FABRYKA OKIEN I DRZWI ROZWADOWSKI

Pani Joanna Rozwadowska opowie o rozwoju przejętej przez nią firmy, która składa się na fabrykę i salon sprzedaży w Ostrowcu Świętokrzyskim. Salon otrzymał tytuł Rekomendowanego Salonu Okien i Drzwi, a jakie są kulisy prowadzenia firmy? To oraz kilka innych smaczków w naszym dzisiejszym wywiadzie!

Fot. Jonna Rozwadowska

fot. Joanna Rozwadowska

Pani Joanno, jesteście producentem stolarki budowlanej, ale także macie salon fabryczny? Co tkwi w Państwa sile? Jak powstała firma, jakie były jej początki?
Jesteśmy w branży od 1996 roku, a nasza fabryka miała w ubiegłym roku 10 urodziny. Początki były różne, ale rok 2017 był rozkwitem naszej firmy i do tej pory działamy prężnie stawiając na jakość naszych wyrobów z PCV i Aluminium. Cały czas stale się rozwijamy.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia. Do kogo kierujecie swoja ofertę?
Na pewno wyróżniamy się tym, że jesteśmy producentem stolarki budowlanej i mamy własny fabryczny salon sprzedaży. Ofertę kierujemy do mieszkańców województwa świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego, gdzie możemy pochwalić się wieloma realizacjami. Odkąd działamy obsłużyliśmy tysiące klientów indywidualnych, instytucji państwowych oraz firm prywatnych. Na sukces firmy pracują wszyscy pracownicy, będący z nią od samego początku, a dzięki ciągłemu rozwojowi zyskaliśmy duże grono klientów. Posiadamy nową linię technologiczną, wyposażoną w nowoczesne maszyny znanej firmy PREZ-MET. Produkty nasze wykonujemy z najwyższej jakości materiałów renomowanych firm niemieckich takich jak, profile – Aluplast, okucia – Winkhaus. Nasze okna posiadają szeroki asortyment wkładów szybowych znanej polskiej firmy EffectGlass.

Jak pracuje się Pani jako kobiecie w tak męskiej branży? Czy kobiecie, w branży okienno – drzwiowej pracuje się łatwiej czy znacznie ciężej?
Założycielem firmy Okna i drzwi ROZWADOWSKI był mój ojciec Mirosław Rozwadowski, dlatego miałam okazję obserwować, jak prowadził firmę przede mną. Kiedy dołączyłam do zarządu, byłam przygotowana na to co mnie czeka. Chociaż w branży stolarki otworowej nie ma jeszcze wielu kobiet, to wierzę, że jest to wyłącznie kwestia czasu. Myślę, że właśnie rozwój firmy ROZWADOWSKI wyraźnie dowodzi, że my kobiety dajemy sobie doskonale radę w branży zdominowanej przez mężczyzn 😊!

Skąd czerpiecie Państwo wiedzę na temat wszelkich nowości, innowacji w branży?
Cały czas jesteśmy w kontakcie z dostawcami, z którymi współpracujemy, czyli wielokrotnie nagradzanymi Aluplast czy Winkhaus, a także Soudal, Alufire, Aluron, Gros czy Wiśniowski. Cały czas musimy nadążać za rynkiem, za innowacyjnością. Naszych pracowników na bieżąco szkolimy. Często również uczestniczymy w różnych targach międzynarodowych np. Fensterbau Frontale, gdzie można zobaczyć rozwijające się trendy i wszelkie nowości. Źródeł wiedzy może być wiele, ale istotą jest, umiejętne i prawidłowe zastosowanie jej w firmie.

Dlaczego Pani zdaniem znaki jakości, takie jak Rekomendowane Salony Okien i Drzwi są tak ważne w dzisiejszych czasach?
Każde wyróżnienie jest ważne, dlatego, że w dzisiejszych czasach wszystkie firmy ogłaszają się jako najlepsze na rynku. Marketing rozwinął już żagle dawno temu i morze pięknych epitetów zostało już wyeksploatowane wzdłuż i wszerz. Słowa nie wystarczą, potrzebna jest wiarygodna ocena faktów przez niezależne i specjalistyczne oko by dokonać weryfikacji rzeczywistości. Aby móc stale się rozwijać, należy umiejętnie słuchać i wykorzystywać w praktyce posiadane informacje. Nasza firma w to wierzy i dlatego jesteśmy niezwykle wdzięczni za tak pozytywny odbiór naszej działalności.

Fabryka Okien i Drzwi Okna Rozwadowski w Ostrowcu Świętoktrzyskim

Fabryka Okien i Drzwi Okna Rozwadowski w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pani Joanno na co dzień pracuje Pani z wieloma osobami, przeprowadza rozmowy, realizuje różne projekty. Co jest Pani zdaniem obecnie kluczem w pracy z klientami?
Osobiście dużą uwagę przywiązuję do jakości świadczonych usług i tego wymagam od swoich pracowników. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego Klienta oraz realizowanego projektu. Mamy swoich doradców, którzy są gotowi opracować każdy projekt i dostosować go do wymagań naszego Klienta. Staramy się, aby nasze rozwiązania były innowacyjne oraz satysfakcjonujące dla każdego. Do relacji firma-klient nie chcemy podchodzić jak do przelotnej znajomości, chcemy zapewnić bezpieczeństwo i najwyższą jakość świadczonych usług.

Jakie plany na przyszłość?
Planujemy wdrożenie nowych produktów, aby zaspokajać wszelkie potrzeby klienta. Tak jak wspominałam nie zamierzamy pozostawać w tyle. Trendy stale się zmieniają, a technologie są coraz lepsze, aktualnie wszystko rozwija się znacznie szybciej niż nawet kilka lat wcześniej. A my już jesteśmy przygotowani i oczekujemy nieoczekiwanego! W tym roku przed nami duża inwestycja, mamy zgrany zespół i cała nasza załoga skupia się na realizacji tego projektu. Na nasz sukces pracujemy wspólnie wszyscy razem.

Pani Joanno, jeśli miałaby Pani określić jednym zadaniem firma Okna i drzwi ROZWADOWSKI, to co by Pani powiedziała?
Okna i drzwi ROZWADOWSKI to firma rodzinna, która jest blisko ludzi, ponieważ dbanie o komfort zarówno konsumentów jak i naszych pracowników jest dla nas najważniejsze.