Kontaktron bezprzewodowy – inteligentny czujnik

toKontaktron to kolejny element podnoszący poziom bezpieczeństwa w naszym domu czy mieszkania. Ten magnetyczny czujnik montowany w oknach może stanowić  część systemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu. Kontaktron składa się z magnesu i rurki z zatopionymi dwoma stykami. Niepożądane otwarcie okna powoduje przerwanie obwodu elektromagnetycznego i uruchomienie alarmu. W praktyce oznacza to, że alarm włączy się, zanim okno zostanie na dobre otwarte.

Kontaktron to produkt dedykowany do domów inteligentnych i energooszczędnych. Modele firmy Winkhaus są kompatybilne z wieloma urządzeniami elektrycznymi różnych producentów. Dzięki temu nie tylko włączą alarm czy oświetlenie przy próbie włamania, ale także mogą sterować grzejnikami, by np. wyłączały się, gdy okna są otwarte. Kontaktrony Winkhaus są dostępne w dwóch wariantach:

  • jako elementy nawierzchniowe z baterią słoneczną działające niezależnie od źródeł zasilania
  • lub w wersji ukrytej, niewidocznej, zasilanej baterią, która wytrzymuje do 5 lat.

Kontaktrony ukryty nie wymagają okablowania. Dzięki czemu możemy je stosować do wszystkich okien z PCW, drewna i aluminium o szerokości wrębu ramy od 24 mm, a także, jeśli jest taka potrzeba, do drzwi.

Kontaktron nawierzchniowy to wygodne rozwiązanie bezprzewodowe, które nie wymaga okablowania. Dlatego, że posiada wbudowaną do urządzenia na stałe baterię słoneczną. Dzięki temu dostarcza energii przez kilka dni, nawet jeżeli dociera do niej bardzo mało światła słonecznego. Kontaktron można stosować do okien i drzwi z drewna, PCW i aluminium. Montaż kontaktronu nie wymaga fachowej wiedzy ani szczególnych umiejętności, możemy rozbić to sami. W obu wersjach kontaktrony wykorzystują technologię radiową. Bezprzewodowa technologia EnOcean stosowana w kontaktronach Winkhaus daje możliwość integracji z systemami inteligentnego domu. Przykładem może być terowanie roletami, oświetleniem czy ogrzewaniem.  Więcej informacji na temat tego produktu na stronie producenta: www.winkhaus.com

kontaktron czyli bezpieczeństwo w oknach