klientów na temat korzyści związanych z tymi rozwiązaniami. Wszystkie te działania z pewnością przyczynią się do budowy bardziej zrównoważonej i przyszłościowej branży budowlanej. Jak mawiał Trudi Canavan „Nic nie pozostaje takie samo. Jedno czego można być w życiu pewnym, to zmiana”.

Grzegorz Cendrowski: Bardzo dziękujemy za rozmowę.
Radosław i Joanna Cypryańscy: Również dziękujemy za odwiedziny i rozmowę.

Więcej informacji na temat firmy ABR oraz kontakt z ekspertem: www.salonabr.pl