Jakość okien cię zadziwi, cena zaskoczy a salon zauroczy – Okna Kozioł

„Okna Kozioł” to doświadczona firma w branży stolarki budowlanej – Rekomendowany Salon Okien i Drzwi. Od ponad dwudziestu lat sprzedają okna i drzwi doskonałej jakości. Właściciele firmy, pan Grzegorz Kozioł oraz Urszula Kozioł poszli o krok dalej niż inni właściciele salonów stolarki otworowej, i… O tym co zrobili innego niż konkurencja, a także o swojej firmie opowiedzą w dzisiejszym wywiadzie przeprowadzonym przez Pana Grzegorza Cendrowskiego ze StolarkaVIP

Fot. Na zdjęciu Grzegorz Kozioł właściciel Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi w Łazach

Grzegorz Cendrowski: Panie Grzegorzu, jesteście na rynku od 1992 roku, jak wyglądał rozwój firmy?
Grzegorz Kozioł: Od tamtej pory, czyli przez prawie 30 lat sprzedaliśmy prawie pół miliona jednostek okiennych, z czego duża część została zamontowana przez nasze brygady montażowe. Firma stopniowo poszerzała obszar działalności o nowe oddziały regionalne na Śląsku, m.in. w Łazach, Zawierciu, Olkuszu czy Dąbrowie Górniczej. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać, planując stały dalszy rozwój. Cieszymy się z faktu ogromnej rzeszy klientów i wielu rekomendacji.
Dzięki dużym obrotom i dobrej kondycji finansowej jesteśmy w stanie wynegocjować dla naszych klientów najwyższe rabaty i oferować okna tylko w klasie PREMIUM. Nie trudno jest sprzedać tanio „produkt okno podobny”, ale sprzedać markowe okna w oferowanej przez nas cenie to nie lada wyczyn, dlatego naszym hasłem reklamowym jest: „JAKOŚĆ CIĘ ZADZIWI, A CENA ZASKOCZY”. Tego się trzymamy, to nasza dewiza!

Grzegorz Cendrowski: Co kryje się za stroną, która wiem, że również należy do Pana firmy, a nazwa się Alupremium?
Grzegorz Kozioł: Jesteśmy także producentem stolarki aluminiowej pod marka ALUPREMIUM. Wiemy co to dobra jakość i staranność wykonania. Od wielu lat zauważalna jest moda na okna aluminiowe oraz duże przeszklenia. Produkowane przez nas okna aluminiowe mają obowiązujące certyfikaty i spełniają istniejące normy, w tym np. odporność na ogień. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na wzbogacenie oferty o np. drzwi przeciwpożarowe.
Konstrukcje aluminiowe dają wiele możliwości kształtowania zabudowy, ale również na wykonywanie dużych i ciężkich okien oraz  drzwi tarasowych uchylno-przesuwnych lub podnoszono-przesuwnych. Coraz częściej wykorzystywane przez architektów są zawiasy ukryte ze względu na ich walory estetyczne. Ta kategoria stolarki teraz intensywnie się rozwija, a my jesteśmy tutaj, żeby pomóc wymagającym klientem i ich rosnącym potrzebom. Ciągle się doszkalamy, szukamy nowych możliwości i odpowiadamy na rosnące potrzeby rynku i zapewniamy coraz lepsze usługi sprzedażowe i montażowe. Ta strona ma również za zadanie promowanie stolarki aluminiowej i edukację potencjalnych klientów.

