Design, który łączy ludzi. Wnętrza pełne światła.

W miejscowości Lusowo, koło Poznania, powstał dom dostosowany do potrzeb właściciela i ciekawie wkomponowany w otoczenie. Jasne i przyjazne wnętrze stworzono stosując szereg rozwiązań. Projekt został doceniony prestiżową Nagrodą SARP w kategorii „budynek mieszkalny jednorodzinny” za 2019 rok.

Otwarta przestrzeń w domu

Aby stworzyć wrażenie dynamicznego i jasnego wnętrza, ściany, podłogi i sufity wykończono w jasnych kolorach. Dodatkowo zastosowano otwarte przestrzenie oraz duże przeszklenia dla dobrego doświetlenia.

Inwestorom zależało aby, siedząc w salonie, mieli kontakt z bawiącymi się dziećmi na piętrze. Będąc na piętrze – chcieli widzieć co dzieje się na parterze… Stąd pomysł, by całe piętro było pewnego rodzaju antresolą – zawieszoną na środku domu. Mimo, że są tam 3 sypialnie, łazienka i garderoba, nie ma poczucia braku miejsca. Wszystkie pomieszczenia są na pełną wysokość do skosu dachu. To rozwiązanie automatycznie umożliwiło także lepsze doświetlenie całego domu dzięki dużym oknom dachowym FAKRO. Wpuszczają one światło w centralne części domu, do których nie dociera światło przez okna pionowe. Dodatkowo markizy AMZ Z-Wave zapewniają komfortowy klimat we wnętrzu.” – komentuje arch. Bartłomiej Bajon z biura PL.architekci. Okna w dachu skutecznie doświetliły wnętrze domu. Naturalne światło pobudza i poprawia samopoczucie. Jego duża ilość oraz błękit nieba widziany przez okna dachowe sprawiają, że dom wypełniony jest pozytywną energią.

Duże okna dachowe Fakro. Wnetrza pełne światła.

    Wyjątkowy komfort mieszkania

W upalne dni, intensywne oddziaływanie słońca mogłoby zbytnio nagrzewać wnętrza. Przed takim zjawiskiem chronią domowników markizy AMZ Z-Wave zamontowane na oknach dachowych. Zatrzymują one nadmiar ciepła na zewnątrz, dostarczając jednocześnie światło dzienne do pomieszczeń. Możliwość zdalnego sterowania markizami pozwala użytkownikom w każdej chwili wygodnie kontrolować poziom promieniowania słonecznego, docierającego do pomieszczeń. Same okna dachowe w rozmiarze 140 x 160 cm są wyposażone w szybę laminowaną, która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Takie rozwiązania sprawiają, że budynek jest nowoczesny i komfortowy w codziennym użytkowaniu.

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.fakro.pl