Grzegorz Cendrowski: Co macie w swojej ofercie, z kim współpracujecie?
Urszula  Kozioł: Chcemy dać klientom kompleksowy wybór, dlatego współpracujemy również z wieloma innymi producentami. Stolarkę PVC oferujemy takich firma jak, Eko-Okna, Adams, Eurocolor, Hensfort, Plastimet, KNS, okna drewniane to firma Sokółka, okna dachowe Fakro i Roto. W naszej ofercie mamy również drzwi zewnętrzne  takich firm jak Mikea, Wikęd, Martom, Węgrzyn, Wiatrak. natomiast jeśli chodzi o bramy garażowe to współpracujemy z  firma Wiśniowski, Krispol i Nitus. Klienci coraz częściej poszukują żaluzji, rolet, moskitier – dlatego w naszej ofercie znalazły się produkty  firmy Portos, Sunżal i  Mirola.  każde okno potrzebuje wykończenia, dlatego parapety zewnętrzne i wewnętrzne  mamy z firmy Medos, Jaromax, Alston.  Automatyka, napędy to Somfy i Nice. Naszą ofertę stale poszerzamy o nowe produkty, które możemy zaoferować wymagającemu konsumentowi.
Grzegorz Kozioł: Idąc z duchem czasu oraz chcąc zapewnić kompleksową obsługę, posiadamy własne ekipy montażowe oraz specjalistyczny sprzęt do dużych przeszkleń, czyli mini żuraw firmy MAEDA. Dzięki takiemu specjalistycznemu urządzeniu ekipy montażowe mogą wykonać szklenie również od wewnątrz budynku i w dodatku naprawdę dużych gabarytów.

Grzegorz Cendrowski: Działacie od tak dawna, a czy jakoś zmieniła się Wasza perspektywa na kontakt z klientem?
Grzegorz Kozioł: Sama perspektywa właściwie się nie zmieniła. Kontakt z klientem to fundament naszej pracy. Pomagamy, doradzamy klientom w doborze najwyższej jakości okien, bram garażowych, rolet i drzwi już od 1992 roku. Jak to robimy? Szkolimy naszych pracowników, żeby mieli szeroką i jak najbardziej aktualną wiedzę techniczną. Pozostajemy w kontakcie z najlepszymi. Dla nas to stwierdzenie „jesteśmy w kontakcie” ma istotne znaczenie. Dla tych klientów, którzy chcą jeszcze szybciej znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania stworzyliśmy poradnik na naszej stronie internetowej. To naprawdę działa i bardzo pomaga klientowi wybrać odpowiednią stolarką, zgodnie ze swoimi preferencjami.

Grzegorz Cendrowski: Panie Grzegorzu co wyróżnia Okna Kozioł na tle innych firm?
Grzegorz Kozioł: Naszych okien nie można kupić „od ręki”, bo nie jest to produkt marketowy. Każde okno produkowane jest przez naszych partnerów-producentów, uwzględniając indywidualne oczekiwania klienta. Oferujemy okna o różnych kształtach, kolorach czy rodzajach przeszklenia (od tzw. bardzo ciepłych o współczynniku U- 0,5, po specjalistyczne przeszklenia antywłamaniowe P4, czy szyby CLIMAPLUS 4S chroniące zarówno przed zimnem, jak również przed nadmiernym nagrzewaniem i ograniczające promieniowanie UV). To są projekty szyte na miarę dostosowane do oczekiwań, budżetu oraz realizowanych celów, bo tworzone dla klienta.

Grzegorz Cendrowski: Rynek budowlany to rynek, który obfituje w różnych wykonawców. Jak klient może mieć pewność co do wyboru wykonawcy?
Urszula Kozioł: Potrzebne jest zaufanie, na które nasza firma pracuje od prawie 30 lat. Zdajemy sobie sprawę, że jedynie profesjonalna kompleksowa obsługa może zapewnić pełną satysfakcję naszym klientom, dlatego oferujemy im nasze doświadczenie i atrakcyjne usługi dodatkowe. Zapewniamy pomoc w wyborze stolarki, w zakresie pomiarów na budowie, autoryzowany montaż, opiekę gwarancyjną  oraz pogwarancyjną. Jako jedna z nielicznych firm dysponujemy własnym mobilnym serwisem, który pozostaje do szybkiej dyspozycji Klienta.

Grzegorz Cendrowski: Panie Grzegorzu, podsumowując, jednym zdaniem Okna Kozioł to…?
Grzegorz Kozioł: Padło tu już bardzo wiele zdań. Myślę, że to wszystko mieści się w naszym dążeniu do zapewnienia statusu salonu „premium” przede wszystkim pod względem obsługi klienta. Za tym pójdzie cała reszta. To jest nasza obietnica i tego się trzymamy!

Grzegorz Cendrowski: Dziękujemy za rozmowę.
Grzegorz Kozioł: Ja również dziękuję i zapraszam do naszych salonów.

Więcej informacji na temat firmy i oferty na stronie www.oknakoziol.pl